KULMINACJE wrażeń
Wiadomość, opublikowana 06-06-2018

Choć minął już prawie miesiąc od IX edycji Festiwalu Kultury Studentów KULMINACJE 2018 wciąż słychać  echa „ogniście” obchodzonego święta.

To dzięki atrakcjom przygotowanym przez organizatorów wydarzenia.

Na główny plan festiwalu wysunęli korowód „Poszukiwaczy”, który głośno i brawurowo wjechał na teren kampusu Ogrody w pierwszym dniu imprezy. Towarzyszył im kosmiczny „madmaxowy” wehikuł z metalową rampą, dźwięki muzyki weselno-pogrzebowej oraz tłum widzów. Wśród gości przybyłych na wydarzenie znaleźli się m.in.: JM Rektor UAM – prof. Andrzej Lesicki, Rektor ds. studenckich – prof. Bogumiła Kaniewska, Dziekani WNS i WSE: prof. Jacek Sójka  i prof. Agnieszka Cybal – Michalska, pozostałe grono dziekańskie obu wydziałów, studenci, pracownicy naukowi oraz administracyjni WNS i WSE, a także okoliczni mieszkańcy. Spektakl zrealizowany przez młodych aktorów pod kierownictwem prof. Piotra Tetlaka z UAP przeniósł odbiorców w rejony odwiecznych dylematów: dać się pochłonąć hedonistycznemu użyciu czy wybrać umartwianie ciała?

Po przedstawieniu przyszedł czas na kolejne punkty programu. A było z czego wybierać: koncerty, foto-wystawa, konferencja, spektakl „Elaborat skrajnych uczuć” w wykonaniu Studenckiego Koła Literacko – Teatralnego Dygresja, spotkania wykładowe, warsztaty artystyczne/ taneczne/naukowe, kino plenerowe  (projekcja „Kształtu wody”), wielka improwizacja - stand-up, a także silent disco, czyli ciche pląsy przy nowoczesnej muzyce. Wszystko to w atmosferze wiosennego pikniku.

Nietuzinkowa młoda sztuka po raz kolejny udowodniła swoją kulturotwórczą siłę i znaczącą rolę, jaką odgrywa w życiu uczelni. Pokazała, że kreować czy rozwijać pasję można na wiele sposobów.

A sposób festiwalowy bywa najlepszy.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Jeleń