Content WNS Student


Konkurs: Poznański Wolontariusz Roku
Wiadomość, opublikowana 17-11-2017

Miasto Poznań już po raz osiemnasty organizuje konkurs Poznański Wolontariusz Roku. Jest to przedsięwzięcie mające na celu promowanie idei wolontariatu oraz osób i organizacji angażujących się w działalność wolontaryjną na rzecz Poznania i jego mieszkańców.

Więcej...
BEZPŁATNE warsztaty WenDo dla studentek z niepełnosprawnością
Wiadomość, opublikowana 16-11-2017

Gorąco zapraszamy studentki z niepełnosprawnością na warsztat WenDo. Jeśli chcesz poczuć wewnętrzną moc i siłę do tego, by asertywnie dbać o swoje poczucie komfortu, przyjdź na dwudniowe BEZPŁATNE warsztaty WenDo!

Więcej...
Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2018!
Wiadomość, opublikowana 15-11-2017

Do 8 grudnia można zgłaszać kandydatów do ósmej edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland". W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 70 tysięcy obcokrajowców. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Więcej...
Konferencja pt. Znaczenie filozofii Oświecenia w kulturze europejskiej
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-11-2017

24 listopada 2017 r. na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się konferencja „Znaczenie filozofii Oświecenia w kulturze europejskiej”.

Więcej...
Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS studentów zagranicznych
Wiadomość, opublikowana 14-11-2017

Od 1 stycznia 2018 r. studenci zagraniczni będą opłacali składki na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS jednym przelewem. Numer rachunku składkowego (NRS), czyli indywidualnego konta, na które należy wpłacać składki, przesyłany jest listem poleconym. W sytuacji, gdy studenci zagraniczni nie otrzymają i nie odbiorą informacji o NRS, nie będą mogli od stycznia opłacać składek.

Więcej...
Wykład pt. "Robot morality"
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-11-2017

We najbliższą środę 15.11.2017 o godz 15.00, w sali K. Ajdukiewicza (IF UAM, Kampus Ogrody) pan dr André Schmiljun (Humboldt Univ. Berlin) wygłosi gościnny wykład pt. "Robot morality", poświęcony moralności sztucznej inteligencji.

Więcej...
Stypendium im. dr. Jana Kulczyka dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - obywateli Ukrainy
Wiadomość, opublikowana 09-11-2017

Pani Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation, w piśmie skierowanych do JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyraziła wolę kontynuowania dzieła ś.p. dr. Jana Kulczyka i dalszego realizowania pomocy obywatelom Ukrainy studiującym na naszej Uczelni. Na tej podstawie uruchomiony zostaje proces rekrutacji kandydatów do otrzymania stypendium.

Więcej...
Zebranie naukowe Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-11-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne zebranie naukowe, na którym Prof. UAM dr hab. Tomasz R. Szymczyński (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa) wygłosi wykład pt. „Pytanie o miejsce hermeneutyki wielojęzykowości w przestrzeni nauk humanistycznych i społecznych”. Zebranie odbędzie się 20 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Międzynarodowe sympozjum: Rosja - totalitaryzm - bolszewizm
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-11-2017

Zdobycie władzy przez bolszewików w Rosji w 1917 r. było jednym z przełomowych momentów w historii XX wieku. Celem organizowanego sympozjum z udziałem prof. prof.: Romana Bäckera, Krzysztofa Brzechczyna, Igora Casu i Marka Figury będzie przedyskutowanie wewnętrznych i międzynarodowych reperkusji rewolucji w Rosji. Organizatorem sympozjum jest Instytut Filozofii UAM, Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Poznaniu i Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Filozoficznego

Więcej...
Konkurs: wyróżniające się prace doktorskie i magisterskie - termin składania prac 15 listopada 2017 r.
Wiadomość, opublikowana 03-11-2017

Przypominamy o kolejnej, XIV edycji konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie.
Celem konkursu "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską" i "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską" jest zaangażowanie młodych talentów naukowych na rzecz rozwoju miasta oraz promowanie ich osiągnięć. Na autorów trzech najlepszych prac doktorskich czekają równorzędne nagrody w wysokości 8.000 zł, a na autorów trzech najlepszych prac magisterskich trzy równorzędne nagrody w wysokości 4.000 zł.

