AKTUALNOŚCI

Instytutu Filozofii zaprasza na konferencję: Między pracą organiczną a walką o niepodległość. Myśl filozoficzna w Wielkopolsce w okresie zaborów.
Wiadomość, opublikowana 28-05-2019

Instytut Filozofii, Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Oddział w Poznaniu oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciól Nauk zaprasza na konferencję Między pracą organiczną a walką o niepodległość. Myśl filozow zorganizowaną w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu.
Konferencja odbędzie się w dniu 30 V 2019 w godzinach 9:00-17:30, zaś w dniu 31 V 2019 w godzinach od 9:00 do 14:00

Więcej...
Tydzień Międzykulturowy 2019 w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 28-05-2019

Przed nami już piąta edycja Tygodnia Międzykulturowego, który odbędzie się w dniach 3 - 10 czerwca 2019 r. w Poznaniu.

Inicjatywy w ramach Tygodnia Międzykulturowego skierowane są do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać podróżnicze pasje innych ludzi oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Więcej...
Odsłonięcie pomnika - ławeczki prof. Michała Sobeskiego na kampusie Ogrody
Wiadomość, opublikowana 24-05-2019

Kampus Ogrody ma swoją wyjątkową ławeczkę, na której zasiada prof. Michał Sobeski – jeden z założycieli Wszechnicy Piastowskiej. Jej fundatorem jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Więcej...
Ogólnopolska konferencja naukowa "O tożsamości człowieka"
Wiadomość, opublikowana 28-05-2019

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej pod tytułem  O tożsamości człowieka, która odbędzie się w dniach 31 maja - 1 czerwca2019 r. w Poznaniu.

Więcej...
X edycja Kulminacji
Wiadomość, opublikowana 17-05-2019

14 maja rozpoczęliśmy X edycję Festiwalu Kultury Studentów KULMINACJE.

Przez trzy dni studenci uczestniczyli w wydarzeniach zorganizowanych przez Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Studiów Edukacyjnych.

Więcej...
II Seminarium Międzynarodowe Uniwersum Łotmana
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

Zakład Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa UAM zaprasza na drugie z zaplanowanych na lata 2018-2022 międzynarodowych seminariów poprzedzających setną rocznicę urodzin Jurija Łotmana, a poświęconych myśli tego wybitnego semiotyka.

W ramach seminarium wygłoszone zostaną wykłady:

Prof. Peeter Torop (University of Tartu), Semiotics of J. Lotman: from heritage to actual toolbox

Dr hab. Marek Pacukiewicz (Uniwersytet Śląski), Granice kultury: tekst i kod w semiosferze humanistyki

Więcej...
Prof. Peeter Torop, Cultural languages in time and space: semiotic view to conflicts – wykład otwarty
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

Wykład odbędzie się w ramach cyklu spotkań, seminariów i wykładów, zaplanowanych na lata 2018-2022, poprzedzających setną rocznicę urodzin Jurija Łotmana, a poświęconych myśli tego wybitnego semiotyka. Ich głównym celem jest rozpoznanie poznawczego potencjału tkwiącego w rozważaniach teoretycznych Łotmana, namysł nad ich aktualnością oraz możliwościami aplikacji do badań prowadzonych w ramach rozmaitych dyscyplin humanistycznych. Wykład jest współfinansowany w ramach realizowanego przez Miasto Poznań programu dofinansowania wizyt wybitnych naukowców i artystów

Więcej...
Studenci WNS laureatami stypendiów im. dr Jana Kulczyka
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

W poniedziałek 13 maja br. przyznano stypendia im. dr. Jana Kulczyka studentom będącym obywatelami Ukrainy. Wśród laureatów znalazły się dwie osoby studiujące na naszym wydziale.

Więcej...