Content WNS Student


X edycja Kulminacji
Wiadomość, opublikowana 17-05-2019

14 maja rozpoczęliśmy X edycję Festiwalu Kultury Studentów KULMINACJE.

Przez trzy dni studenci uczestniczyli w wydarzeniach zorganizowanych przez Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Studiów Edukacyjnych.

Więcej...
II Seminarium Międzynarodowe Uniwersum Łotmana
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

Zakład Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa UAM zaprasza na drugie z zaplanowanych na lata 2018-2022 międzynarodowych seminariów poprzedzających setną rocznicę urodzin Jurija Łotmana, a poświęconych myśli tego wybitnego semiotyka.

W ramach seminarium wygłoszone zostaną wykłady:

Prof. Peeter Torop (University of Tartu), Semiotics of J. Lotman: from heritage to actual toolbox

Dr hab. Marek Pacukiewicz (Uniwersytet Śląski), Granice kultury: tekst i kod w semiosferze humanistyki

Więcej...
Prof. Peeter Torop, Cultural languages in time and space: semiotic view to conflicts – wykład otwarty
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

Wykład odbędzie się w ramach cyklu spotkań, seminariów i wykładów, zaplanowanych na lata 2018-2022, poprzedzających setną rocznicę urodzin Jurija Łotmana, a poświęconych myśli tego wybitnego semiotyka. Ich głównym celem jest rozpoznanie poznawczego potencjału tkwiącego w rozważaniach teoretycznych Łotmana, namysł nad ich aktualnością oraz możliwościami aplikacji do badań prowadzonych w ramach rozmaitych dyscyplin humanistycznych. Wykład jest współfinansowany w ramach realizowanego przez Miasto Poznań programu dofinansowania wizyt wybitnych naukowców i artystów

Więcej...
Studenci WNS laureatami stypendiów im. dr Jana Kulczyka
Wiadomość, opublikowana 14-05-2019

W poniedziałek 13 maja br. przyznano stypendia im. dr. Jana Kulczyka studentom będącym obywatelami Ukrainy. Wśród laureatów znalazły się dwie osoby studiujące na naszym wydziale.

Więcej...
Festiwal Kultury Studentów KULMINACJE
Wydarzenie, trwa od 14-05-2019 do 16-05-2019

Kulminacje to Festiwal Kultury Studentów na organizowany przez Radę Samorządu Studentów Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych. Ideą tego wydarzenia jest wyrażanie siebie poprzez sztukę, pokazanie studenckich talentów, manifestacja odrębności, tworzenie więzi społecznych, współgranie i poznawanie otoczenia.

Uwaga! Godzina otwarcia uległa zmianie, zapraszamy o 14.00!

Więcej...
Godziny Dziekańskie na Wydziale Nauk Społecznych UAM
Wiadomość, opublikowana 10-05-2019

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM ogłasza godziny dziekańskie od godziny 16.30 we wtorek i środę (14 i 15 maja br.) w związku z Festiwalem Kultury Studentów KULMINACJE.

Więcej...
Kariera na Językach 2019 – targi pracy dla osób znających języki obce
Wiadomość, opublikowana 09-05-2019

Kiedy? 15 maja 2019, 11.00 - 15.00
Gdzie? Collegium Novum UAM - aleja Niepodległości 4

WSTĘP WOLNY

Więcej...
Ogólnopolska konferencja naukowa Co w Archiwum?
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-05-2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Co w Archiwum?”, będącej podsumowaniem pierwszych pięciu lat funkcjonowania Archiwum Badań nad Życiem Codziennym. Projekt ten tworzony w ramach grantu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki ma na celu identyfikację, katalogowanie i chronienie materiałów związanych z badaniem życia codziennego w Polsce w okresie powojennym. Oprócz realizacji tego podstawowego celu, zespół Archiwum prowadzi również liczne prace badawcze nad zgromadzonymi materiałami.

Więcej...
Religia a rozum
Wiadomość, opublikowana 07-05-2019

Zapraszamy do udziału w obradach konferencji naukowej Poznańskiego Konwersatorium Religioznawczego na Wydziale Nauk Społecznych UAM.

Więcej...
Zostań Ambasadorem Biura Karier podczas targów pracy "Kariera na Językach"!
Wiadomość, opublikowana 29-04-2019

Skorzystaj z doskonałej okazji do zdobycia cennego doświadczenia, poznania ciekawych ludzi (także ze świata biznesu), sprawdzenia się w wielu rolach, wypróbowania swojego potencjału i realizacji różnorodnych zadań w inspirującym środowisku i miłej atmosferze.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 26-04-2019

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 29 kwietnia i wtorek 30 kwietnia br. Dziekanat WNS będzie czynny dla studentów od 9.00 do 14.00. Za utrudnienia przepraszamy!

Więcej...
Dzień Sportu
Wiadomość, opublikowana 25-04-2019

Zgodnie z zarządzeniem Nr 240/2017/2018 Rektora UAM z dnia 12 lipca 2018 r. w sprawie organizacji roku akademickiego 2018/2019 8 maja br. (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych - Dzień Sportu. Jednocześnie informujemy, że tego dnia Dziekanat WNS będzie nieczynny.

Więcej...
Kwestionariusz na temat trudnych sytuacji i kryzysów psychicznych dla studentów UAM
Wiadomość, opublikowana 24-04-2019

Droga Studentko, Drogi Studencie, zapraszamy Cię do udziału w bardzo ważnym projekcie i wypełnienia ankiety dotyczącej trudnych sytuacji i kryzysów psychicznych, jakich doświadczają studenci w trakcie studiów. Badanie jest realizowane w ramach międzynarodowego projektu SOS Digital – Support to Students in Distress. Będziesz potrzebować mniej niż 10 minut na wypełnienie całego kwestionariusza. Serdecznie prosimy o wypełnienie go w ciągu 7 dni od daty otrzymania tej wiadomości.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 24-04-2019

W czwartek 2 maja oraz w sobotę 4 maja br. Dziekanat WNS będzie nieczynny.

Więcej...
Ogłoszenie wyników III Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2019
Wiadomość, opublikowana 18-04-2019

Konkurs odbył się w ramach obchodów Jubileuszu 100- lecia Uniwersytetu Poznańskiego oraz XXII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Zakład Edukacji Artystycznej informuje, że w dniu 10 kwietnia 2019 roku odbył się uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Laureatom, w Collegium im. Floriana Znanieckiego w Kampusie Szamarzewo, bud. E.

Więcej...
Zdobądź międzynarodowy certyfikat kompetencji cyfrowych od Facebooka!
Wiadomość, opublikowana 18-04-2019

Zapisz się na szkolenie w ramach europejskiego programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych z Biurem Karier UAM, Fundacją Jeden Uniwersytet i Przestrzenią from Facebook!

Więcej...
II rekrutacja na stypendia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akad. 2019/2020
Wiadomość, opublikowana 15-04-2019

Trwa druga rekrutacja na stypendia programu Erasmus+ na rok akademicki 2019/2020 dla studentów i doktorantów.
Więcej informacji na stronie: http://erasmuswns.amu.edu.pl/node/7

Więcej...
Godziny Dziekańskie na Wydziale Nauk Społecznych UAM
Wiadomość, opublikowana 15-04-2019

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza 18 kwietnia 2019 roku (czwartek) dzień dziekański wolny od zajęć dydaktycznych na Wydziale Nauk Społecznych UAM.

Więcej...
Dzień z Biurem Karier
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-04-2019

Zapraszamy na piątkowy Dzień z Biurem Karier i firmą CPL Jobs! Będziemy od 11:30 do 14:30 na Szamarzewie w holu bud. D.

Więcej...
III Uczelnianiany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2019
Wydarzenie, rozpoczyna się 10-04-2019

Zakład Edukacji Artystycznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM serdecznie zaprasza na wielki finał tego artystycznego wydarzenia. Wernisaż wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbędzie się z udziałem Władz Rektorskich i Dziekańskich oraz zaproszonych gości.

Więcej...
Zainspiruj się na wiosnę! Coaching w Biurze Karier UAM
Wiadomość, opublikowana 04-04-2019

Szukasz inspiracji do działania? Przed Tobą ważna decyzja? Chcesz poznać siebie? Może planujesz zmienić swoje nawyki? Umów się na indywidualne spotkanie z coachem i zainspiruj się na wiosnę!

Więcej...
Godziny Dziekańskie na Wydziale Nauk Społecznych UAM
Wiadomość, opublikowana 27-03-2019

Dziekan WNS prof. UAM dr hab. Jacek Sójka ogłasza 1 kwietnia br. godziny dziekańskie od 9.45 do 11.30 w związku ze spotkaniem JM Rektora z pracownikami Wydziału Nauk Społecznych UAM.

Więcej...
Ogłoszenie ws. wniosków o miejsca w domach studenckich
Wiadomość, opublikowana 27-03-2019
Wykład prof. Marii Giulii Dondero pt. Visual semiotics and automatic analysis of images from the Cultural Analytics Lab: how can quantitative and qualitative analysis be combined?
Wydarzenie, rozpoczyna się 01-04-2019

Instytut Kulturoznawstwa UAM serdecznie zaprasza na wykład otwarty prof. Marii Giulii Dondero z Uniwersytetu w Liège oraz Fonds National de la Recherche Scientifique w Belgii poświęcony wykorzystaniu semiotyki do analizy ilościowej obrazów w odniesieniu do koncepcji Lva Manovicha.

Więcej...
Wykład Filipa Stawskiego - Poznanie ucieleśnione a neurobiologiczna perspektywa kontroli funkcji motorycznych i poznawczych.
Wiadomość, opublikowana 19-03-2019

Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Oddział w Poznaniu zaprasza na wykład Poznanie ucieleśnione a neurobiologiczna perspektywa kontroli funkcji motorycznych i poznawczych, który wygłosi Filip Stawski (Instytut Filozofii UKW w Bydgoszczy).

Więcej...
Dni rektorskie w związku z XXII Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki
Wiadomość, opublikowana 15-03-2019

W związku z XXII Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki JM Rektor UAM prof. dr hab. Andrzej Lesicki ustanowił dni rektorskie.

Więcej...
Zostań Ambasadorem Karier Unii Europejskiej na UAM!
Wiadomość, opublikowana 12-03-2019

Zadaniem Ambasadora Karier UE będzie aktywne promowanie w roku akademickim 2019/2020 możliwości pracy w instytucjach UE, udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z MSZ, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Więcej...
X Ogólnopolska Konferencja Naukowa Poznańskiego Konwersatorium Religioznawczego „Religia a rozum”
Wiadomość, opublikowana 15-03-2019

Zapraszamy na konferencję naukową Poznańskiego Konwersatorium Religioznawczego na Wydziale Nauk Społecznych UAM. Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli różnych obszarów humanistycznych i
społecznych zainteresowanych tematyką konferencji. Formularz zgłoszeniowy wraz z abstraktem (o
objętości nieprzekraczającej 1800 znaków) należy przesłać do 10 kwietnia 2019 r. pocztą
elektroniczną na adres: konferencja.pkr@gmail.com. Organizatorzy przewidują publikację wybranych artykułów pokonferencyjnych w czasopiśmie „Humaniora”, wydawanym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Zaproszenie na wykład prof. UŁ dr hab. Witolda Glinkowskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-03-2019

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym prof. UŁ. dr hab. Witold Glinkowski wygłosi wykład pt. „Współczesne horyzonty filozoficznego pytania o człowieka”. Zebranie odbędzie się 18 marca 2019 roku w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 89

Więcej...
Grupa Compostela ogłosiła konkurs video dla studentów
Wiadomość, opublikowana 26-02-2019

Konkurs ma na celu promocję Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
III Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2019
Wiadomość, opublikowana 26-02-2019

Konkurs odbędzie się w ramach XXII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz obchodów Jubileuszu 100- lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Zakład Edukacji Artystycznej WSE, zaprasza studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów podyplomowych i doktoranckich wszystkich lat, kierunków i wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, do udziału w III edycji konkursu plastycznego.

Więcej...
Odwołanie dyżuru prodziekana ds. studenckich w dn. 25.02
Wiadomość, opublikowana 22-02-2019

Z uwagi na udział w wyjazdowej sesji Senatu UAM Prodziekan WNS ds. studenckich dr Mariusz Szynkiewicz odwołuje dyżury w poniedziałek 25 lutego.

Więcej...
Zaproszenie do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej
Wiadomość, opublikowana 22-02-2019

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „O tożsamości człowieka”.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu
Wiadomość, opublikowana 21-02-2019

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat WNS w sobotę 23 lutego br., będzie wyjątkowo czynny w godzinach 9.00 - 11.00.

Więcej...
Rekrutacja na stypendia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akad. 2019/2020
Wiadomość, opublikowana 20-02-2019

Trwa rekrutacja na stypendia programu Erasmus+ na rok akademicki 2019/2020 dla studentów i doktorantów.
Więcej informacji na stronie: http://erasmuswns.amu.edu.pl/node/7

Więcej...
Dzień z Biurem Karier
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-02-2019

Biuro Karier UAM zaprasza we wtorek 26 lutego w godzinach od 10.00 do 15.00 w holu Wydziału Neofilologii na stoiska informacyjne:
- Biura Karier UAM – informacje, konsultacje, CV Point
- Enter Air

Więcej...
Warsztatowe Karie-Love w Biurze Karier UAM
Wiadomość, opublikowana 14-02-2019

Zapraszamy na okołowalentynkowy cykl najbardziej popularnych warsztatów do Biura Karier UAM. Wiemy, że ta tematyka cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem, więc chętnie wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Studentów!

Więcej...
Zmiana terminu dyżuru prodziekana WNS ds. studenckich
Wiadomość, opublikowana 08-02-2019

Dr Mariusz Szynkiewicz przekłada swój popołudniowy dyżur (poniedziałek 11.02, godz. 14.00-15.00) na wtorek (12.02), godz. 11.00-12.00.

Więcej...
Szkoła Językowa UAM przesyła informacje odnośnie rejestracji żetonowej na lektoraty z języków obcych (język ogólny oraz język specjalistyczny) na semestr letni 2018/2019
Wiadomość, opublikowana 05-02-2019

Wszelkie informacje zamieszczone są w załącznikach.

Więcej...
Przestrzenie kolektywne - wystawa dyplomów studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii UAP
Wydarzenie, trwa od 11-02-2019 do 08-03-2019

Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii UAP oraz Wydział Nauk Społecznych UAM zapraszają w ramach obchodów 100-lecia uczelni na wystawę dyplomów studentów Uniwersytetu Artystycznego.

