AKTUALNOŚCI

Tydzień Międzykulturowy 2019 w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 28-05-2019

Przed nami już piąta edycja Tygodnia Międzykulturowego, który odbędzie się w dniach 3 - 10 czerwca 2019 r. w Poznaniu.

Inicjatywy w ramach Tygodnia Międzykulturowego skierowane są do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać podróżnicze pasje innych ludzi oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Więcej...
Odsłonięcie pomnika - ławeczki prof. Michała Sobeskiego na kampusie Ogrody
Wiadomość, opublikowana 24-05-2019

Kampus Ogrody ma swoją wyjątkową ławeczkę, na której zasiada prof. Michał Sobeski – jeden z założycieli Wszechnicy Piastowskiej. Jej fundatorem jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Więcej...
Ogólnopolska konferencja naukowa "O tożsamości człowieka"
Wiadomość, opublikowana 28-05-2019

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej pod tytułem  O tożsamości człowieka, która odbędzie się w dniach 31 maja - 1 czerwca2019 r. w Poznaniu.

Więcej...
X edycja Kulminacji
Wiadomość, opublikowana 17-05-2019

14 maja rozpoczęliśmy X edycję Festiwalu Kultury Studentów KULMINACJE.

Przez trzy dni studenci uczestniczyli w wydarzeniach zorganizowanych przez Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Studiów Edukacyjnych.

Więcej...
II Seminarium Międzynarodowe Uniwersum Łotmana
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

Zakład Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa UAM zaprasza na drugie z zaplanowanych na lata 2018-2022 międzynarodowych seminariów poprzedzających setną rocznicę urodzin Jurija Łotmana, a poświęconych myśli tego wybitnego semiotyka.

W ramach seminarium wygłoszone zostaną wykłady:

Prof. Peeter Torop (University of Tartu), Semiotics of J. Lotman: from heritage to actual toolbox

Dr hab. Marek Pacukiewicz (Uniwersytet Śląski), Granice kultury: tekst i kod w semiosferze humanistyki

Więcej...
Prof. Peeter Torop, Cultural languages in time and space: semiotic view to conflicts – wykład otwarty
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

Wykład odbędzie się w ramach cyklu spotkań, seminariów i wykładów, zaplanowanych na lata 2018-2022, poprzedzających setną rocznicę urodzin Jurija Łotmana, a poświęconych myśli tego wybitnego semiotyka. Ich głównym celem jest rozpoznanie poznawczego potencjału tkwiącego w rozważaniach teoretycznych Łotmana, namysł nad ich aktualnością oraz możliwościami aplikacji do badań prowadzonych w ramach rozmaitych dyscyplin humanistycznych. Wykład jest współfinansowany w ramach realizowanego przez Miasto Poznań programu dofinansowania wizyt wybitnych naukowców i artystów

Więcej...
Studenci WNS laureatami stypendiów im. dr Jana Kulczyka
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

W poniedziałek 13 maja br. przyznano stypendia im. dr. Jana Kulczyka studentom będącym obywatelami Ukrainy. Wśród laureatów znalazły się dwie osoby studiujące na naszym wydziale.

Więcej...
Festiwal Kultury Studentów KULMINACJE
Wydarzenie, trwa od 14-05-2019 do 16-05-2019

Kulminacje to Festiwal Kultury Studentów na organizowany przez Radę Samorządu Studentów Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych. Ideą tego wydarzenia jest wyrażanie siebie poprzez sztukę, pokazanie studenckich talentów, manifestacja odrębności, tworzenie więzi społecznych, współgranie i poznawanie otoczenia.

Uwaga! Godzina otwarcia uległa zmianie, zapraszamy o 14.00!

Więcej...