Więcej...
Konkurs na najlepszy blog erasmusowy na UAM!
Wiadomość, opublikowana 03-11-2017

Wyjeżdżasz na studia lub praktyki z Erasmusem?
Piszesz? Fotografujesz? Filmujesz?

Więcej...
Biuro Karier UAM już po raz 20 organizuje Akademię Rozwoju (wcześniej Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości)
Wiadomość, opublikowana 02-11-2017

Zapraszamy Wykładowców wraz z Studentami oraz Absolwentów do wzięcia udziału w ogólnoakademickim wydarzeniu, w trakcie którego odbędą się:
- targi pracy, praktyk i staży,
- szkolenia (plan szkoleń oraz zapisy: www.tinyurl.com/AR2017-szkolenia).

Więcej...
Stypendia do Niemiec
Wiadomość, opublikowana 30-10-2017

24.10 br. w godz.10.00-12.00 w Sali numer 209 (II piętro) w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na ul. św. Marcin 78 (budynek dawnego Collegium Historicum) odbyło się spotkanie informacyjne na temat stypendiów do Niemiec dla absolwentów, studentów II stopnia, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Więcej...
II Kongres Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-11-2017

17 listopada 2017 r., odbędzie się II Kongres Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów – największe spotkanie ukraińskich studentów, studiujących na uniwersytetach i uczelniach Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej...
Godziny Dziekańskie na Wydziale Nauk Społecznych
Wiadomość, opublikowana 27-10-2017

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w dniu 2 listopada 2017 roku (czwartek) godziny dziekańskie do godziny 13.00.

Więcej...
Konkurs o Stypendia im. dr. Jana Kulczyka
Wiadomość, opublikowana 25-10-2017

Informujemy, że wnioski studentów i doktorantów WNS o stypendia im. dr. Jana Kulczyka należy składać w Dziekanacie WNS w pokoju 6 do dnia 15 listopada br.
Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również sytuacja materialna kandydatów.

Więcej...
Biuro Karier UAM zaprasza 7 listopada na XX Akademię Rozwoju
Wydarzenie, trwa od 23-10-2017 do 07-11-2017

Po 20 latach czas na zmiany, tak więc w tym roku Biuro Karier UAM zaprasza studentów oraz absolwentów na  jubileuszową - XX Akademię Rozwoju (dawniej Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości), która odbędzie się 7 listopada w godzinach 10.00 – 16.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki (Campus Morasko).

Polub naszą stronę i podaj dalej informację https://www.facebook.com/akademiauam/

Plan szkoleń + zapisyhttp://tinyurl.com/AR2017-szkolenia

Więcej...
Egzamin certyfikacyjny na poziomie B2
Wiadomość, opublikowana 18-10-2017

Informacje Szkoły Językowej UAM dot. egzaminów certyfikacyjnych na poziomie B2 z języków obcych w roku akademickim 2017/2018 dla studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz studiów stacjonarnych jednolitych magisterskich dostępne >> TUTAJ <<.

Więcej...
Spotkanie informacyje z lektorami DAAD
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-10-2017

24.10 br. w godz.10.00-12.00 w Sali numer 209 (II piętro) w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na ul. św. Marcin 78 (budynek dawnego Collegium Historicum) odbędzie się spotkanie informacyjne na temat stypendiów do Niemiec dla absolwentów, studentów II stopnia, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Więcej...
Rozpoczęcie konkursu Best Student Grant
Wiadomość, opublikowana 18-10-2017

Dzisiaj rozpoczynamy program BestStudentGrant.
informacje dostępne są w Portalu Studenta w zakładce "Program BestStudent".

Więcej...
Rekrutacja do XXI edycji programu Wolontariat w WUW
Wiadomość, opublikowana 17-10-2017

Osoby zainteresowane udziałem w XXI edycji programu "Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim" prosimy o przesłanie CV oraz wypełnionego formularza zgłoszeniowego do programu drogą elektroniczną na adres e-mail: wolontariat@poznan.uw.gov.pl (link wysyła e-mail) (z podaniem w temacie nr ref. ogłoszenia) do dnia 22 października 2017 r.
Szczegółowe informacje o zasadach udziału w wolontariacie: http://www.poznan.uw.gov.pl/wolontariat-w-wuw

Więcej...
Zebranie naukowe Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej
Wiadomość, opublikowana 17-10-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na zebranie naukowe, na którym Prof. UAM dr hab. Michał Januszkiewicz (Wydział Filologii Polskiej UAM) wygłosi wykład pt. „Phronesis. Próba hermeneutycznego uzasadnienia nauk humanistycznych”. Zebranie odbędzie się 23 października 2017 roku o godzinie 18.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Zaproszenie do udziału w badaniu dotyczącym molestowania
Wiadomość, opublikowana 16-10-2017

Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Partner in Business Strategies zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym zjawiska molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych.