Więcej...
Godziny Dziekańskie na Wydziale Nauk Społecznych UAM
Wiadomość, opublikowana 28-01-2019

W związku z okresowym szkoleniem w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników Wydziału Nauk Społecznych UAM ogłoszono godziny dziekańskie w poniedziałek 25 lutego br. w godzinach 8.00 - 15.00.

Więcej...
Wykład prof. Marka Kilijanka (Instytut Filozofii UAM) Czym jest filozofia XX wieku?
Wiadomość, opublikowana 29-01-2019

Polskie Towarzystwo Filozoficzne zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Marek Kilijanek (Instytut Filozofii UAM) Czym jest filozofia XX wieku?
Wykład odbędzie się w poniedziałek 4 lutego 2019 r. w godz. 18:00-19:00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (nr 215) w Instytucie Filozofii UAM przy ul. Szamarzewskiego 89 C

Więcej...
konkursu FundAkcja
Wiadomość, opublikowana 23-01-2019

Zgłoś swój pomysł do FundAkcji i zdobądź dofinansowanie na jego rozwój
Zapraszamy do udziału w FundAkcji. To konkurs realizowany przez PPNT Fundacji UAM w ramach działalności statutowej. Biorąc w nim udział można zdobyć dofinansowanie projektów naukowych, naukowo-biznesowych czy też kulturalnych. Rekrutacja rusza 28 stycznia br.

Więcej...
Rezerwacja przestrzeni na wystawy, galerie, spotkania itp. w Collegium im. Floriana Znanieckiego (bud. E)
Wiadomość, opublikowana 04-01-2019

Pracownicy i studenci WNS zainteresowani rezerwacją przestrzeni na wystawy, galerie, spotkania itp. w budynku E proszeni są o wypełnienie formularza najpóźniej 1 tydzień przed planowanym wydarzeniem i zgłoszenie go kierownikowi administracyjnemu obiektu.

Więcej...
I ogólnopolska konferencja parentologiczna
Wiadomość, opublikowana 17-12-2018

Zaproszenie na konferencję, która inicjuje cykl spotkań poświęconych interdyscyplinarnej analizie rodzicielstwa.

Więcej...
Prof. Jerzy Marian Brzeziński doktorem honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Wiadomość, opublikowana 17-12-2018

Prof. Jerzy Marian Brzeziński dołączył do zaszczytnego grona doktorów honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uroczystość odbyła się 12 grudnia 2018 r. w Auli im. prof. Mieczysława Łobockiego w Instytucie Pedagogiki.

Więcej...
Wystawa inaugurującą współpracę Wydziału Nauk Społecznych z Wydziałem Architektury Wnętrz i Scenografii UAP w ramach obchodów 100-lecia uczelni.
Wiadomość, opublikowana 17-12-2018

Zapraszamy 17 grudnia na wystawę inaugurującą współpracę naszego wydziału z Wydziałem Architektury Wnętrz i Scenografii UAP w ramach obchodów 100-lecia uczelni.

Więcej...
Zimowa Akademia Projektów
Wiadomość, opublikowana 11-12-2018

Serdecznie zapraszamy Studentów i Doktorantów UAM z niepełnosprawnościami na kolejną edycję zimowego seminarium szkoleniowego, które tym razem planowane jest w ośrodku Interferie w Szklarskiej Porębie w terminie 16-23 lutego 2019 r.

Więcej...
Zwycięstwo naszego doktoranta, Franciszka Chwałczyka, w konkursie Polskiego Instytutu Ekonomicznego na esej metaekonomiczny
Wiadomość, opublikowana 04-12-2018

Kapituła konkursu na esej metaekonomiczny organizowanego m.in. przez Polski Instytut Ekonomiczny jednogłośnie przyznała I miejsce (nagroda 5000 zł brutto) dla Pana Franciszka Chwałczyka za tekst „Miary jako modele pośredniczące między gospodarką a ekonomią”.

Więcej...
Seminarium naukowe PPG „Wokół antropocenu” (07.12.2018)
Wiadomość, opublikowana 04-12-2018

Serdecznie zapraszamy na interdyscyplinarne seminarium naukowe Pracowni Pytań Granicznych. Wśród występujących gości głównym będzie prof. Ewa Bińczyk (Instytut Filozofii UMK w Toruniu), autorka książki „Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu” (PWN, 2018).

Więcej...
Wykład pt. „Dziejowość filozofii w ontologii fundamentalnej Heideggera i hermeneutyce filozoficznej Gadamera”
Wiadomość, opublikowana 03-12-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej  Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej  zapraszają na kolejne spotkanie, na którym wykład pt. „Dziejowość filozofii w ontologii fundamentalnej Heideggera i hermeneutyce filozoficznej Gadamera”  wygłosi mgr Artur Nyczak.

Więcej...
Decyzje
Wiadomość, opublikowana 20-11-2018

Uprzejmie informujemy, że w Dziekanacie ds. studenckich WNS (pok. 3 i 6) można już odbierać decyzje ws. stypendiów socjalnych i specjalnych.

Więcej...
Nie śpię, bo głosuję na na UAM podczas Gali Laurów Uniwersyteckich!
Wiadomość, opublikowana 20-11-2018

Już po raz drugi Nasz Uniwersytet ma szansę na zdobycie prestiżowych nagród podczas Gali Laurów Uniwersyteckich w Krakowie. A to za sprawą 4 projektów, które zostały docenione i walczą teraz o tytuł najlepszych inicjatyw w całej Polsce!

Więcej...
Komunikat Szkoły Językowej UAM
Wiadomość, opublikowana 16-11-2018

Szkoła Językowa UAM informuje o terminach egzaminu certyfikacyjnego na poziomie B2 z języków obcych w roku akademickim 2018/2019. Szczegóły >> TUTAJ <<.

Więcej...
Koncert charytatywny Ogrody Pegaza. Wachlarz wrażliwości
Wydarzenie, rozpoczyna się 02-12-2018

Koncert charytatywny Ogrody Pegaza. Wachlarz wrażliwości jest wydarzeniem o szerokim założeniu artystycznym włączonym w obchody Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Odbędzie się 2 grudnia 2018 o godz. 19.00 w Auli UAM.

Więcej...
Stypendium naukowe Fundacji UAM
Wiadomość, opublikowana 08-11-2018

Rada Funduszu pn. „Stypendia naukowe Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu” przyznała Panu Dawidowi Rogaczowi z Instytutu Filozofii stypendium dla doktorantów UAM na rok akademicki 2018/2019. Gratulujemy!

Więcej...
Nowa aranżacja przestrzeni studenckiej i współpraca z UAP
Wiadomość, opublikowana 07-11-2018

16 października prodziekan M. Poprawski oraz dr J. Zydorowicz – wicedyrektor Instytutu Kulturoznawstwa spotkali się z przedstawicielami Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii UAP – prof. Piotrem Tetlakiem (Katedra Scenografii), prof. Piotrem Machowiakiem (Katedra Architektury Wnętrz), dr. Emilią Cieślą (Katedra Architektury Wnętrz) oraz dr. Ewą Mróz (Katedra Ubioru). Tematem spotkania było rozszerzenie współpracy między dwoma wydziałami, a celem głównym - przygotowanie projektu modernizacji przestrzeni studenckiej na WNS.

Więcej...
Biuro Karier UAM - XXI Akademia Rozwoju
Wiadomość, opublikowana 30-10-2018

Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w XXI Akademii Rozwoju, która odbędzie się
6 listopada w godzinach 10.00 – 16.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki (Campus Morasko).

Więcej...
Bezpłatne warsztaty WenDo dla studentek z niepełnosprawnością
Wiadomość, opublikowana 22-10-2018

Gorąco zapraszamy studentki z niepełnosprawnością na warsztat WenDo. Jeśli chcesz poczuć wewnętrzną moc i siłę do tego, by asertywnie dbać o swoje poczucie komfortu, przyjdź na dwudniowe BEZPŁATNE warsztaty WenDo!

Więcej...
Zaproszenie na wykład
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-10-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym wykład pt. „Kelner Sartre’a, czyli o możliwości bycia autentycznym” wygłosi mgr Katarzyna Bartosiak (Uniwersytet Zielonogórski). Zebranie odbędzie się 22 października 2018 roku o godzinie 17-tej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 89 C, w Sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215).

Więcej...
Rekrutacja do ESN UAM Poznań
Wiadomość, opublikowana 09-10-2018

Sekcja Erasmus Student Network UAM Poznań zaprasza na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne, które odbędzie się o 19:30 w poniedziałek, 15 października w Collegium Martineum, ul. Św. Marcina 78.

Więcej...
Wykład Prof. Branislava Radeljića (University of East London) Authoritarianism Accepted: Contextualizing EU and Russian Involvement in the Balkans odbędzie się 11 października (czwartek) o godz. 17:00 - 19:00 w sali 107, budynku D (pedagogika) Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Szamarzewskiego 89 D
Wiadomość, opublikowana 08-10-2018

Oddziały Poznańskie Polskiego Towarzystwa Filozoficznego i Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają na wykład, który w języku angielskim wygłosi Prof. Branislav Radeljić (University of East London) Authoritarianism Accepted: Contextualizing EU and Russian Involvement in the Balkans

Więcej...
Inauguracyjny Koncert
Wiadomość, opublikowana 03-10-2018

Serdecznie zapraszamy na koncert inaugurujący cykl koncertów w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego!

Więcej...
Test diagnozujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich
Wiadomość, opublikowana 28-09-2018

W dniu 8 października 2018 r. na platformie Moodle zostaną uruchomione testy diagnozujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2018/2019. Wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zobowiązani są do rozwiązania testu obowiązkowo z jednego języka obcego odpowiadającego lektoratowi, który rozpoczną od drugiego semestru studiów.

Więcej...
E-angielski: materiały do nauki własnej na poziomie A1 - A2
Wiadomość, opublikowana 28-09-2018

Na platformie Moodle dostępne są materiały do nauki własnej z języka angielskiego na poziomie A1-A2. Powyższe materiały przeznaczone są przede wszystkim dla studentów I roku studiów, ale mogą korzystać z nich również studenci wyższych lat studiów oraz pracownicy.

Więcej...
Uczelniany Konkurs na Budżet Projektowy KOWADŁO 2.0
Wiadomość, opublikowana 27-09-2018

Jesteś studentem, doktorantem albo pracownikiem UAM? A może działasz w kole naukowym lub w innej organizacji studenckiej? Jeśli tak – Uczelniany Konkurs na Budżet Projektowy KOWADŁO 2.0 jest dla Ciebie!

Więcej...
Godziny dziekańskie
Wiadomość, opublikowana 26-09-2018

Na podstawie § 7 Regulaminu studiów UAM

Więcej...
Godziny rektorskie
Wiadomość, opublikowana 25-09-2018

Na podstawie § 6 Regulaminu studiów UAM

Więcej...
Stypendia naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla najlepszych studentów
Wiadomość, opublikowana 20-09-2018

Stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego ma charakter szczególnego wyróżnienia za wybitne osiągnięcia i gratyfikowania osoby, która osiągnęła znaczący sukces związany z nauką.

https://www.umww.pl/departamenty_departament-edukacji-i-nauki_stypendia-naukowe-marszalka-wojewodztwa-wielkopolskiego

Więcej...
Dzień Studenta I roku
Wiadomość, opublikowana 17-09-2018

Prorektor ds. studenckich serdecznie zaprasza na uroczystość, która odbędzie się 28 września 2018 r. o godz. 9.00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. H. Wieniawskiego 1.

Więcej...
Rejestracja w systemie USOS dla studentów I roku studiów stacjonarnych II stopnia oraz jednolitych magisterskich na lektoraty z języków obcych specjalistycznych na semestr zimowy 2018/2019
Wiadomość, opublikowana 14-09-2018

Szkoła Językowa UAM informuje, że z dniem 20 września 2018 r. od godz. 9.00 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie się rejestracja żetonowa na lektoraty z języka obcego specjalistycznego dla studentów I roku studiów stacjonarnych drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich i trwać będzie do 14 października 2018 r. do godz. 24.00.

Więcej...
Konkurs o Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla studentów
Wiadomość, opublikowana 14-09-2018

Zapraszamy do aplikowania w konkursie o Stypendia im. dr. Jana Kulczyka!
Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również sytuacja materialna kandydatów.

Składanie wniosków na Wydziale Nauk Społecznych w pokoju 6 w Dziekanacie WNS do 18 października 2018 r.

Więcej...
Komunikat Szkoły Językowej UAM
Wiadomość, opublikowana 29-08-2018

Prosimy o zapoznanie się z informację Szkoły Językowej UAM odnośnie rejestracji żetonowej na egzamin certyfikacyjny B2, który odbędzie się w dniu 6 września 2018 r. o godz. 14.00.
Egzamin certyfikacyjny dotyczy studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich.

Więcej...
Parlament Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich studentów naszych wydziałów na najlepszy obóz integracyjny w Polsce jakim bez wątpienia jest Campus Studencki!
Wiadomość, opublikowana 02-08-2018

To największy w Polsce wyjazd integracyjno-szkoleniowy dla studentów, na który przyjeżdża ok. 1500 uczestników z całego kraju. Podczas tygodniowego spotkania będziecie mieli okazję do integracji i zaadaptowania się do wyjątkowego studenckiego klimatu. Podstawowym zadaniem Campusu Studenckiego jest przedstawienie większości problemów, jakie spotykają studenta wyższej uczelni. Podczas warsztatów, spotkań i prelekcji poruszamy tematykę pomocy materialnej, regulaminu studiów oraz zwyczajów panujących na Uczelni. Poza nimi w trakcie wyjazdu do przepięknych nadmorskich Łaz do dyspozycji uczestników jest ponad 90 atrakcji w tym koncerty znanych artystów, karaoke i silent disco na plaży. Obóz stanowi pomocną dłoń dla wszystkich studentów, a w połączeniu z integracją i świetną zabawą jest dla uczestników niesamowitym przeżyciem.

Więcej...
Zgłoś się do Programu Ambasador UAM
Wiadomość, opublikowana 27-07-2018

Trwa nabór do Programu Ambasador! Zgłoszenia do 31 sierpnia 2018 roku.

