II Dzień Jakości Kształcenia UAM
Wiadomość, opublikowana 11-12-2017

6 grudnia odbył się II Dzień Jakości Kształcenia UAM „Uniwersytet dobrych praktyk. Przez współpracę i projekty do lepszego kształcenia”.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Wydziału Nauk Społecznych. Tegoroczna edycja, zorganizowana przez Radę ds. Jakości Kształcenia oraz Wydział Historyczny UAM, odbyła się w Collegium Historicum Novum na kampusie Morasko.  Podczas sesji posterowej zaprezentowane zostały 4 plakaty WNS-u, na których znalazły się informacje o ważnych wydziałowych inicjatywach dydaktyczno-badawczych. Uczestnicy konferencji mieli szansę dowiedzieć się, jak działają studia magisterskie w j. angielskim prowadzone przez Instytut Kulturoznawstwa ( Intercultural Communication), zapoznali się też z projektami: Laboratorium Kompetencji Zawodowych i Connect Audience oraz specyfiką studiów podyplomowych: MBA – Zarządzanie Szkołą Wyższą. Oprócz tego socjolodzy wystawili plakaty „Znamy się na ludziach” i „Po pierwsze praktyka” promujące działania projakościowe oraz współpracę instytutu ze środowiskiem.

Podczas konferencji zaprezentowano w sumie ponad 50 plakatów, które stały się doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń nt. skutecznych działań podnoszących jakość kształcenia na naszym uniwersytecie.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Jeleń