Więcej...
Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF" UAM zaprasza nowych członków
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-10-2017

Interesuje Cię tematyka wspierania osób leczonych onkologicznie lub/oraz działań profilaktycznych na temat tych chorób? Masz pomysł na ciekawe badania naukowe w tym obszarze?

Więcej...
Szkoła Językowa UAM
Wiadomość, opublikowana 12-10-2017

Szkoła Językowa UAM informuje, że dla studentów z warunkiem z języka angielskiego na poziomie A2 tworzone są dodatkowe grupy zajęciowe.

Więcej...
Wolontariat to moje cardio
Wiadomość, opublikowana 10-10-2017

Fundacja Redemptoris Missio organizuje spotkanie „Wolontariat to moje cardio”. Wydarzenie jest skierowane głównie do studentów. Podczas spotkania uczestnicy  dowiedzą się jak zostać wolontariuszem, co zrobić żeby wyjechać na praktyki wakacyjne do tropiku, co można zyskać na wolontariacie i w jaki sposób można się w niego zaangażować.

Więcej...
Informacja o kredytach studenckich w roku akademickim 2017/2018
Wiadomość, opublikowana 10-10-2017

Przypominamy, że do 20 października 2017 r. studenci oraz doktoranci uczelni i jednostek naukowych, a także osoby ubiegające się o przyjęcie na studia, mogą składać w bankach wnioski o udzielenie niskooprocentowanych kredytów studenckich. W roku akademickim 2017/2018 rozszerzony został zakres poręczenia Banku Gospodarstwa Krajowego osobom, dla których do tej pory konieczność przedstawienia poręczenia była istotną barierą w dostępie do kredytu. Studenci osiągający dochód na osobę w rodzinie do 1500 zł mogą ubiegać się o 100% poręczenie kredytu, zaś osoby z dochodami do 2.000 zł – o poręczenie kredytu w 90%.

Więcej...
Międzyuczelniany konkurs na najlepszą pracę magisterską
Wiadomość, opublikowana 09-10-2017

Mię™dzyuczelniany konkurs na najlepszą… pracę magisterską jest organizowany przez UEP i inne poznań„skie uczelnie publiczne. Konkursowi patronuje firma BIOFARM Sp. z o.o.

Więcej...
Bezpłatny kurs dokształcający „Specjalista ds. finansów i rachunkowości”
Wiadomość, opublikowana 06-10-2017

Wydział Prawa i Administracji zaprasza na bezpłatny kurs dokształcający „Specjalista ds. finansów i rachunkowości”, realizowany wg, Standardu VCC (Vocational Competence Certificate) w ramach partnerskiego projektu pn. . „System wsparcia kompetencji zawodowych dla wielkopolskiego rynku pracy” , nr RPWP.08.03.02-30-0173/16.

Więcej...
Bezpłatny kurs dokształcający „Metody i techniki zarządzania”
Wiadomość, opublikowana 06-10-2017

Wydział Prawa i Administracji zaprasza na bezpłatny kurs dokształcający „Metody i techniki zarządzania”, realizowany wg, Standardu VCC (Vocational Competence Certificate) w ramach partnerskiego projektu pn. „System wsparcia kompetencji zawodowych dla wielkopolskiego rynku pracy”, nr RPWP.08.03.02-30-0173/16.

Więcej...
Wykład - Narodziny i rozwój wolności
Wydarzenie, trwa od 10-10-2017 do 10-10-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na pierwsze spotkanie w ramach „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku” poświęcone w tym roku problemowi wolności. Spotkanie odbędzie się 10 października o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Marian Golka z Instytutu Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych UAM, a jego tytuł brzmi:

Narodziny i rozwój wolności

Więcej...
Konferencja pt. 25 lat kształcenia pracowników socjalnych w Instytucie Socjologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-10-2017

W dniu 12 października 2017 roku o godz. 9.00 w sali A (budynek E – Collegium im. Floriana Znanieckiego) na ul. Szamarzewskiego 89 odbędzie się konferencja pod tytułem: "25 lat kształcenia pracowników socjalnych w Instytucie Socjologii UAM".