Jeżeli chcesz zostać Ambasadorem UAM w roku akademickim 2018/19? to:

  1. Zapoznaj się z regulaminem;
  2. Wypełnij kwestionariusz (dostępny w tym samym pliku co regulamin);
  3. Odeślij zgłoszenie na adres: wolontariusz@amu.edu.pl
  4. Czekaj we wrześniu na kontakt od koordynatora projektu.
Więcej...
Praktyki zagraniczne w ramach Erasmus+ na rok akademicki 2018/2019
Wiadomość, opublikowana 20-07-2018

Praktyki zagraniczne w ramach Erasmus+ na rok akademicki 2018/2019 otrzymują następujące osoby aplikujące o miejsca:

Więcej...
Prodziekan ds. studenckich (przeniesienie dyżuru)
Wiadomość, opublikowana 16-07-2018
Szanowni studenci,
w związku z pilnym spotkaniem z Panem Kanclerzem zmuszony jestem przesunąć poniedziałkowy dyżur (16.07.2018) na jutro, na godz. 9.30 - 11.00. W razie potrzeby proszę o kontakt pod adresem mailowym: marszyn@amu.edu.pl.
Z poważaniem

Mariusz Szynkiewicz

Więcej...
Godziny urzędowania dziekanatu Wydziału Nauk Społecznych
Wiadomość, opublikowana 03-07-2018

Uprzejmie informujemy, że dziekanat Wydziału Nauk Społecznych od 9 lipca do 7 września br. będzie otwarty dla studentów w godz. 9:00 - 14:00

Więcej...
STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO NA ROK AKADEMICKI 2018/2019 DLA STUDENTÓW WNS
Wiadomość, opublikowana 19-07-2018

Ogłoszenie ws. stypendiów MNiSW na rok akad. 2018-2019 oraz innych stypendiów dostępnych dla studentów dostępne >> TUTAJ <<

Wnioski o przyznanie stypendium ministra dla studentów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019 na WNS należy składać w Dziekanacie WNS w pokoju 11 do 14 września 2018 r.

Więcej...
AMUL skończył 5 lat!
Wiadomość, opublikowana 28-06-2018

AMUL czyli Aktywny Mały Uniwersytet Latający, powstały z inicjatywy prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej z Instytutu Psychologii UAM, rozpoczął swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Zatem teraz kończy się piąty rok wędrowania głównie po Wielkopolsce z ciekawymi warsztatami naukowymi i psychologicznymi dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W ciągu 5 lat w warsztatach uczestniczyło 18 156 uczniów, a studenci przejechali pociągami i autobusami 15 906 km. AMUL wyjeżdżał aż 123 razy! Zajęcia prowadziło prawie 900 studentów psychologii.

Więcej...
Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku. Bezpieczeństwo czy zniewolenie?
Wiadomość, opublikowana 27-06-2018

W ponowoczesnej rzeczywistości, człowiek jest już w zasadzie całkowicie odesparowany od innych zwierząt, tak na poziomie mentalnym, jak i społecznym. Poddajemy zwierzęta nie-ludzkie różnego rodzaju praktykom, które w finalnym efekcie, mają podnosić dobrostan samego człowieka.

Więcej...
Prestiżowa nagroda dla doktoranta z Instytutu Filozofii
Wiadomość, opublikowana 26-06-2018

Rozstrzygnięto XIV edycję konkursu Krajowej Rady Spółdzielczej na najlepszą pracę badawczą z zakresu spółdzielczości. Nagrodę I stopnia zdobył Filip Karol Leszczyński – doktorant w Instytucie Filozofii WNS UAM – za książkę „Spółdzielczość jako organizacja gospodarcza w II RP. Wybór pism”! (Oficyna Naukowa, Warszawa 2017).

Więcej...
REKRUTACJA NA PRAKTYKI ERASMUS+
Wiadomość, opublikowana 26-06-2018

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja na praktyki w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2018/2019 trwa do wtorku 10 lipca br.

Więcej...
Wolontariusze na Noc Naukowców 2018 poszukiwani!
Wiadomość, opublikowana 25-06-2018

Jeśli jesteś studentem UAM i chcesz zostać wolontariuszem podczas Nocy Naukowców na naszej Uczelni, zgłoś się! Szukamy osób, które 28 września 2018 r. są chętne do pomocy przy wydarzeniach odbywających się na wydziałach UAM w ramach Nocy Naukowców. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 września 2018.

Więcej...
Rejestracja na egzamin certyfikacyjny B2 dla studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich
Wiadomość, opublikowana 15-06-2018

Szkoła Językowa UAM informuje, że w sesji letniej 2017/2018 zostały wyznaczone dwa terminy egzaminu certyfikacyjnego z języków nowożytnych na poziomie B2.

27 czerwca 2018 r. (środa) godz. 14.00 - 16.30
6 września 2018 r. (czwartek) godz. 14.00 – 16.30 (jest to termin poprawkowy

Więcej...
Wykłady Prof. Juana Manuela Camposa Beníteza (Benemérita Universidad Autónoma de Puebla) z Meksyku
Wydarzenie, trwa od 28-06-2018 do 29-06-2018

Prof. Juan Manuel Campos Benítez (Benemérita Universidad Autónoma de Puebla, Meksyk) wygłosi wykłady (w języku angielskim): 28 czerwca 2018, czwartek godz. 11:30 The Lewis Modal Systems oraz 29 czerwca 2018 (piątek godz. 9:45) The Medieval Modal Octagon and the S5 Lewis Modal System. Wykłady odbędą się w sali D (Coll. Znanieckiego, bud. E), ul. Szamarzewskiego 89, serdecznie zapraszamy.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 08-06-2018

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat WNS w czwartek 14 czerwca br. będzie czynny od godziny 12.00 w związku ze szkoleniem pracowników dotyczącym przetwarzania danych osobowych.

Więcej...
Between Enslavement and Resistance: Attitudes towards Communism in East European Societies (1945-1989)
Wiadomość, opublikowana 08-06-2018

Instytut Filozofii UAM zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej Between Enslavement and Resistance: Attitudes toward Communism in East European Societies (1945-1989), zorganizowanej wraz z Instytutem Pamięci Narodowej, Oddział w Poznaniu, Polskim Towarzystwem Filozoficznym oraz the Centre for Culture and the Arts, Leeds Beckett.

Więcej...
Wykład prof. Michaela Leitnera (Louisiana State University, USA): Geospatial Technology and Crime: Innovative Research and Applications
Wiadomość, opublikowana 07-06-2018

W dniu 12 czerwca 2018 (wtorek) o godz.14:00, w sali 242 Collegium Geographicum im. St.Pawłowskiego (Kampus UAM Morasko) wykład pt. „Geospatial Technology and Crime: Innovative Research and Applications” wygłosi prof. Michael Leitner (Louisiana State University).

Więcej...
KULMINACJE wrażeń
Wiadomość, opublikowana 06-06-2018

Choć minął już prawie miesiąc od IX edycji Festiwalu Kultury Studentów KULMINACJE 2018 wciąż słychać  echa „ogniście” obchodzonego święta.

Więcej...
Akcja "Liczymy Ankiety"
Wiadomość, opublikowana 06-06-2018

Drodzy Studenci,

Mamy dla Was nagrody!

Biorąc udział w Badaniu Jakości Kształcenia jednocześnie walczycie o nagrodę pieniężną dla swojego Wydziału!

Więcej...
Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z CBA!
Wiadomość, opublikowana 05-06-2018

Myślisz o pracy w służbach specjalnych? Chciałbyś dołączyć do elitarnej jednostki walczącej z korupcją w Państwie? Szukasz zatrudnienia w stabilnej instytucji państwowej? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania i zadań Centralnego Biura antykorupcyjnego?

Więcej...
Konferencja naukowa pod tytułem "Człowiek wobec pytań o sens życia"
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej przy współpracy Koła Studentów Filozofii zapraszają do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej pod tytułem Człowiek wobec pytań o sens życia,

Więcej...
Odwołanie dyżuru prodziekana ds. studenckich
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018
Dnia 06.06.2018 zmuszony jestem odwołać swój dyżur z uwagi na wyjazd służbowy. W sprawach pilnych proszę pisać na adres: mariusz.szynkiewicz@amu.edu.pl
Z poważaniem
Mariusz Szynkiewicz
Więcej...
Dodatkowa rekrutacja na praktyki zagraniczne
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

Studenci i doktoranci zainteresowani praktykami zagranicznymi mogą składać dokumenty do 11 czerwca 2018.

Więcej...
II spotkanie z cyklu wykładów wokół Awerroesa
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

Wykład wygłosi mgr Sylwia Wachulak, doktorantka Katedry Religioznawstwa i Badań Porównawczych na Wydziale Nauk Społecznych UAM

Więcej...
Zakończenie projektu „W stronę relacyjnych form korzystania z usług bankowych”, realizowanego przez Instytut Socjologii UAM w ramach programu Santander Univesidades.
Wiadomość, opublikowana 29-05-2018

11 czerwca odbędzie się seminarium prezentujące podstawowe założenia, przebieg i rezultaty projektu „W stronę relacyjnych form korzystania z usług bankowych”. Projekt był realizowany w ramach programu Santander Universidades, w którym Bank Zachodni WBK wspiera badania naukowe i szkolnictwo wyższe.

Więcej...
Otwarte wykłady gościnne Wydziałowego Studium Doktoranckiego WNS UAM
Wiadomość, opublikowana 29-05-2018

O tym, jak współcześnie uprawia się humanistykę i nauki społeczne oraz publikuje w open access w Stanach Zjednoczonych i na  świecie opowie Dr Maria Jankowska z University of California Los Angeles

Więcej...
WNS z pucharem sportowym
Wiadomość, opublikowana 28-05-2018

Podczas tegorocznego Dnia Sportu WNS zajął II miejsce w rywalizacji sportowej wydziałów.  Na 6. pozycji XXV Biegu Wiosennego UAM uplasował się nasz student Maciej Brzozowski, pokonując tym samym - na dystansie 5 km - 849 uczestników!

Więcej...
Dzień dziekański - 1 czerwca 2018
Wiadomość, opublikowana 24-05-2018

Dziekan WNS ogłasza dnia 1 czerwca 2018 roku (piątek) dzień dziekański wolny od zajęć dydaktycznych na Wydziale Nauk Społecznych UAM.

Więcej...
Godziny rektorskie od godz. 16:00 w dniu 24 maja 2018 roku
Wiadomość, opublikowana 24-05-2018

Na podstawie §6 Regulaminu studiów UAM w związku z Juwenaliami Rektor prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki ustanowił od godziny 16:00 w dniu 24 maja 2018 roku godziny rektorskie, wolne od zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Pokazowe warsztaty z zakresu projektowania edukacyjnego
Wiadomość, opublikowana 24-05-2018

29 maja br. (wtorek) oraz 6 czerwca br. (środa) w godz. 15:30 - 17:30 odbędą się warsztaty pokazowe z zakresu PROJEKTOWANIA EDUKACYJNEGO.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 23-05-2018

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat WNS będzie nieczynny w dniach 1 i 2 czerwca br. (piątek i sobota).

Więcej...
9 Edycja Badania Jakości Kształcenia
Wiadomość, opublikowana 21-05-2018

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w 9 edycji badania jakości kształcenia, które na stałe już wpisało się w kalendarz wydarzeń na naszej uczelni i trwać będzie od 30 kwietnia do 30 czerwca 2018 r.

Więcej...
Szkoła Letnia dla „Best Studentów” BESTStudentCAMP
Wiadomość, opublikowana 21-05-2018

Prorektor UAM ds. kształcenia uprzejmie informuje, iż przyjmuje zgłoszenia studentów I i II roku, którzy uzyskali najlepsze wyniki na maturze oraz są laureatami lub finalistami olimpiad przedmiotowych, do wzięcia udziału w Szkole Letniej BESTStudentCAMP.

Więcej...
Wykład Klementyny Suchanow w Instytucie Filozofii
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-05-2018

Instytut Filozofii UAM serdecznie zaprasza na wykład Klementyny Suchanow pt.: O filozofii w biografii Witolda Gombrowicza. Spotkanie odbędzie się 29 maja o godzinie 11:30 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza ( s. 215 ).

Więcej...
Ogólnopolska Konferencja naukowa "Claude Lévi-Strauss: struktura i nieoswojone"
Wydarzenie, trwa od 22-05-2018 do 23-05-2018

Zapraszamy na konferencję naukową "Claude Lévi-Strauss: struktura i nieoswojone", która odbywa się już jako czwarta z cyklu semiotycznych konferencji organizowanych przez Zakład Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa UAM (po "Imperium Rolanda Barthes'a", "Kursie na Ferdinanda de Saussure'a" oraz "Semiotyce codzienności").

Więcej...
Kariera na Językach 2018 - targi pracy dla osób znających języki obce
Wiadomość, opublikowana 18-05-2018

Udział w targach pracy „Kariera na Językach” to niepowtarzalna okazja dla wszystkich osób, które chcą podnosić swoje kompetencje językowe, a karierę zawodową wiążą z pracą w międzynarodowym środowisku. W jednym miejscu zgromadzą się pracodawcy, którzy poszukują pracowników (studentów, absolwentów, specjalistów)  znających języki obce na poziomie co najmniej B2.  Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zastanowić się nad kierunkiem rozwoju własnej kariery zawodowej w oparciu o informacje na temat możliwości wykorzystania umiejętności lingwistycznych na współczesnym rynku pracy.

Więcej...
Festiwal Kultury Studentów KULMINACJE
Wydarzenie, trwa od 16-05-2018 do 18-05-2018

Zapraszamy na IX edycję Festiwalu Kultury Studentów KULMINACJE, która odbędzie się w dniach 16-18 maja br. na terenie Kampusu Ogrody. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. spektakle, warsztaty DIY, koncerty i seans filmowy.

Więcej...
Wykład dr Bartłomieja Sipińskiego
Wiadomość, opublikowana 11-05-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne zebranie naukowe, na którym dr Bartłomiej Sipiński wygłosi wykład pt. Idea personalizmu dialogowego.

Więcej...
IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Religia a kultura popularna 18-19.05.2018 Poznań
Wiadomość, opublikowana 11-05-2018

Poznańskie Konwersatorium Religioznawcze przy Katedrze Religioznawstwa i Badań Porównawczych oraz Koło Psychologii Religii przy Instytucie Psychologii zapraszają na IX Ogólnopolską Konferencję Naukową, która wpisuje się w tradycje wiosennych spotkań religioznawczych na Wydziale Nauk Społecznych UAM.

Więcej...
PILNE Dodatkowa rekrutacja na praktyki Erasmus+
Wiadomość, opublikowana 10-05-2018

W związku ze zwiększeniem przyznanej kwoty ogłoszono dodatkową rekrutację na praktyki Programu Erasmus+ dla studentów i doktorantów WNS w roku 2018.

Więcej...
Zakład Edukacji Artystycznej Wydziału Studiów Edukacyjnych, prezentuje wyniki II Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" pt. "Źródła tożsamości"
Wiadomość, opublikowana 09-05-2018
W dniu 25 kwietnia 2018 r. w przestrzeniach wystawowych Wydziału Nauk Społecznych nastąpił wielki finał Konkursu z udziałem JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Pana prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego. Po uroczystym otwarciu wystawy pokonkursowej i ogłoszeniu werdyktu Jury, JM Rektor wręczył główną I Nagrodę autorce najlepszej pracy. Nagrody ufundowane przez Dziekanów WSE i WNS wręczyli, Pani Prodziekan prof. dr hab. Kinga Kuszak  i Pan dr Jacek Zydorowicz. Nagroda Specjalna ufundowana przez Rodzinę Patrona została przekazana laureatce przez przedstawiciela Rodziny, Pana Szymona Wójciaka Więcej...
Konkurs Poetycki na najlepszy limeryk w języku angielskim o postaci historycznej
Wiadomość, opublikowana 09-05-2018
Szkoła Językowa UAM zaprasza wszystkich Studentów uczestniczących w zajęciach lektoratowych z języka angielskiego prowadzonych przez SJ UAM do udziału w Ogólnouczelnianym Konkursie Poetyckim na najlepszy limeryk w języku angielskim o postaci historycznej.
Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie Szkoły.
Serdecznie zapraszamy!
Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 08-05-2018

Uprzejmie informujemy, że w środę (9 maja br.) Dziekanat WNS będzie czynny do godziny 12.00.

Więcej...
Jubileusz 15-lecia Centrum Badań im. Edyty Stein UAM
Wiadomość, opublikowana 08-05-2018

Centrum Badań im. Edyty Stein UAM serdecznie zaprasza na uroczyste obchody swojego 15-lecia, które odbędą się 16 maja 2018 w Coll. Minus UAM. Szczegółowy program w załączeniu.

Więcej...
Tydzień międzykulturowy 2018
Wiadomość, opublikowana 07-05-2018

Zapraszamy Was w międzykulturową podróż..

Wydarzenia w ramach Tygodnia Międzykulturowego skierowane są do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Więcej...
http://sztuka. net – ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja poświęcona sztuce i kulturze artystycznej w dobie/przestrzeni internetu
Wiadomość, opublikowana 07-05-2018

Koło Naukowe Kulturoznawców oraz Instytut Kulturoznawstwa zapraszają na konferencję http://sztuka. net, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2018 na Wydziale Nauk Społecznych UAM

Więcej...
Studencie głosuj na najlepszego dydaktyka roku
Wiadomość, opublikowana 30-04-2018

Rusza kolejna edycja konkursu "Praeceptor Laureatus". Jest to konkurs na najlepszego dydaktyka UAM. Laureaci zostaną wyłonieni przez studentów w głosowaniu internetowym w serwisie USOSweb.

Więcej...
WNS na Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki
Wiadomość, opublikowana 27-04-2018

25 kwietnia nasz wydział gościł prawdziwych pasjonatów nauki. Na kampusie Ogrody rozpoczął się Poznański Festiwal Nauki i Sztuki.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 25-04-2018

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat WNS UAM będzie nieczynny w środę 2 maja br. oraz w piątek 4 maja br.

Więcej...
Zakład Edukacji Artystycznej zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej II Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" pt. "Źródła tożsamości"
Wiadomość, opublikowana 24-04-2018

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród  odbędzie się 25 kwietnia o godz. 13.15 na Wydziale Nauk Społecznych w budynku E, na parterze.  I Nagroda, Rower JM Rektora UAM ma już swojego adresata!

Więcej...
VII Uniwersytecki Konkurs Języka Niemieckiego
Wiadomość, opublikowana 18-04-2018

Szkoła Językowa UAM - Zespół Języka Niemieckiego zaprasza Studentów wszystkich kierunków (z wyjątkiem Filologii Germańskiej i pochodnych, jak Lingwistyka Stosowana, Językoznawstwo itp.) uczęszczających na LEKTORAT języka niemieckiego w wymiarze max. 240 godzin, do udziału w VII Uniwersyteckim Konkursie Języka Niemieckiego.

Więcej...
Wykład prof. UEK dr hab. Leszka Kusaka (Kraków)
Wiadomość, opublikowana 12-04-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej  zapraszają na kolejne zebranie naukowe

Więcej...
Tydzień Pracy Socjalnej w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 11-04-2018
W dniach 16-20 kwietnia 2018 roku odbędzie się Tydzień Pracy Socjalnej w Poznaniu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej. Jest to wydarzenie składające się z cyklu wykładów, seminariów i spotkań poświęconych promowaniu pracy socjalnej w środowisku akademickim i pozaakademickim. Więcej...
Konkurs Plastyczny "Studenckie impresje"
Wiadomość, opublikowana 11-04-2018

Zbliża się wielki finał II Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka  z cyklu "Studenckie impresje" pt." Źródła tożsamości".

Więcej...
„Erasmus bez tajemnic”– spotkanie z byłymi Erasmusami 09.04.2018
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-04-2018

Boisz się jechać na Erasmusa, bo nie wiesz, co Cię czeka w obcym kraju? Jak się żyje? Jakie są koszty utrzymania? Jak wygląda nauka na innym uniwersytecie niż UAM? Dlaczego warto jechać na Erasmusa i jakie korzyści to ze sobą niesie? 
Na wszystkie pytania postaramy się znaleźć odpowiedź na cyklu spotkań dla wszystkich studentów, którzy są zainteresowani poszerzaniem swoich horyzontów lub wyjazdem na stypendium Erasmusa.

Więcej...
Praca w instytucjach unii europejskiej
Wiadomość, opublikowana 29-03-2018
Szukasz nietuzinkowej ścieżki kariery? Twoje mocne strony to szeroki wachlarz umiejętności, niespożyta energia do działania i wysoka motywacja? Jesteś studentem ostatniego roku studiów uniwersyteckich (w tym licencjackich)
i uzyskasz dyplom do 31 lipca 2018?
Więcej...
Dzień z biurem karier na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM
Wiadomość, opublikowana 03-04-2018

Po raz kolejny zapraszamy do stoiska Biura Karier UAM wszystkich zainteresowanych konsultacją dokumentów aplikacyjnych, informacjami nt. rynku pracy oraz poszukiwaniem swojej drogi zawodowej. Przyjdź na nasze stoisko po nowe wydania poradników nt. rynku pracy, rekrutacji i rozwoju osobistego. Dowiedz się kiedy odbędą się kolejne targi pracy i jak się do nich przygotować, a może chciałbyś się sprawdzić w roli naszego Ambasadora? Koniecznie odwiedź nasze stoisko.

Więcej...
Praca w CBA - spotkanie informacyjno-rekrutacyjne
Wiadomość, opublikowana 03-04-2018

Myślisz o pracy w służbach specjalnych? Chciałbyś dołączyć do elitarnej jednostki walczącej z korupcją w Państwie? Szukasz zatrudnienia w stabilnej instytucji państwowej? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania i zadań Centralnego Biura Antykorupcyjnego? Przyjdź na spotkanie z funkcjonariuszami CBA i dowiedz się więcej o działalności Biura na rzecz bezpieczeństwa Państwa Polskiego, procedurze rekrutacyjnej oraz możliwych ścieżkach kariery.

Więcej...
Study and work in Australia
Wiadomość, opublikowana 03-04-2018

Kończysz studia i zastanawiasz się, co dalej? Chcesz zdobyć doświadczenie
i dodatkowe kwalifikacje, ale marzy Ci się wyjazd do egzotycznego kraju? Skorzystaj z możliwości wyjazdu na antypody i weź udział w programie „Study and work in Australia”.
Biuro Karier UAM zaprasza w poniedziałek 9 kwietnia w godzinach
od 11.30 do 14.30 w holu Wydziałów Anglistyki i Neofilologii na stoiska informacyjne:
- Australia Study
- Biura Karier UAM – informacje, konsultacje, CV Point
W ramach Dnia z Biurem Karier odbędzie się spotkanie informacyjne
Australia Study  w godz. 12.00 – 13.30 (sala 109A) 

Zapisy na spotkanie pod adresem: https://tinyurl.com/australia-study2018

Więcej...
Festiwal Innowacji Społecznych
Wiadomość, opublikowana 29-03-2018

Już wkrótce – 19 kwietnia - pierwszy na UAM FESTIWAL INNOWACJI SPOŁECZNYCH!
Miejsce spotkań społecznie zaangażowanej nauki i ciekawych inicjatyw studenckich.

Więcej...
DRUGA REKRUTACJA NA STYPENDIA ZAGRANICZNE - ERASMUS+ 2018/2019
Wiadomość, opublikowana 23-03-2018

Przypominamy, że trwa II rekrutacja na stypendia programu Erasmus+ na rok akademicki 2018/2019 dla studentów i doktorantów.

Więcej...
Godziny dziekańskie na WNS i zmiana godzin otwarcia Dziekanatu
Wiadomość, opublikowana 21-03-2018

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM ogłasza w dniu 29 marca 2018 roku (czwartek) godziny dziekańskie od godziny 13.00. 
Jednocześnie informujemy, że Dziekanat WNS w czwartek, dnia 29 marca br., będzie czynny do godziny 13.00, natomiast we wtorek, dnia 3 kwietnia br., będzie nieczynny.

Więcej...
Dni rektorskie
Wiadomość, opublikowana 20-03-2018

Poniżej decyzja o ustanowieniu 25 i 26 kwietnia br.
dniami rektorskimi w związku z XXI Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki.

Więcej...
Nagroda dla Teatru GRANDA UAM
Wiadomość, opublikowana 20-03-2018

Miło nam poinformować, że 18 marca Teatr GRANDA UAM – prowadzony przez dr Magdalenę Grendę z Instytutu Kulturoznawstwa – otrzymał Grand Prix i Nagrodę Publiczności za swoje widowisko UMBRA w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich START.

Więcej...
III Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej „Modele uprawiania psychologii klinicznej w teorii i praktyce” 22-24.11.2018r.
Wiadomość, opublikowana 19-03-2018

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych psychologią kliniczną, jako dziedziną badań i aplikacji do rozwiązywania problemów zdrowotnych na krajową konferencję, na której podzielimy się aktualnymi badaniami i doświadczeniami klinicznymi, a także podejmiemy dyskusję nad najbardziej interesującymi nas zagadnieniami.

Więcej...
Zaproszenie na spotkanie: „Erasmus bez tajemnic”
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-03-2018

ESN UAM zaprasza studentów na spotkanie 20 marca o godz. 19:00 w Hyde Parku (budynek E).

Więcej...
Zapraszamy studentów do ESN UAM
Wiadomość, opublikowana 15-03-2018

Studencie, jeśli chcesz: przeżyć swojego Erasmusa w Poznaniu, podszkolić język, nauczyć się organizować eventy, wziąć udział w szkoleniach - uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, być częścią warsztatów językowych dla dzieci w wieku przedszkolnym, licealistów czy seniorów z Uniwersytetu III wieku, zasadzić las tuż obok Poznania i znacznie więcej, to ESN UAM Poznań jest właśnie dla Ciebie!

Więcej...
II Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 14 marca 2018 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Promocja książki Obecność Wieczności autorstwa Janusza Kucharczyka
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Januszem Kucharczykiem autorem książki Obecność Wieczności podejmującą kwestię relacji pomiędzy wiarą, filozofią a kulturą. Moderatorem spotkania będzie prof. Krzysztof Brzechczyn (Instytut Filozofii UAM)

Więcej...
Wykład prof. dr hab. Ewy Nowak
Wiadomość, opublikowana 09-03-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej  zapraszają na kolejne zebranie naukowe.

Więcej...
IDEAMU! Wasze pomysły dla UAM i społeczeństwa
Wiadomość, opublikowana 08-03-2018

Z inicjatywy Rektora UAM ogłaszamy pierwszą edycję konkursu IDEAMU, którego celem jest rozwój zielonych i społecznych innowacji oraz wzmacnianie trwałych relacji pomiędzy UAM a otoczeniem.

Więcej...
"Dzień kobiet nie tylko dla kobiet, czyli powitanie wiosny w biurze karier UAM"
Wiadomość, opublikowana 06-03-2018

Już 13 marca 2018r. zapraszamy na „Dzień Kobiet nie tylko dla kobiet, czyli powitanie wiosny w Biurze Karier UAM”. Po zimowym letargu pomyśl o swoim rozwoju, przyjdź i skorzystaj z wiedzy ekspertów podczas szkoleń lub działaj na warsztatach. W programie warsztaty nt. rekrutacji i wyznaczania celów oraz szkolenia nt. bezpieczeństwa osobistego oraz cyberbezpieczeństwa. Wśród uczestników rozlosujemy nagrody – bezpłatne sesje coachingowe! Zapisy: https://tinyurl.com/zapisy-13-03 

W trakcie wydarzenia możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia do CV albo pamiątkowej fotki z przyjaciółmi.

Więcej...
Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym – III Forum Pełnomocników ds. Studentów z Niepełnosprawnościami
Wiadomość, opublikowana 06-03-2018

Tegoroczną edycję Forum pragniemy poświęcić tematowi ważnemu dla całej społeczności akademickiej: „Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym”. Aby przybliżyć tematykę Forum szerszemu środowisku akademickiemu, w tym roku obrady będą dostępne dla wolnych słuchaczy. Zapraszamy w środę 21 marca na Wydział Historyczny na wykład „Wsparcie  w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS”.

Więcej...
#SustainHack – hakuj dla zrównoważonego rozwoju
Wiadomość, opublikowana 01-03-2018

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z platformą ChallengeRocket.com zaprasza do udziału w pierwszym #SustainHack, czyli konkursie Idea Challenge, którego celem jest znalezienie rozwiązań dla wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju postawionych przez Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską.

Więcej...
Uniwersytet Otwarty i Wydział Historyczny zapraszają na wykład o Marcu 1968 roku
Wydarzenie, rozpoczyna się 01-03-2018

Uniwersytet Otwarty, wspólnie z Wydziałem Historycznym UAM w ramach promocji swoich projektów, zaprasza na wykład prof. zw. dr. hab. Stanisława Jankowiaka, kierownika Zakładu Najnowszej Historii Polski WH UAM, pt. Bunt rozwydrzonej młodzieży  czy walka o wolność słowa. Studenci w marcu 1968 r. Wykład odbędzie się
w czwartek 01.03. o godz. 17.30 w auli Wydziału Historycznego na kampusie Morasko.