Więcej...
Noc Naukowców
Wiadomość, opublikowana 04-10-2017

29 września w ramach Nocy Naukowców zaprosiliśmy gości Wydziału Nauk Społecznych na Noc Dreszczowców.

Więcej...
Test diagnozujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich
Wiadomość, opublikowana 03-10-2017

W dniu 9 października 2017 r. na platformie Moodle zostaną uruchomione testy diagnozujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2017/2018. Wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zobowiązani są do rozwiązania testu obowiązkowo z jednego języka obcego odpowiadającego lektoratowi, który rozpoczną od drugiego semestru studiów.

Więcej...
Szkolenie BHP dla studentów I-go roku
Wiadomość, opublikowana 03-10-2017

Informacje dot. szkolenia BHP dla studentów dostępne w załączniku.

Więcej...
Nowa aplikacja mobilna UAM
Wiadomość, opublikowana 03-10-2017

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat nowej aplikacji mobilnej przygotowanej przez Centrum Marketingu.

Więcej...
"Moral competence: A brand new research topic in cognitive psychology, ethics and law": konferencja międzynarodowa 29–30 września 2017
Wiadomość, opublikowana 26-10-2017

Instytut Filozofii oraz Instytut Filologii Polskiej (we współpracy z Uniwersytetami: Konstanckim, Wileńskim i UJ) zapraszają na międzynarodową, interdyscyplinarną konferencję naukową, poświęconą kompetencji moralnej.

Więcej...
Konkurs na pracę magisterską i rozprawę doktorską
Wiadomość, opublikowana 19-09-2017

W czerwcu 2016 roku Fundacja Ronvoju Miasta Poznania wraz z lnstytutem Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk ogłosiła konkurs na prace magisterskie i rozprawy doktorskie traktujące o różnych aspektach zmian, które zaszły w Poznaniu w okresie 25 lat od odzyskania wolności i wdrożenia demokratycznych reform.

Więcej...
III Zjazd Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, konferencja naukowa Kultury w ruchu. Migracje, transfery, epistemologie.
Wydarzenie, trwa od 21-09-2017 do 23-09-2017

Instytut Kulturoznawstwa oraz PTK zapraszają  na trzydniową konferencję naukową z udziałem badaczy kultury z całej Polski. Gościem specjalnym będzie prof. Ulf Hannerz, który wygłosi wykład Somewheres, Anywheres, Nowheres? Some Current Scholarly Challenges. Wszystkie referaty i dyskusje będą miały miejsce w Collegium Iuridicum Novum.

Więcej...
Transport dla studentów z niepełnosprawnościami - zgłoszenia do 27 września!
Wiadomość, opublikowana 14-09-2017

Studenci z niepełnosprawnością narządu ruchu, którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie korzystać ze środków transportu publicznego, mogą wnioskować o możliwość korzystania z usług transportowych realizowanych przez UAM. Termin składania wniosków o transport: 27 września 2017 r.

Więcej...
Dodatkowy poprawkowy egzamin certyfikacyjny
Wiadomość, opublikowana 14-09-2017

Dyrekcja Szkoły Językowej UAM informuje, że wychodząc naprzeciw licznym prośbom studentów III roku studiów stacjonarnych I stopnia, podjęła decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego poprawkowego egzaminu certyfikacyjnego, aby umożliwić studentom obronę pracy licencjackiej jeszcze w tym roku akademickim. Egzamin odbędzie się 26 września br. o godz. 11.00 w Collegium Iuridicum Novum (Wydział Prawa i Administracji). Wszelkie informacje dotyczące zapisów na egzamin znajdują się na stronie internetowej Szkoły Językowej: sj.amu.edu.pl
Jednocześnie informujemy, że studenci, którzy dotychczas uzyskali minimum 2 oceny niedostateczne z egzaminu, przed podejściem do kolejnego terminu, zobowiązani są złożyć w sekretariacie Szkoły zgodę Dziekana Wydziału na kolejne podejście do egzaminu certyfikacyjnego.

Więcej...
Rejestracja żetonowa na lektoraty
Wydarzenie, trwa od 20-09-2017 do 08-10-2017

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dot. terminów rejestracji żetonowej na lektoraty z języków obcych nowożytnych dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich na semestr zimowy 2017/2018 prowadzonych przez Szkołę Językową UAM.