Więcej...
II Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka Z cyklu "Studenckie impresje" pt." Źródła tożsamości"
Wiadomość, opublikowana 27-02-2018

II Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka Z cyklu "Studenckie impresje" pt." Źródła tożsamości" włączony w obchody Dekady Jubileuszowej UAM, pod Patronatem JM Rektora UAM oraz Dziekanów, Wydziału Studiów Edukacyjnych i Wydziału Nauk Społecznych. Zakład Edukacji Artystycznej WSE, zaprasza studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów podyplomowych i doktoranckich wszystkich lat, kierunków i Wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, do udziału w II edycji konkursu plastycznego w ramach XX Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Więcej...
V Festiwal Teatrów Studenckich START
Wydarzenie, trwa od 15-03-2018 do 18-03-2018

W dniach od 15 do 18 marca 2018 r. w Poznaniu odbędzie się V edycja Festiwalu Teatrów Studenckich START. Jest to pierwsza edycja festiwalu, która będzie miała miejsce poza Warszawą. W programie zaplanowano 10 spektakli studenckich oraz inaugurujący festiwal spektakl mistrzowski. Na scenie pojawią się m.in. dwa teatry naszego uniwersytetu: Teatr Granda UAM oraz Teatr Órzko. Wydarzenie uzupełnią 4 koncerty, na które zapraszamy po zakończeniu występów teatralnych.

Więcej...
Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM "Ad Astra"
Wiadomość, opublikowana 19-02-2018

Serdecznie zapraszamy!

Szkolenie PJM (Polskiego Języka Migowego) dla pracowników i studentów UAM w Poznaniu:

Więcej...
Zapraszamy na kursy Uniwersytetu Otwartego
Wiadomość, opublikowana 23-02-2018

2 lutego ruszyły zapisy na wiosenną edycję kursów Uniwersytetu Otwartego. Na liście wykładów, ćwiczeń i warsztatów przygotowanych przez UAM pojawiły się także propozycje WNS-u.

Więcej...
Decyzje stypendialne
Wiadomość, opublikowana 08-02-2018

Uprzejmie informujemy, że decyzje dotyczące przyznania stypendium dla najlepszych studentów WNS można odbierać w swoim Dziekanacie.

Więcej...
Seminarium zimowe w wiśle - ostatnie wolne miejsca
Wiadomość, opublikowana 07-02-2018

Zwolniły się dwa miejsca na zimowe Seminarium szkoleniowe dla studentów z niepełnosprawnościami w dniach 17-24 lutego 2018 w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle.

Więcej...
Rekrutacja na stypendia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akad. 2018/2019
Wiadomość, opublikowana 02-02-2018

Przypominamy, że trwa rekrutacja na stypendia programu Erasmus+ na rok akademicki 2018/2019 dla studentów i doktorantów.

Więcej...
Dołącz do globalnej organizacji młodych!
Wiadomość, opublikowana 31-01-2018

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć ludzi takich, jak Ty? Ciekawych świata, pełnych energii, a przede wszystkim gotowych robić coś więcej, niż tylko wypełniać codzienne obowiązki?
AIESEC to organizacja prowadzona przez młodych ludzi w ponad 120 krajach na świecie. Jej członkowie zajmują się realizacją międzynarodowych projektów dla lokalnych społeczności zdobywając praktyczne doświadczenie i rozwijając umiejętności miękkie. Dzięki temu, że próbują swoich sił w różnych obszarach, łatwiej zdecydować im, co chcą robić w przyszłości.

Więcej...
WNS - spotkanie integracyjne polskich i zagranicznych studentów
Wiadomość, opublikowana 17-01-2018

Wydział Nauk Społecznych gości w tym roku ponad 50 studentów zagranicznych. 13 stycznia zaprosiliśmy grupę naszych studentów psychologii, kulturoznawstwa, socjologii i filozofii z Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Czech, Turcji, Rumunii, Litwy i Polski na wspólne gotowanie w akademii kulinarnej.

Więcej...
REKRUTACJA NA STYPENDIA PROGRAMU ERASMUS+ NA ROK AKADEMICKI 2018/2019
Wiadomość, opublikowana 16-01-2018

W związku z nową rekrutacją na wyjazdy Erasmus+ (stypendia na studia zagraniczne) w roku akademickim 2018/2019, serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne w terminach:
22.01.18, g. 12:30
23.01.18, g. 12:00
29.01.18, g. 12:00
30.01.18, g. 11:30
w hallu budynku E (Hyde Park Ogrody).

Więcej...
Fundacja UAM rozpoczyna drugą edycję konkursu FUND_AKCJA. Zdobądź środki na realizację Twoich pomysłów!
Wiadomość, opublikowana 15-01-2018

15 stycznia Fundacja UAM startuje z drugą edycją konkursu FUND_AKCJA przeznaczonego zarówno dla osób indywidualnych (studentów, doktorantów, pracowników), jak i różnego rodzaju podmiotów działających w ramach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W poprzedniej edycji dofinansowanie uzyskały aż 22 projekty na łączną kwotę prawie 140 000 zł. Organizatorzy konkursu zachęcają do udziału w kolejnej edycji, dzięki której można uzyskać środki na realizację swoich pomysłów naukowych, kulturalnych, czy sportowych.

Więcej...
Praca za granicą - punkty konsultacyjne w biurze karier UAM
Wydarzenie, trwa od 15-01-2018 do 18-01-2018

Chcesz rozwijać swoje pasje zawodowe i szlifować język obcy? Myślisz o pracy sezonowej za granicą? Biuro Karier UAM zaprasza w środę 17 stycznia w godzinach od 12.30 do 15.30 w holu DS „Jowita” na stoiska informacyjne:
- Doradców EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy,
- Studenckiego Ambasadora Karier Unii Europejskiej na UAM – Damiana Wielechowskiego.

Więcej...
Wykład prof. zw. dr hab. Lecha Witkowskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-01-2018

Instytut Filozofii UAM i Polskie Towarzystwo Filozoficzne mają przyjemność zaprosić na wykład prof. zw. dr hab. Lecha Witkowskiego pt. „Filozofia jako humanistyka stosowana”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 15 stycznia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (215) w Budynku C (Kampus Ogrody).

Więcej...
Zebranie naukowe Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-01-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne zebranie naukowe, na którym mgr Damian Kałużny wygłosi wykład pt. „Odpowiedzialność jako więcej niż krytyka. Levinasa i Derridy etyki posttranscendentalne”. Zebranie odbędzie się 15 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Konferencja: Kontrkultura - co nam z tamtych lat?
Wydarzenie, trwa od 18-01-2018 do 19-01-2018

Europejskie Stowarzyszenie Kulturoznawcze oraz Instytut Kulturoznawstwa zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową zorganizowaną z okazji 50-lecia kontrkulturowej rewolucji.

Więcej...
Rejestracja żetonowa na lektoraty dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich
Wiadomość, opublikowana 20-12-2017

W dniu 08 lutego 2018 r. (od godz. 9:00) planowana jest rejestracja żetonowa na lektoraty języków obcych. Rejestracja będzie dostępna do 04 marca 2018 r. (do godz. 24:00).
Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: http://ul.amu.edu.pl/

Więcej...
Test poziomujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich
Wiadomość, opublikowana 20-12-2017

W dniu 18 grudnia 2017 r. na platformie Moodle zostały uruchomione testy poziomujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2017/2018. Wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zobowiązani są do rozwiązania testu obowiązkowo z jednego języka obcego odpowiadającego lektoratowi, który rozpoczną od drugiego semestru studiów.

Więcej...
Panel dyskusyjny „Antropologia i socjologia – wspólnie o badaniu społeczeństwa”
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-12-2017

W poniedziałek 18 grudnia o godzinie 18:00 w Sali pod Zegarem w Centrum Kultury Zamek odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący teoretycznych i badawczych podobieństw i różnic między socjologią i antropologią kulturową.

Więcej...
Konferencja: Sektor prywatny a edukacja kulturalna
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-12-2017

Regionalne Obserwatorium Kultury UAM (WNS) oraz Fundacja ALTUM zapraszają na otwartą konferencję poświęconą wynikom projektu badawczego pt. Sektor prywatny a edukacja kulturalna. Diagnoza. Rekomendacje. Wyzwania.

Więcej...
Filozofia w informatyce III
Wydarzenie, trwa od 14-12-2017 do 15-12-2017

Mamy przyjemność już po raz trzeci zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową z cyklu „Filozofia w informatyce”, która odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2017 r.w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Temat przewodni tegorocznego spotkania to: Informatyczny świat a filozofia.

Więcej...
Homo Informaticus 5.0
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-12-2017

Serdecznie zapraszamy na piątą konferencję ogólnopolską z cyklu „Homo Informaticus”. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Do udziału w obradach zapraszamy wszystkie osoby (doktoranci mile widziani) zainteresowane problemami współczesnej informatyki, ze szczególnym uwzględnieniem tych jej aspektów, które odwołują się bezpośrednio do zagadnień humanistycznych i społecznych.

Więcej...
Działalność Aktywnego Małego Uniwersytetu Latającego (AMUL) w semestrze zimowym r. ak. 2017/2018
Wiadomość, opublikowana 07-12-2017

AMUL działający przy Instytucie Psychologii UAM w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 - od 07 listopada do 15 grudnia - zorganizował 10 wyjazdów do placówek oświatowych województwa wielkopolskiego

Więcej...
Platforma Usług Elektronicznych na Wydziale Nauk Społecznych
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-12-2017

11 grudnia w godz. 9.00 – 13.00 na Wydziale Nauk Społecznych pracownicy Inspektoratu ZUS w Poznaniu będą pełnili dyżur na stoisku PUE ROOM. Każdy chętny będzie mógł założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Więcej...
Dyskusja inspirowana książką „Co to jest populizm?”
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-12-2017

Zapraszamy do dyskusji nad populizmem inspirowanej książką „Co to jest populizm?” – Jana-Wernera Müllera. Dyskusja odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia 2017, w godzinach 11:00-13:00, przy ul. Szamarzewskiego 89d, sala 107.

Więcej...
Seminarium szkoleniowe w Wiśle
Wiadomość, opublikowana 04-12-2017

Serdecznie zapraszamy Studentów i Doktorantów z niepełnosprawnościami UAM na kolejną edycję zimowego Seminarium Szkoleniowego w Wiśle.
Tym razem proponujemy otwarty zakres tematyczny – oprócz kilku tematów proponowanych przez Biuro, na seminarium mogą się pojawić również zaproponowane przez studentów i doktorantów.

Więcej...
weź udział w rekrutacji do ligi odpowiedzialnego biznesu
Wiadomość, opublikowana 01-12-2017

Rozpoczęła się rekrutacja do XIV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Liga to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych oraz liderów zmian.

Więcej...
Zebranie naukowe Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-12-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne zebranie naukowe, na którym Mgr Kajetan Ostrowski wygłosi wykład pt. „Moje życie pośmiertnym trwaniem egzystencji drugiej osoby. Jaspers i Tołstoj o nieuchronnym końcu ”. Zebranie odbędzie się 11 grudnia 2017 roku o godzinie 18.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM

Więcej...
Warsztaty WenDo dla studentek UAM z niepełnosprawnością!
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

Pozostały ostatnie wolne miejsca na warsztaty WenDo dla studentek UAM z niepełnosprawnością! 

Jeśli chcesz poczuć wewnętrzną moc i siłę do tego, by asertywnie dbać o swoje poczucie komfortu, przyjdź na dwudniowe BEZPŁATNE warsztaty WenDo!

Więcej...
Kulturoznawcy w projekcje klipu muzycznego
Wiadomość, opublikowana 28-11-2017

25 listopada w Collegium F. Znanieckiego Wydziału Nauk Społecznych odbyła się, w godzinach wieczornych, projekcja klipu "Nie dali ojce" Kazika&Kwartet ProForma.

Więcej...
Konferencja pt. Trennungsthese vs. jedność Kantowskiego rozumu praktycznego w roli prawodawcy moralnego i jurydycznego
Wydarzenie, trwa od 07-12-2017 do 08-12-2017

W dniach 7 – 8 grudnia 2017 Instytut Filozofii, władze Wydziału Nauk Społecznych oraz Komisja Filozoficzna PTPN współorganizują międzynarodową konferencję naukową poświęconą Trennungsthese vs. jedność Kantowskiego rozumu praktycznego w roli prawodawcy moralnego i jurydycznego.

Więcej...
Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Fenomen rozmowy. Między humanistyką a medycyną”
Wydarzenie, trwa od 30-11-2017 do 01-12-2017

Centrum Badań im. Edyty Stein UAM wraz z Katedrą Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Fenomen rozmowy. Między humanistyką a medycyną", Poznań, Wydział Nauk Społecznych UAM s. B, 30.11.-01.12.2017. Program i plakat w załączeniu

Więcej...
Konkurs: Poznański Wolontariusz Roku
Wiadomość, opublikowana 17-11-2017

Miasto Poznań już po raz osiemnasty organizuje konkurs Poznański Wolontariusz Roku. Jest to przedsięwzięcie mające na celu promowanie idei wolontariatu oraz osób i organizacji angażujących się w działalność wolontaryjną na rzecz Poznania i jego mieszkańców.

Więcej...
BEZPŁATNE warsztaty WenDo dla studentek z niepełnosprawnością
Wiadomość, opublikowana 16-11-2017

Gorąco zapraszamy studentki z niepełnosprawnością na warsztat WenDo. Jeśli chcesz poczuć wewnętrzną moc i siłę do tego, by asertywnie dbać o swoje poczucie komfortu, przyjdź na dwudniowe BEZPŁATNE warsztaty WenDo!

Więcej...
Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2018!
Wiadomość, opublikowana 15-11-2017

Do 8 grudnia można zgłaszać kandydatów do ósmej edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland". W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 70 tysięcy obcokrajowców. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Więcej...
Konferencja pt. „Znaczenie filozofii Oświecenia w kulturze europejskiej”
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-11-2017

24 listopada 2017 r. na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się konferencja „Znaczenie filozofii Oświecenia w kulturze europejskiej”.