Więcej...
Konferencja naukowa Religia i religijność w warunkach modernizacji i globalizacji III
Wiadomość, opublikowana 01-09-2017

Katedra Religioznawstwa i Badań Porównawczych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Centrum Badań Interdyscyplinarnych zapraszają do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Religia i religijność w warunkach modernizacji i globalizacji III", która odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami
Wydarzenie, trwa od 24-09-2017 do 27-09-2017

W imieniu Jego Magnificencji Rektora UAM, prof. Andrzeja Lesickiego, Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, serdecznie zapraszają wszystkich studentów z niepełnosprawnościami, rozpoczynających I rok studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na trzydniowe spotkanie adaptacyjne.

Więcej...
Noc naukowców 2017
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-09-2017

Lubicie się bać, czuć dreszcze od stóp do głów, kurczowo zaciskać pięści w oczekiwaniu na finał akcji? A może marzycie, by okiełznać strach i złapać potwora? Jeżeli odpowiedź na którekolwiek pytanie brzmi: TAK, to dobrze trafiliście! Wydział Nauk Społecznych UAM proponuje Wam pełne emocji „sesje treningowe ”, w trakcie których zmierzycie się z różnymi strachami.
Już 29 września 2017 roku podczas Nocy Naukowców – Nocy Dreszczowców wszyscy spragnieni wiedzy i głodni mocnych wrażeń będą mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach, panelach dyskusyjnych i debatach, podczas których poruszymy same groźne tematy.

Więcej...
Aktywny Mały Uniwersytet Latający (AMUL) – podsumowanie roku 2016/2017
Wiadomość, opublikowana 28-06-2017

W dniu 22 czerwca br. w Instytucie Psychologii zakończony został czwarty rok realizacji projektu edukacyjnego AMUL - Aktywny Mały Uniwersytet Latający.

Więcej...
Studia I i II stopnia na kierunku praca socjalna na UAM! Weź sprawy w swoje ręce i wybierz zawód przyszłości!
Wiadomość, opublikowana 28-06-2017

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną na kierunku praca socjalna, realizowanym w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oferujemy atrakcyjne studia oparte na interdyscyplinarnym programie, które wszechstronnie przygotowują do pełnienia wymagającej roli pracownika socjalnego.
Więcej: http://socjologia.amu.edu.pl/isoc/userfiles/common/Praca_Socjalna_Broszura.pdf

Więcej...
STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO NA ROK AKADEMICKI 2017/2018 DLA STUDENTÓW WNS
Wiadomość, opublikowana 26-06-2017

Ogłoszenie ws. stypendiów MNiSW na rok akad. 2017-2018 oraz innych stypendiów dostępnych dla studentów dostępne >> TUTAJ <<.
Wnioski o przyznanie stypendium ministra dla studentów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018 na WNS należy składać w Dziekanacie WNS w pokoju 11 do 15 września 2017 r.

Więcej...
Uroczyste zakończenie Laboratorium Kompetencji Zawodowych
Wiadomość, opublikowana 26-06-2017

Zakończyła się I edycja Laboratorium Kompetencji Zawodowych – programu przygotowującego studentów Wydziału Nauk Społecznych UAM wchodzących na rynek pracy do potrzeb gospodarki i społeczeństwa.

Więcej...
Ostatnie dni na wypełnienie ankiety!
Wydarzenie, trwa od 30-04-2017 do 30-06-2017

Badanie Jakości Kształcenia dobiega końca – pozostało zaledwie kilka dni na wyrażenie swojej opinii na temat mocnych i słabych stron kształcenia prowadzonego na UAM, dlatego zachęcamy całą społeczność akademicką do wypełnienia anonimowej ankiety, dostępnej po zalogowaniu do systemu usosweb.amu.edu.pl lub ankieter.amu.edu.pl.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS w okresie wakacyjnym - aktualizacja
Wiadomość, opublikowana 25-08-2017

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych UAM od 17 lipca do 1 września 2017 r. będzie czynny dla studentów studentów od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 14.00.
Natomiast od 4 września 2017 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00.

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 12-06-2017

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych UAM będzie nieczynny w piątek 16 czerwca br.

Więcej...
Kursy językowe - ERASMUS+
Wiadomość, opublikowana 09-06-2017

Rozpoczynamy zapisy na kursy językowe dla studentów zrekrutowanych na przyszłoroczny wyjazd na ERASMUSA+. Kursy prowadzić będą pracownicy Szkoły Językowej UAM.

Więcej...
Rozwiń (między)kulturową inteligencję! / Develop (inter)cultural intelligence! Rekrutacja na studia
Wydarzenie, trwa od 01-06-2017 do 14-09-2017

Instytut Kulturoznawstwa zaprasza na studia uzupełniające magisterskie w języku angielskim Intercultural Communication

Więcej...
Grzegorz Godlewski „O nachyleniu tekstowym w badaniach kultury”
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-06-2017

Instytut Kulturoznawstwa UAM zaprasza na seminarium z cyklu Współczesne Badania Kulturoznawcze. Bohaterem najbliższego będzie prof. Grzegorz Godlewski z Instytutu Kultury Polskiej UW. Poniedziałek 12.06.2017, g.11.30, ul. Szamarzewskiego 89 AB, s. I

Więcej...
Ogólnopolska konferencja naukowa ,,O egzystencji. Między filozofią a literaturą''
Wydarzenie, trwa od 09-06-2017 do 10-06-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej przy współpracy Koła Studentów Filozofii UAM zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „O egzystencji. Między filozofią a literaturą”, która odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2017 roku  w Instytucie Filozofii UAM.

Więcej...
Targi Mobilności Studenckiej UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 30-05-2017

Dział Współpracy z Zagranicą UAM oraz Parlament Samorządu Studentów UAM  serdecznie zapraszają na pierwszą edycję Targów Mobilności Studenckiej, które odbędą się 30 maja w Collegium Minus  w godzinach 09.00-14.00.

Więcej...
Targi Mobilności Studenckiej UAM
Wydarzenie, trwa od 30-05-2017 do 30-05-2017

Dział Współpracy z Zagranicą UAM oraz Parlament Samorządu Studentów UAM serdecznie zapraszają na pierwszą edycję Targów Mobilności Studenckiej, które odbędą się 30 maja w Collegium Minus w godzinach 09.00-14.00.

Więcej...
Godziny rektorskie 26.05.2017
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

Na podstawie § 6 Regulaminu studiów UAM (Obwieszczenie nr 6/2015 Senatu UAM z dnia 28 września 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Regulaminu studiów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) w związku z Juwenaliami

Więcej...
Teatr i historia. Od Lessinga do Lessiga Wykład prof. dr hab. Małgorzaty Leyko (UŁ)
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-05-2017

Wykład w ramach seminarium Instytutu Kulturoznawstwa UAM: „Współczesne badania kulturoznawcze”

Więcej...
Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku. Dobrostan zwierząt w różnych perspektywach
Wydarzenie, trwa od 29-09-2017 do 30-09-2017

29. - 3.09.2017 Poznań
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37A

Więcej...
Konferencja naukowo-dydaktyczna "Współczesne wyzwania w edukacji wczesnoszkolnej - programowanie: warsztaty. Scenariusze. Narzędzia"
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów, wykładowców do wzięcia udziału w konferencji „Współczesne Wyzwania w Edukacji Wczesnoszkolnej - PROGRAMOWANIE: Warsztaty. Scenariusze. Narzędzia”, która odbędzie się 26 maja 2017 roku w Poznaniu.

Więcej...
Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Semiotyczne wymiary codzienności”
Wydarzenie, trwa od 25-05-2017 do 26-05-2017

Wszelkie informacje na plakacie i w pliku PDF.

Więcej...
Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w „Karierze na Językach”!
Wydarzenie, trwa od 30-05-2017 do 30-05-2017
Oferty pracy, praktyk i staży (w Polsce i za granicą), spotkania z pracodawcami, ciekawe warsztaty i szkolenia, konkursy, konsultacje, porady – to wszystko już 30 maja w Collegium Novum! Więcej...
VIII Festiwal Kultury Studentów Kulminacje 23-26 maja 2017: Rejestracja na warsztaty
Wydarzenie, trwa od 23-05-2017 do 26-05-2017

Jeśli chcesz spotkać się z kulturą studentów twarzą w twarz, już teraz zapraszamy do rejestracji na szkolenia, warsztaty, seminaria, wykłady, które stanowią integralną częścią VIII Festiwalu Kultury Studentów Kulminacje 2017

Więcej...
Wykład mgr Bartosza Mroczkowskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-05-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na zebranie naukowe, na którym mgr Bartosz Mroczkowski wygłosi wykład pt. „Ludzkie i nie-ludzkie materializacje”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 29 maja 2017 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Loneliness and Freedom. The idea of the University and its present crisis
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-05-2017

Instytut Socjologii zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Georg Kamphausen z Uniwersytetu w Bayreuth. Wykład w języku angielskim odbędzie się 24 maja 2017 r. o godz. 13.00 na Wydziale Nauk Społecznych UAM w sali 109 (Budynek D).