Więcej...
Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS studentów zagranicznych
Wiadomość, opublikowana 14-11-2017

Od 1 stycznia 2018 r. studenci zagraniczni będą opłacali składki na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS jednym przelewem. Numer rachunku składkowego (NRS), czyli indywidualnego konta, na które należy wpłacać składki, przesyłany jest listem poleconym. W sytuacji, gdy studenci zagraniczni nie otrzymają i nie odbiorą informacji o NRS, nie będą mogli od stycznia opłacać składek.

Więcej...
Wykład pt. "Robot morality"
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-11-2017

We najbliższą środę 15.11.2017 o godz 15.00, w sali K. Ajdukiewicza (IF UAM, Kampus Ogrody) pan dr André Schmiljun (Humboldt Univ. Berlin) wygłosi gościnny wykład pt. "Robot morality", poświęcony moralności sztucznej inteligencji.

Więcej...
Stypendium im. dr. Jana Kulczyka dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - obywateli Ukrainy
Wiadomość, opublikowana 09-11-2017

Pani Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation, w piśmie skierowanych do JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyraziła wolę kontynuowania dzieła ś.p. dr. Jana Kulczyka i dalszego realizowania pomocy obywatelom Ukrainy studiującym na naszej Uczelni. Na tej podstawie uruchomiony zostaje proces rekrutacji kandydatów do otrzymania stypendium.

Więcej...
Zebranie naukowe Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-11-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne zebranie naukowe, na którym Prof. UAM dr hab. Tomasz R. Szymczyński (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa) wygłosi wykład pt. „Pytanie o miejsce hermeneutyki wielojęzykowości w przestrzeni nauk humanistycznych i społecznych”. Zebranie odbędzie się 20 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Międzynarodowe sympozjum: Rosja - totalitaryzm - bolszewizm
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-11-2017

Zdobycie władzy przez bolszewików w Rosji w 1917 r. było jednym z przełomowych momentów w historii XX wieku. Celem organizowanego sympozjum z udziałem prof. prof.: Romana Bäckera, Krzysztofa Brzechczyna, Igora Casu i Marka Figury będzie przedyskutowanie wewnętrznych i międzynarodowych reperkusji rewolucji w Rosji. Organizatorem sympozjum jest Instytut Filozofii UAM, Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Poznaniu i Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Filozoficznego

Więcej...
Konkurs: wyróżniające się prace doktorskie i magisterskie - termin składania prac 15 listopada 2017 r.
Wiadomość, opublikowana 03-11-2017

Przypominamy o kolejnej, XIV edycji konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie.
Celem konkursu "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską" i "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską" jest zaangażowanie młodych talentów naukowych na rzecz rozwoju miasta oraz promowanie ich osiągnięć. Na autorów trzech najlepszych prac doktorskich czekają równorzędne nagrody w wysokości 8.000 zł, a na autorów trzech najlepszych prac magisterskich trzy równorzędne nagrody w wysokości 4.000 zł.

Więcej...
Konkurs na najlepszy blog erasmusowy na UAM!
Wiadomość, opublikowana 03-11-2017

Wyjeżdżasz na studia lub praktyki z Erasmusem?
Piszesz? Fotografujesz? Filmujesz?

Więcej...
Biuro Karier UAM już po raz 20 organizuje Akademię Rozwoju (wcześniej Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości)
Wiadomość, opublikowana 02-11-2017

Zapraszamy Wykładowców wraz z Studentami oraz Absolwentów do wzięcia udziału w ogólnoakademickim wydarzeniu, w trakcie którego odbędą się:
- targi pracy, praktyk i staży,
- szkolenia (plan szkoleń oraz zapisy: www.tinyurl.com/AR2017-szkolenia).

Więcej...
Stypendia do Niemiec
Wiadomość, opublikowana 30-10-2017

24.10 br. w godz.10.00-12.00 w Sali numer 209 (II piętro) w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na ul. św. Marcin 78 (budynek dawnego Collegium Historicum) odbyło się spotkanie informacyjne na temat stypendiów do Niemiec dla absolwentów, studentów II stopnia, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Więcej...
II Kongres Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-11-2017

17 listopada 2017 r., odbędzie się II Kongres Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów – największe spotkanie ukraińskich studentów, studiujących na uniwersytetach i uczelniach Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej...
Godziny Dziekańskie na Wydziale Nauk Społecznych
Wiadomość, opublikowana 27-10-2017

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w dniu 2 listopada 2017 roku (czwartek) godziny dziekańskie do godziny 13.00.

Więcej...
Konkurs o Stypendia im. dr. Jana Kulczyka
Wiadomość, opublikowana 25-10-2017

Informujemy, że wnioski studentów i doktorantów WNS o stypendia im. dr. Jana Kulczyka należy składać w Dziekanacie WNS w pokoju 6 do dnia 15 listopada br.
Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również sytuacja materialna kandydatów.

Więcej...
Biuro Karier UAM zaprasza 7 listopada na XX Akademię Rozwoju
Wydarzenie, trwa od 23-10-2017 do 07-11-2017

Po 20 latach czas na zmiany, tak więc w tym roku Biuro Karier UAM zaprasza studentów oraz absolwentów na  jubileuszową - XX Akademię Rozwoju (dawniej Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości), która odbędzie się 7 listopada w godzinach 10.00 – 16.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki (Campus Morasko).

Polub naszą stronę i podaj dalej informację https://www.facebook.com/akademiauam/

Plan szkoleń + zapisyhttp://tinyurl.com/AR2017-szkolenia

Więcej...
Egzamin certyfikacyjny na poziomie B2
Wiadomość, opublikowana 18-10-2017

Informacje Szkoły Językowej UAM dot. egzaminów certyfikacyjnych na poziomie B2 z języków obcych w roku akademickim 2017/2018 dla studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz studiów stacjonarnych jednolitych magisterskich dostępne >> TUTAJ <<.

Więcej...
Spotkanie informacyje z lektorami DAAD
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-10-2017

24.10 br. w godz.10.00-12.00 w Sali numer 209 (II piętro) w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na ul. św. Marcin 78 (budynek dawnego Collegium Historicum) odbędzie się spotkanie informacyjne na temat stypendiów do Niemiec dla absolwentów, studentów II stopnia, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Więcej...
Rozpoczęcie konkursu Best Student Grant
Wiadomość, opublikowana 18-10-2017

Dzisiaj rozpoczynamy program BestStudentGrant.
informacje dostępne są w Portalu Studenta w zakładce "Program BestStudent".

Więcej...
Rekrutacja do XXI edycji programu Wolontariat w WUW
Wiadomość, opublikowana 17-10-2017

Osoby zainteresowane udziałem w XXI edycji programu "Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim" prosimy o przesłanie CV oraz wypełnionego formularza zgłoszeniowego do programu drogą elektroniczną na adres e-mail: wolontariat@poznan.uw.gov.pl (link wysyła e-mail) (z podaniem w temacie nr ref. ogłoszenia) do dnia 22 października 2017 r.
Szczegółowe informacje o zasadach udziału w wolontariacie: http://www.poznan.uw.gov.pl/wolontariat-w-wuw

Więcej...
Zebranie naukowe Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej
Wiadomość, opublikowana 17-10-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na zebranie naukowe, na którym Prof. UAM dr hab. Michał Januszkiewicz (Wydział Filologii Polskiej UAM) wygłosi wykład pt. „Phronesis. Próba hermeneutycznego uzasadnienia nauk humanistycznych”. Zebranie odbędzie się 23 października 2017 roku o godzinie 18.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Zaproszenie do udziału w badaniu dotyczącym molestowania
Wiadomość, opublikowana 16-10-2017

Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Partner in Business Strategies zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym zjawiska molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych.

Więcej...
Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF" UAM zaprasza nowych członków
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-10-2017

Interesuje Cię tematyka wspierania osób leczonych onkologicznie lub/oraz działań profilaktycznych na temat tych chorób? Masz pomysł na ciekawe badania naukowe w tym obszarze?

Więcej...
Szkoła Językowa UAM
Wiadomość, opublikowana 12-10-2017

Szkoła Językowa UAM informuje, że dla studentów z warunkiem z języka angielskiego na poziomie A2 tworzone są dodatkowe grupy zajęciowe.

Więcej...
Wolontariat to moje cardio
Wiadomość, opublikowana 10-10-2017

Fundacja Redemptoris Missio organizuje spotkanie „Wolontariat to moje cardio”. Wydarzenie jest skierowane głównie do studentów. Podczas spotkania uczestnicy  dowiedzą się jak zostać wolontariuszem, co zrobić żeby wyjechać na praktyki wakacyjne do tropiku, co można zyskać na wolontariacie i w jaki sposób można się w niego zaangażować.

Więcej...
Informacja o kredytach studenckich w roku akademickim 2017/2018
Wiadomość, opublikowana 10-10-2017

Przypominamy, że do 20 października 2017 r. studenci oraz doktoranci uczelni i jednostek naukowych, a także osoby ubiegające się o przyjęcie na studia, mogą składać w bankach wnioski o udzielenie niskooprocentowanych kredytów studenckich. W roku akademickim 2017/2018 rozszerzony został zakres poręczenia Banku Gospodarstwa Krajowego osobom, dla których do tej pory konieczność przedstawienia poręczenia była istotną barierą w dostępie do kredytu. Studenci osiągający dochód na osobę w rodzinie do 1500 zł mogą ubiegać się o 100% poręczenie kredytu, zaś osoby z dochodami do 2.000 zł – o poręczenie kredytu w 90%.

Więcej...
Międzyuczelniany konkurs na najlepszą pracę magisterską
Wiadomość, opublikowana 09-10-2017

Mię™dzyuczelniany konkurs na najlepszą… pracę magisterską jest organizowany przez UEP i inne poznań„skie uczelnie publiczne. Konkursowi patronuje firma BIOFARM Sp. z o.o.

Więcej...
Bezpłatny kurs dokształcający „Specjalista ds. finansów i rachunkowości”
Wiadomość, opublikowana 06-10-2017

Wydział Prawa i Administracji zaprasza na bezpłatny kurs dokształcający „Specjalista ds. finansów i rachunkowości”, realizowany wg, Standardu VCC (Vocational Competence Certificate) w ramach partnerskiego projektu pn. . „System wsparcia kompetencji zawodowych dla wielkopolskiego rynku pracy” , nr RPWP.08.03.02-30-0173/16.

Więcej...
Bezpłatny kurs dokształcający „Metody i techniki zarządzania”
Wiadomość, opublikowana 06-10-2017

Wydział Prawa i Administracji zaprasza na bezpłatny kurs dokształcający „Metody i techniki zarządzania”, realizowany wg, Standardu VCC (Vocational Competence Certificate) w ramach partnerskiego projektu pn. „System wsparcia kompetencji zawodowych dla wielkopolskiego rynku pracy”, nr RPWP.08.03.02-30-0173/16.

Więcej...
Wykład - Narodziny i rozwój wolności
Wydarzenie, trwa od 10-10-2017 do 10-10-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na pierwsze spotkanie w ramach „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku” poświęcone w tym roku problemowi wolności. Spotkanie odbędzie się 10 października o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Marian Golka z Instytutu Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych UAM, a jego tytuł brzmi:

Narodziny i rozwój wolności

Więcej...
Konferencja pt. 25 lat kształcenia pracowników socjalnych w Instytucie Socjologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-10-2017

W dniu 12 października 2017 roku o godz. 9.00 w sali A (budynek E – Collegium im. Floriana Znanieckiego) na ul. Szamarzewskiego 89 odbędzie się konferencja pod tytułem: "25 lat kształcenia pracowników socjalnych w Instytucie Socjologii UAM".

Więcej...
Noc Naukowców
Wiadomość, opublikowana 04-10-2017

29 września w ramach Nocy Naukowców zaprosiliśmy gości Wydziału Nauk Społecznych na Noc Dreszczowców.

Więcej...
Test diagnozujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich
Wiadomość, opublikowana 03-10-2017

W dniu 9 października 2017 r. na platformie Moodle zostaną uruchomione testy diagnozujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2017/2018. Wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zobowiązani są do rozwiązania testu obowiązkowo z jednego języka obcego odpowiadającego lektoratowi, który rozpoczną od drugiego semestru studiów.

Więcej...
Szkolenie BHP dla studentów I-go roku
Wiadomość, opublikowana 03-10-2017

Informacje dot. szkolenia BHP dla studentów dostępne w załączniku.

Więcej...
Nowa aplikacja mobilna UAM
Wiadomość, opublikowana 03-10-2017

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat nowej aplikacji mobilnej przygotowanej przez Centrum Marketingu.

Więcej...
"Moral competence: A brand new research topic in cognitive psychology, ethics and law": konferencja międzynarodowa 29–30 września 2017
Wiadomość, opublikowana 26-10-2017

Instytut Filozofii oraz Instytut Filologii Polskiej (we współpracy z Uniwersytetami: Konstanckim, Wileńskim i UJ) zapraszają na międzynarodową, interdyscyplinarną konferencję naukową, poświęconą kompetencji moralnej.

Więcej...
Konkurs na pracę magisterską i rozprawę doktorską
Wiadomość, opublikowana 19-09-2017

W czerwcu 2016 roku Fundacja Ronvoju Miasta Poznania wraz z lnstytutem Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk ogłosiła konkurs na prace magisterskie i rozprawy doktorskie traktujące o różnych aspektach zmian, które zaszły w Poznaniu w okresie 25 lat od odzyskania wolności i wdrożenia demokratycznych reform.

Więcej...
III Zjazd Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, konferencja naukowa Kultury w ruchu. Migracje, transfery, epistemologie.
Wydarzenie, trwa od 21-09-2017 do 23-09-2017

Instytut Kulturoznawstwa oraz PTK zapraszają  na trzydniową konferencję naukową z udziałem badaczy kultury z całej Polski. Gościem specjalnym będzie prof. Ulf Hannerz, który wygłosi wykład Somewheres, Anywheres, Nowheres? Some Current Scholarly Challenges. Wszystkie referaty i dyskusje będą miały miejsce w Collegium Iuridicum Novum.

Więcej...
Transport dla studentów z niepełnosprawnościami - zgłoszenia do 27 września!
Wiadomość, opublikowana 14-09-2017

Studenci z niepełnosprawnością narządu ruchu, którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie korzystać ze środków transportu publicznego, mogą wnioskować o możliwość korzystania z usług transportowych realizowanych przez UAM. Termin składania wniosków o transport: 27 września 2017 r.

Więcej...
Dodatkowy poprawkowy egzamin certyfikacyjny
Wiadomość, opublikowana 14-09-2017

Dyrekcja Szkoły Językowej UAM informuje, że wychodząc naprzeciw licznym prośbom studentów III roku studiów stacjonarnych I stopnia, podjęła decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego poprawkowego egzaminu certyfikacyjnego, aby umożliwić studentom obronę pracy licencjackiej jeszcze w tym roku akademickim. Egzamin odbędzie się 26 września br. o godz. 11.00 w Collegium Iuridicum Novum (Wydział Prawa i Administracji). Wszelkie informacje dotyczące zapisów na egzamin znajdują się na stronie internetowej Szkoły Językowej: sj.amu.edu.pl
Jednocześnie informujemy, że studenci, którzy dotychczas uzyskali minimum 2 oceny niedostateczne z egzaminu, przed podejściem do kolejnego terminu, zobowiązani są złożyć w sekretariacie Szkoły zgodę Dziekana Wydziału na kolejne podejście do egzaminu certyfikacyjnego.

Więcej...
Rejestracja żetonowa na lektoraty
Wydarzenie, trwa od 20-09-2017 do 08-10-2017

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dot. terminów rejestracji żetonowej na lektoraty z języków obcych nowożytnych dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich na semestr zimowy 2017/2018 prowadzonych przez Szkołę Językową UAM.

Więcej...
Konferencja naukowa Religia i religijność w warunkach modernizacji i globalizacji III
Wiadomość, opublikowana 01-09-2017

Katedra Religioznawstwa i Badań Porównawczych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Centrum Badań Interdyscyplinarnych zapraszają do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Religia i religijność w warunkach modernizacji i globalizacji III", która odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami
Wydarzenie, trwa od 24-09-2017 do 27-09-2017

W imieniu Jego Magnificencji Rektora UAM, prof. Andrzeja Lesickiego, Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, serdecznie zapraszają wszystkich studentów z niepełnosprawnościami, rozpoczynających I rok studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na trzydniowe spotkanie adaptacyjne.

Więcej...
Noc naukowców 2017
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-09-2017

Lubicie się bać, czuć dreszcze od stóp do głów, kurczowo zaciskać pięści w oczekiwaniu na finał akcji? A może marzycie, by okiełznać strach i złapać potwora? Jeżeli odpowiedź na którekolwiek pytanie brzmi: TAK, to dobrze trafiliście! Wydział Nauk Społecznych UAM proponuje Wam pełne emocji „sesje treningowe ”, w trakcie których zmierzycie się z różnymi strachami.
Już 29 września 2017 roku podczas Nocy Naukowców – Nocy Dreszczowców wszyscy spragnieni wiedzy i głodni mocnych wrażeń będą mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach, panelach dyskusyjnych i debatach, podczas których poruszymy same groźne tematy.

Więcej...
Aktywny Mały Uniwersytet Latający (AMUL) – podsumowanie roku 2016/2017
Wiadomość, opublikowana 28-06-2017

W dniu 22 czerwca br. w Instytucie Psychologii zakończony został czwarty rok realizacji projektu edukacyjnego AMUL - Aktywny Mały Uniwersytet Latający.

Więcej...
Studia I i II stopnia na kierunku praca socjalna na UAM! Weź sprawy w swoje ręce i wybierz zawód przyszłości!
Wiadomość, opublikowana 28-06-2017

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną na kierunku praca socjalna, realizowanym w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oferujemy atrakcyjne studia oparte na interdyscyplinarnym programie, które wszechstronnie przygotowują do pełnienia wymagającej roli pracownika socjalnego.
Więcej: http://socjologia.amu.edu.pl/isoc/userfiles/common/Praca_Socjalna_Broszura.pdf

Więcej...
STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO NA ROK AKADEMICKI 2017/2018 DLA STUDENTÓW WNS
Wiadomość, opublikowana 26-06-2017

Ogłoszenie ws. stypendiów MNiSW na rok akad. 2017-2018 oraz innych stypendiów dostępnych dla studentów dostępne >> TUTAJ <<.
Wnioski o przyznanie stypendium ministra dla studentów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018 na WNS należy składać w Dziekanacie WNS w pokoju 11 do 15 września 2017 r.

Więcej...
Uroczyste zakończenie Laboratorium Kompetencji Zawodowych
Wiadomość, opublikowana 26-06-2017

Zakończyła się I edycja Laboratorium Kompetencji Zawodowych – programu przygotowującego studentów Wydziału Nauk Społecznych UAM wchodzących na rynek pracy do potrzeb gospodarki i społeczeństwa.

Więcej...
Ostatnie dni na wypełnienie ankiety!
Wydarzenie, trwa od 30-04-2017 do 30-06-2017

Badanie Jakości Kształcenia dobiega końca – pozostało zaledwie kilka dni na wyrażenie swojej opinii na temat mocnych i słabych stron kształcenia prowadzonego na UAM, dlatego zachęcamy całą społeczność akademicką do wypełnienia anonimowej ankiety, dostępnej po zalogowaniu do systemu usosweb.amu.edu.pl lub ankieter.amu.edu.pl.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS w okresie wakacyjnym - aktualizacja
Wiadomość, opublikowana 25-08-2017

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych UAM od 17 lipca do 1 września 2017 r. będzie czynny dla studentów studentów od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 14.00.
Natomiast od 4 września 2017 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 12-06-2017

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych UAM będzie nieczynny w piątek 16 czerwca br.

Więcej...
Kursy językowe - ERASMUS+
Wiadomość, opublikowana 09-06-2017

Rozpoczynamy zapisy na kursy językowe dla studentów zrekrutowanych na przyszłoroczny wyjazd na ERASMUSA+. Kursy prowadzić będą pracownicy Szkoły Językowej UAM.

Więcej...
Rozwiń (między)kulturową inteligencję! / Develop (inter)cultural intelligence! Rekrutacja na studia
Wydarzenie, trwa od 01-06-2017 do 14-09-2017

Instytut Kulturoznawstwa zaprasza na studia uzupełniające magisterskie w języku angielskim Intercultural Communication

Więcej...
Grzegorz Godlewski „O nachyleniu tekstowym w badaniach kultury”
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-06-2017

Instytut Kulturoznawstwa UAM zaprasza na seminarium z cyklu Współczesne Badania Kulturoznawcze. Bohaterem najbliższego będzie prof. Grzegorz Godlewski z Instytutu Kultury Polskiej UW. Poniedziałek 12.06.2017, g.11.30, ul. Szamarzewskiego 89 AB, s. I

Więcej...
Ogólnopolska konferencja naukowa ,,O egzystencji. Między filozofią a literaturą''
Wydarzenie, trwa od 09-06-2017 do 10-06-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej przy współpracy Koła Studentów Filozofii UAM zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „O egzystencji. Między filozofią a literaturą”, która odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2017 roku  w Instytucie Filozofii UAM.

Więcej...
Targi Mobilności Studenckiej UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 30-05-2017

Dział Współpracy z Zagranicą UAM oraz Parlament Samorządu Studentów UAM  serdecznie zapraszają na pierwszą edycję Targów Mobilności Studenckiej, które odbędą się 30 maja w Collegium Minus  w godzinach 09.00-14.00.

Więcej...
Targi Mobilności Studenckiej UAM
Wydarzenie, trwa od 30-05-2017 do 30-05-2017

Dział Współpracy z Zagranicą UAM oraz Parlament Samorządu Studentów UAM serdecznie zapraszają na pierwszą edycję Targów Mobilności Studenckiej, które odbędą się 30 maja w Collegium Minus w godzinach 09.00-14.00.

Więcej...
Godziny rektorskie 26.05.2017
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

Na podstawie § 6 Regulaminu studiów UAM (Obwieszczenie nr 6/2015 Senatu UAM z dnia 28 września 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Regulaminu studiów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) w związku z Juwenaliami

Więcej...
Teatr i historia. Od Lessinga do Lessiga Wykład prof. dr hab. Małgorzaty Leyko (UŁ)
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-05-2017

Wykład w ramach seminarium Instytutu Kulturoznawstwa UAM: „Współczesne badania kulturoznawcze”

Więcej...
Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku. Dobrostan zwierząt w różnych perspektywach
Wydarzenie, trwa od 29-09-2017 do 30-09-2017

29. - 3.09.2017 Poznań
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37A

Więcej...
Konferencja naukowo-dydaktyczna "Współczesne wyzwania w edukacji wczesnoszkolnej - programowanie: warsztaty. Scenariusze. Narzędzia"
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów, wykładowców do wzięcia udziału w konferencji „Współczesne Wyzwania w Edukacji Wczesnoszkolnej - PROGRAMOWANIE: Warsztaty. Scenariusze. Narzędzia”, która odbędzie się 26 maja 2017 roku w Poznaniu.

Więcej...
Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Semiotyczne wymiary codzienności”
Wydarzenie, trwa od 25-05-2017 do 26-05-2017

Wszelkie informacje na plakacie i w pliku PDF.

Więcej...
Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w „Karierze na Językach”!
Wydarzenie, trwa od 30-05-2017 do 30-05-2017
Oferty pracy, praktyk i staży (w Polsce i za granicą), spotkania z pracodawcami, ciekawe warsztaty i szkolenia, konkursy, konsultacje, porady – to wszystko już 30 maja w Collegium Novum! Więcej...
VIII Festiwal Kultury Studentów Kulminacje 23-26 maja 2017: Rejestracja na warsztaty
Wydarzenie, trwa od 23-05-2017 do 26-05-2017

Jeśli chcesz spotkać się z kulturą studentów twarzą w twarz, już teraz zapraszamy do rejestracji na szkolenia, warsztaty, seminaria, wykłady, które stanowią integralną częścią VIII Festiwalu Kultury Studentów Kulminacje 2017

Więcej...
Wykład mgr Bartosza Mroczkowskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-05-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na zebranie naukowe, na którym mgr Bartosz Mroczkowski wygłosi wykład pt. „Ludzkie i nie-ludzkie materializacje”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 29 maja 2017 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Loneliness and Freedom. The idea of the University and its present crisis
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-05-2017

Instytut Socjologii zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Georg Kamphausen z Uniwersytetu w Bayreuth. Wykład w języku angielskim odbędzie się 24 maja 2017 r. o godz. 13.00 na Wydziale Nauk Społecznych UAM w sali 109 (Budynek D).

Więcej...
Między radykalizmem a ugodowością. Źródła podziałów politycznych w Solidarności 1980-1981
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-05-2017

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza na wykład, który wygłosi dr Katarzyna Wilczok (Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego), Między radykalizmem a ugodowością. Źródła podziałów politycznych w Solidarności 1980-1981.

Więcej...
Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje", pt. "Kalejdoskop współczesności"
Wydarzenie, trwa od 01-05-2017 do 23-05-2017

Ze względu na dni świąteczne i wpisane w te dni, wolne środy (dzień wyznaczony do oddawania prac na konkurs), można dodatkowo, w dowolnym czasie do 17 maja, zostawiać prace (przygotowane według regulaminu), także w portierni Wydziału Studiów Edukacyjnych w budynku D (parter), ul. Szamarzewskiego 89.

Więcej...
Głosowanie na najlepszego dydaktyka roku
Wydarzenie, trwa od 04-05-2017 do 15-05-2017

Zgodnie z Zarządzeniem Jego Magnificencji, prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego, ustanowiona została Nagroda „Praeceptor Laureatus” Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Akcja „Liczymy ankiety”
Wydarzenie, trwa od 30-04-2017 do 30-06-2017

Ogólnouniwersyteckie badanie jakości kształcenia to niepowtarzalna okazja do tego, aby wpłynąć na funkcjonowanie Uniwersytetu. Wchodząc w więcej można zobaczyć wykres który, prezentuje w czasie zbliżonym do rzeczywistego, jak wiele ankiet wypełnili studenci poszczególnych wydziałów i kierunków.

Więcej...
Wykład Profesora T. Hokenstad
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

26 maja o godz. 11:00 w sali A na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się wykład Profesora T. Hokenstad w ramach programu "Akademicki i naukowy Poznań", pt. "Active Aging in a Changing Society".

Więcej...
Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju"
Wydarzenie, trwa od 24-05-2017 do 25-05-2017

24 maja 2017 roku Instytut Socjologii UAM i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu organizują Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju". Konferencja odbędzie się DS Jowita.

Więcej...
Akcja „Liczymy ankiety”
Wiadomość, opublikowana 11-05-2017
Badanie Jakości Kształcenia
Wydarzenie, trwa od 30-04-2017 do 30-06-2017

Wasz głos ma znaczenie
Wasza opinia zmienia UAM

Więcej...
Dzień Sportu - Dziekanat WNS
Wiadomość, opublikowana 09-05-2017

Uprzejmie informujemy, że w związku z Dniem Sportu w dniu 10 maja Dziekanat WNS będzie nieczynny. Pracowników  oraz studentów serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w organizowanych w tym dniu wydarzeniach, wszelkie szczegóły w linku poniżej:
https://amu.edu.pl/content/325480-dzien-sportu-na-uam2

Więcej...
Nagroda Naukowa czasopisma „Filozofia w Praktyce”
Wiadomość, opublikowana 09-05-2017

Nagroda „Filozofia w Praktyce” dla absolwentki studiów doktoranckich WNS

Więcej...
Konferencja „Odczuwanie świata. Wielozmysłowość w kulturze wzrokocentrycznej”
Wydarzenie, trwa od 11-05-2017 do 12-05-2017

Instytut Socjologii UAM, Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM oraz Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zapraszają na konferencję "Odczuwanie świata. Wielozmysłowość w kulturze wzrokocentrycznej".

Więcej...
Konferencja „Odczuwanie świata. Wielozmysłowość w kulturze wzrokocentrycznej”
Wydarzenie, trwa od 11-05-2017 do 12-05-2017

Instytut Socjologii UAM, Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM oraz Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zapraszają na konferencję "Odczuwanie świata. Wielozmysłowość w kulturze wzrokocentrycznej".

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych UAM będzie nieczynny w czwartek 4 maja br. oraz w piątek 5 maja br. (w związku z planowaną przerwą w dostawie prądu).

Więcej...
Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF" UAM zaprasza na wykład o czerniaku
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-04-2017

Zapraszamy na wykład "Z czerniakiem można wygrać! Jak rozpoznać i jak leczyć", który wygłosi pani Mirosława Skitek, Prezes Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka. Z wykładu dowiemy się m.in. wszystkich niezbędnych informacji dotyczących choroby, czynników sprzyjających jej rozwojowi oraz ważności wczesnej diagnostyki. Zostanie poruszona także kwestia szczepionki prof. Mackiewicza. Wykład odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17 w sali 310 w budynku D.