Więcej...
Między radykalizmem a ugodowością. Źródła podziałów politycznych w Solidarności 1980-1981
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-05-2017

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza na wykład, który wygłosi dr Katarzyna Wilczok (Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego), Między radykalizmem a ugodowością. Źródła podziałów politycznych w Solidarności 1980-1981.

Więcej...
Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje", pt. "Kalejdoskop współczesności"
Wydarzenie, trwa od 01-05-2017 do 23-05-2017

Ze względu na dni świąteczne i wpisane w te dni, wolne środy (dzień wyznaczony do oddawania prac na konkurs), można dodatkowo, w dowolnym czasie do 17 maja, zostawiać prace (przygotowane według regulaminu), także w portierni Wydziału Studiów Edukacyjnych w budynku D (parter), ul. Szamarzewskiego 89.

Więcej...
Głosowanie na najlepszego dydaktyka roku
Wydarzenie, trwa od 04-05-2017 do 15-05-2017

Zgodnie z Zarządzeniem Jego Magnificencji, prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego, ustanowiona została Nagroda „Praeceptor Laureatus” Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Akcja „Liczymy ankiety”
Wydarzenie, trwa od 30-04-2017 do 30-06-2017

Ogólnouniwersyteckie badanie jakości kształcenia to niepowtarzalna okazja do tego, aby wpłynąć na funkcjonowanie Uniwersytetu. Wchodząc w więcej można zobaczyć wykres który, prezentuje w czasie zbliżonym do rzeczywistego, jak wiele ankiet wypełnili studenci poszczególnych wydziałów i kierunków.

Więcej...
Wykład Profesora T. Hokenstad
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

26 maja o godz. 11:00 w sali A na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się wykład Profesora T. Hokenstad w ramach programu "Akademicki i naukowy Poznań", pt. "Active Aging in a Changing Society".

Więcej...
Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju"
Wydarzenie, trwa od 24-05-2017 do 25-05-2017

24 maja 2017 roku Instytut Socjologii UAM i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu organizują Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju". Konferencja odbędzie się DS Jowita.

Więcej...
Akcja „Liczymy ankiety”
Wiadomość, opublikowana 11-05-2017
Badanie Jakości Kształcenia
Wydarzenie, trwa od 30-04-2017 do 30-06-2017

Wasz głos ma znaczenie
Wasza opinia zmienia UAM

Więcej...
Dzień Sportu - Dziekanat WNS
Wiadomość, opublikowana 09-05-2017

Uprzejmie informujemy, że w związku z Dniem Sportu w dniu 10 maja Dziekanat WNS będzie nieczynny. Pracowników  oraz studentów serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w organizowanych w tym dniu wydarzeniach, wszelkie szczegóły w linku poniżej:
https://amu.edu.pl/content/325480-dzien-sportu-na-uam2

Więcej...
Nagroda Naukowa czasopisma „Filozofia w Praktyce”
Wiadomość, opublikowana 09-05-2017

Nagroda „Filozofia w Praktyce” dla absolwentki studiów doktoranckich WNS

Więcej...
Konferencja „Odczuwanie świata. Wielozmysłowość w kulturze wzrokocentrycznej”
Wydarzenie, trwa od 11-05-2017 do 12-05-2017

Instytut Socjologii UAM, Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM oraz Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zapraszają na konferencję "Odczuwanie świata. Wielozmysłowość w kulturze wzrokocentrycznej".

Więcej...
Konferencja „Odczuwanie świata. Wielozmysłowość w kulturze wzrokocentrycznej”
Wydarzenie, trwa od 11-05-2017 do 12-05-2017

Instytut Socjologii UAM, Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM oraz Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zapraszają na konferencję "Odczuwanie świata. Wielozmysłowość w kulturze wzrokocentrycznej".

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych UAM będzie nieczynny w czwartek 4 maja br. oraz w piątek 5 maja br. (w związku z planowaną przerwą w dostawie prądu).