Więcej...
II edycja Laboratorium Kompetencji Zawodowych. Przyjdź, zobacz, zdecyduj!
Wydarzenie, trwa od 05-04-2017 do 10-05-2017

Zapraszamy wszystkich studentów WNS do udziału w projekcie Laboratorium Kompetencji Zawodowych.

Więcej...
Spotkanie informacyjne dla osób zakwalifikowanych na WNS na wyjazdy Erasmus+
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-04-2017

Uprzejmie informujemy, że spotkanie informacyjne dla osób zakwalifikowanych na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 9.45 w sali I w budynku AB.

Więcej...
Badanie na temat orientacji w polityce zagranicznej Polski (WNS UAM)
Wydarzenie, trwa od 20-04-2017 do 28-05-2017

Zapraszamy do udziału w badaniu organizowanym przez Globsec Security Institute i Ośrodek Analiz Politologicznych UW

https://goo.gl/forms/3zNN4CEXoCIUxz5n1

Więcej...
Dzień Sportu UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 10-05-2017

Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników Uniwersytetu na Dzień Sportu UAM - 10 maja.

Więcej...
Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF" zaprasza na wykład dr Jadwigi Łuczak-Wawrzyniak
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2017

Zapraszamy na wykład: "Lęk i depresja w przebiegu choroby nowotworowej u kobiet - konstruktywne dostosowanie się do choroby czy zaburzenie psychiczne?", który wygłosi dr Jadwiga Łuczak - Wawrzyniak, psycholog kliniczna i Przewodnicząca Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Poznaniu. Wykład odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.30 w sali 311 w budynku D (Kampus Ogrody, ul. Szamarzewskiego 89). Organizatorem spotkania jest Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF" UAM, działające przy Zakładzie Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej UAM WSE. Wystąpienie to rozpocznie cykl wykładów: "rak-OFF - wyłącz raka. Wykłady o życiu, chorobie i nadziei".

Więcej...
Zaproszenie na wykład dr. Jerzego Struka
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-04-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na zebranie naukowe, na którym dr Jerzy Struk wygłosi wykład pt. „Przyczynki do meta(fizyki) nadziei”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Godziny Dziekańskie na WNS i godziny otwarcia Dziekanatu
Wiadomość, opublikowana 03-04-2017

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w dniu 13 kwietnia 2017 roku (czwartek) godziny dziekańskie od godziny 13.00.
Jednocześnie informujemy, że Dziekanat WNS w czwartek, dnia 13 kwietnia br., będzie czynny do godziny 13.00, natomiast we wtorek, dnia 18 kwietnia br., będzie czynny w godzinach 10.00-14.00.

Więcej...
Konkurs fotograficzny dla studentów
Wydarzenie, trwa od 31-03-2017 do 24-04-2017

Biuro Prasowe informuje o konkursie fotograficznym pod hasłem „Śladami organiczników” skierowanym do studentów uczelni publicznych miasta Poznania.

Więcej...
Stypendia rządu włoskiego dla cudzoziemców i obywateli włoskich mieszkających zagranicą
Wydarzenie, trwa od 27-03-2017 do 10-05-2017

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej (MAECI) dysponuje stypendiami dla studentów zagranicznych oraz studentów obywateli włoskich mieszkających zagranicą (IRE) na rok akademicki 2017/2018 mającymi na celu promowanie międzynarodowej współpracy kulturalnej, upowszechnianie znajomości języka, kultury i nauki włoskiej oraz przybliżenie systemu gospodarczego oraz technologii włoskiej  na świecie.

Więcej...
Otwarte spotkanie komisji socjalno-ekonomicznej
Wiadomość, opublikowana 31-03-2017

Otwarte spotkanie komisji socjalno-ekonomicznej w sprawie nowelizacji załącznika nr 1 do regulaminu stypendium Rektora dla najlepszych studentów UAM.

Więcej...
Rekrutacja na stypendia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akad. 2017/2018
Wiadomość, opublikowana 31-03-2017

Przypominamy, że trwa rekrutacja na stypendia programu Erasmus+ na rok akademicki 2017/2018.

Więcej informacji na stronie: http://erasmuswns.amu.edu.pl/node/7

Więcej...
Wykłady otwarte Instytutu Kulturoznawstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 31-03-2017

W piątek 31 marca w godz. 12.00-13.35 zapraszamy kandydatów na studia kulturoznawcze na dwa wykłady otwarte – jeden będzie próbą odpowiedzi na pytanie „Po co ludziom teatr?” [dr hab. Joanna Ostrowska), a drugi badaniom nad kulturą Internetu (dr Magdalena Kamińska). Miejsce: sala I bud. AB, kampus Ogrody przy ul. Szamarzewskiego 89 w Poznaniu.

Więcej...
Wykład Profesora T. Hokenstad
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

26 maja o godz. 11:00 w sali A na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się wykład Profesora T. Hokenstad w ramach programu "Akademicki i naukowy Poznań", pt. "Active Aging in a Changing Society".

Więcej...
Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej
Wydarzenie, trwa od 03-04-2017 do 08-04-2017

W dniach 3-8 kwietnia 2017 roku odbędzie się Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej - cykl wykładów, seminariów i spotkań poświęconych promowaniu pracy socjalnej w środowisku akademickim i pozaakademicki.

Więcej...
Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju"
Wydarzenie, trwa od 24-05-2017 do 25-05-2017

24-25 maja 2017 roku Instytut Socjologii UAM i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu organizują Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju" Celem konferencji jest refleksja nad rolą socjologii w badaniu zjawiska niepełnosprawności, a także dyskusja nad stanem badań. Organizatorem konferencji jest Instytut Socjologii UAM i Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej UAM.

Więcej...
Tydzień Międzykulturowy
Wydarzenie, trwa od 03-04-2017 do 09-04-2017

Zapraszamy Was w międzykulturową podróż, w trakcie której towarzyszyć nam będą szkolenia, Targi Wyjazdów i Programów Zagranicznych oraz Międzykulturowa Kawiarenka. Wydarzenia skierowane do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Więcej...
VIII Ogólnopolska Konferencja „Religia a zło”
Wydarzenie, trwa od 07-04-2017 do 08-04-2017

Poznańskie Konwersatorium Religioznawcze, Polskie Towarzystwo Religioznawcze, Katedra Religioznawstwa i Badań Porównawczych oraz Koło Psychologii Religii zapraszają na cykliczną konferencję naukową, poświęconą zagadnieniom religioznawczym.

Więcej...
Studencka Wiosna
Wydarzenie, trwa od 27-03-2017 do 07-04-2017

Festiwal Twórczości Studenckiej – Studencka Wiosna to najważniejszy projekt organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UAM. Szczegóły na plakacie.

Więcej...
Oferta praktyk studenckich w Ośrodku Informacji ONZ w Warszawie
Wiadomość, opublikowana 24-03-2017

Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie szuka ludzi ciekawych świata, którzy nie boją się wyzwań. Jeżeli jesteś osobą
kreatywną, sumienną i komunikatywną to jesteś idealnym kandydatem do programu praktyk w Ośrodku Informacji ONZ, gdzie dostaniesz możliwość pozytywnego działania na rzecz całej ludzkości.

Więcej...
Wizyta delegacji Uniwersytetu w Dakarze na WNS i WSE
Wiadomość, opublikowana 24-03-2017

16 marca gościliśmy na Kampusie Ogrody gości z Senegalu. Prof. Pierre Sarr i Prof.Sidi Khoyo Fall z wydziału nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu w Dakarze przybyli do Poznania z misją nawiązania strategicznej współpracy z naszą uczelnią.

Więcej...
Seminarium Koła Naukowego Studentów Socjologii UAM pt. "Ciało-płeć-sport"
Wydarzenie, rozpoczyna się 31-03-2017

W piątek 31 marca br. Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM organizuje seminarium naukowe pt. "Ciało-płeć-sport".

Więcej...
Moral Competence: A brand new topic in cognitive psychology ethics and law
Wydarzenie, trwa od 29-09-2017 do 30-09-2017

Moral Competence: A brand new topic in cognitive psychology ethics and law.
International conference at Institute of Philosophy & Institute of Polish Philology AMU Poznań, Poland Co-Navigated by University Of Konstanz, Vilnius University & Jagiellonian University of Cracow.

Więcej...
Universidade da Coruña International Summer School 201
Wydarzenie, trwa od 31-07-2017 do 18-08-2017

Szkoła letnia propozycja dla studentów.

Więcej...
Wykład mgr Damiana Kałużnego „Przemoc i dekonstrukcja”
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-03-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej  zapraszają na zebranie naukowe, na którym mgr Damian Kałużny wygłosi wykład pt. „Przemoc i dekonstrukcja”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 20 marca 2017 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Dziekanat WNS
Wiadomość, opublikowana 13-03-2017

Dziekanat WNS dnia 17 marca br. będzie nieczynny z powodu wyjazdu na szkolenie.

Więcej...
K jak Kobieta, K jak Kariera. Rozwiń się na wiosnę.
Wydarzenie, trwa od 22-03-2017 do 22-03-2017

Wiosna to dobry czas, żeby zadbać o to co masz najcenniejszego – o siebie. Zapraszamy na wydarzenie K jak Kobieta, K jak Kariera w trakcie którego skorzystasz z rozwojowych warsztatów i konsultacji w Biurze Karier UAM. Dla uczestniczek nagrody -  biznesowa sesja fotograficzna i profesjonalny makijaż!

Więcej...
I Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-03-2017

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 15 marca 2017 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Rekrutacja do projektu „RurAction” w ramach programu Horyzont 2020
Wydarzenie, trwa od 07-03-2017 do 10-04-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej I Gospodarki Przestrzennej oraz Instytut Socjologii) jest jednym z beneficjentów międzynarodowego projektu RurAction („Social Enterpreneurship in Structurally Weak Rural Regions: Analysing Innovative Troubleshooters in Action”). Celem projektu jest zbadanie słabo rozwiniętych strukturalnie regionów wiejskich i innowacji społecznych tam realizowanych.

Więcej...
Wykłady otwarte „Z zagadnień kultury chrześcijańskiej” seria III
Wiadomość, opublikowana 03-03-2017

Centrum Badań im. Edyty Stein UAM zaprasza  do udziału w trzeciej serii wykładów otwartych "Z zagadnień kultury chrześcijańskiej"

Więcej...
Sesja informacyjna na temat możliwości stypendialnych do USA
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-03-2017

7 marca br., w godzinach od 10.00 do 12.00, odbędzie się w Sali XVII w Collegium Minus (na ul. Wieniawskiego 1) sesja informacyjna na temat możliwości stypendialnych do USA (10.00-11.00 część dla studentów, absolwentów uczelni wyższych i słuchaczy studiów doktoranckich; 11.00-12.00 spotkanie dla pracowników naukowych).

Więcej...
Otwarte spotkanie komisji socjalno-ekonomicznej
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-03-2017

Otwarte spotkanie komisji socjalno-ekonomicznej w sprawie nowelizacji załącznika nr 1 do regulaminu stypendium rektora dla najlepszych studentów UAM.

Więcej...
Otwórz swoje drzwi do kariery w instytucjach UE!
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

Chcesz wiedzieć więcej o stażach i pracy w instytucjach UE? Chcesz zdobyć nowe doświadczenia? Chcesz nawiązać znajomość ze studentami czołowych uniwersytetów europejskich?
Sprawdź się w roli studenckiego Ambasadora Karier UE na UAM!

Więcej...
Pierwszy na UAM grant Knowledge Alliances Erasmus+ na WYDZIALE NAUK SPOŁECZNYCH
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

Regionalne Obserwatorium Kultury UAM i Wydział Nauk Społecznych UAM rozpoczynają pracę w międzynarodowym projekcie „CONNECTING AUDIENCES: European Alliances for Education and Training in Audience Development”. Jest on jednym z pierwszych grantów z udziałem uczelni wyższej z Polski w europejskim programie Knowledge Alliances Erasmus+.

Więcej...
Konferencja "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju"
Wydarzenie, trwa od 24-05-2017 do 25-05-2017

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Niepełnosprawność w socjologii – socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju" w dniach 24-25 maja 2017 w DS Jowita UAM.

Więcej...
Zaproszenie na wykład mgr Michała Juji
Wydarzenie, trwa od 20-02-2017 do 20-02-2017
Zaproszenie na zebranie naukowe  Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej. Więcej...
Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Semiotyczne wymiary codzienności”
Wydarzenie, trwa od 25-05-2017 do 26-05-2017

Zakład Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa UAM serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Semiotyczne wymiary codzienności”.

Więcej...
Ogólnopolska konferencja „O egzystencji. Między filozofią a literaturą”
Wydarzenie, trwa od 09-06-2017 do 10-06-2017

Zaproszenie do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji „O egzystencji. Między filozofią a literaturą”, która odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2017 roku w Instytucie Filozofii UAM.

Więcej...
Publikacja "Badania Naukowe UAM | Research AMU"
Wiadomość, opublikowana 03-02-2017

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją dotyczącą badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (publikacja dostępna także online).

Więcej...
Rusza konkurs Fundacji UAM pn.: „FUND_AKCJA”. Zdobądź środki na realizację lub wsparcie Twojego projektu!
Wydarzenie, trwa od 03-02-2017 do 28-02-2017

Jesteś studentem, doktorantem lub pracownikiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? A może należysz do koła naukowego lub innej organizacji działającej na rzecz środowiska akademickiego UAM? Jeśli masz ciekawy pomysł i potrzebujesz środków finansowych na jego realizację, zgłoś się do konkursu FUND_AKCJA realizowanym przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
"CV, rozmowa rekrutacyjna, wizerunek w Internecie – bezpłatne szkolenia w Biurze Karier UAM"
Wydarzenie, trwa od 09-02-2017 do 23-02-2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu przygotowania do wejścia na rynek pracy "Kompendium na start".

W trakcie trzech spotkań:
- uatrakcyjnisz swoje CV,
- przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej,
- poznasz zasady budowania wizerunku w internecie.

Możesz wziąć udział w całym cyklu szkoleń lub w pojedynczym spotkaniu.

Więcej...
Uniwersyteckie wykłady na Zamku - Czy można bezbłędnie zaplanować karierę zawodową?
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-02-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na piąte wystąpienie w ramach cyklu „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku” poświęconego w tym roku problemowi błędu. Spotkanie odbędzie się 14 lutego o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Magdalena Piorunek z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, a jego tytuł brzmi:

Czy można bezbłędnie zaplanować karierę zawodową?

Więcej...