Więcej...
Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF" UAM zaprasza na wykład o czerniaku
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-04-2017

Zapraszamy na wykład "Z czerniakiem można wygrać! Jak rozpoznać i jak leczyć", który wygłosi pani Mirosława Skitek, Prezes Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka. Z wykładu dowiemy się m.in. wszystkich niezbędnych informacji dotyczących choroby, czynników sprzyjających jej rozwojowi oraz ważności wczesnej diagnostyki. Zostanie poruszona także kwestia szczepionki prof. Mackiewicza. Wykład odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17 w sali 310 w budynku D.

Więcej...
II edycja Laboratorium Kompetencji Zawodowych. Przyjdź, zobacz, zdecyduj!
Wydarzenie, trwa od 05-04-2017 do 10-05-2017

Zapraszamy wszystkich studentów WNS do udziału w projekcie Laboratorium Kompetencji Zawodowych.

Więcej...
Spotkanie informacyjne dla osób zakwalifikowanych na WNS na wyjazdy Erasmus+
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-04-2017

Uprzejmie informujemy, że spotkanie informacyjne dla osób zakwalifikowanych na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 9.45 w sali I w budynku AB.

Więcej...
Badanie na temat orientacji w polityce zagranicznej Polski (WNS UAM)
Wydarzenie, trwa od 20-04-2017 do 28-05-2017

Zapraszamy do udziału w badaniu organizowanym przez Globsec Security Institute i Ośrodek Analiz Politologicznych UW

https://goo.gl/forms/3zNN4CEXoCIUxz5n1

Więcej...
Dzień Sportu UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 10-05-2017

Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników Uniwersytetu na Dzień Sportu UAM - 10 maja.

Więcej...
Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF" zaprasza na wykład dr Jadwigi Łuczak-Wawrzyniak
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2017

Zapraszamy na wykład: "Lęk i depresja w przebiegu choroby nowotworowej u kobiet - konstruktywne dostosowanie się do choroby czy zaburzenie psychiczne?", który wygłosi dr Jadwiga Łuczak - Wawrzyniak, psycholog kliniczna i Przewodnicząca Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Poznaniu. Wykład odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.30 w sali 311 w budynku D (Kampus Ogrody, ul. Szamarzewskiego 89). Organizatorem spotkania jest Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF" UAM, działające przy Zakładzie Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej UAM WSE. Wystąpienie to rozpocznie cykl wykładów: "rak-OFF - wyłącz raka. Wykłady o życiu, chorobie i nadziei".

Więcej...
Zaproszenie na wykład dr. Jerzego Struka
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-04-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na zebranie naukowe, na którym dr Jerzy Struk wygłosi wykład pt. „Przyczynki do meta(fizyki) nadziei”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Godziny Dziekańskie na WNS i godziny otwarcia Dziekanatu
Wiadomość, opublikowana 03-04-2017

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w dniu 13 kwietnia 2017 roku (czwartek) godziny dziekańskie od godziny 13.00.
Jednocześnie informujemy, że Dziekanat WNS w czwartek, dnia 13 kwietnia br., będzie czynny do godziny 13.00, natomiast we wtorek, dnia 18 kwietnia br., będzie czynny w godzinach 10.00-14.00.

Więcej...
Konkurs fotograficzny dla studentów
Wydarzenie, trwa od 31-03-2017 do 24-04-2017

Biuro Prasowe informuje o konkursie fotograficznym pod hasłem „Śladami organiczników” skierowanym do studentów uczelni publicznych miasta Poznania.

Więcej...
Stypendia rządu włoskiego dla cudzoziemców i obywateli włoskich mieszkających zagranicą
Wydarzenie, trwa od 27-03-2017 do 10-05-2017

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej (MAECI) dysponuje stypendiami dla studentów zagranicznych oraz studentów obywateli włoskich mieszkających zagranicą (IRE) na rok akademicki 2017/2018 mającymi na celu promowanie międzynarodowej współpracy kulturalnej, upowszechnianie znajomości języka, kultury i nauki włoskiej oraz przybliżenie systemu gospodarczego oraz technologii włoskiej  na świecie.

Więcej...
Otwarte spotkanie komisji socjalno-ekonomicznej
Wiadomość, opublikowana 31-03-2017

Otwarte spotkanie komisji socjalno-ekonomicznej w sprawie nowelizacji załącznika nr 1 do regulaminu stypendium Rektora dla najlepszych studentów UAM.

Więcej...
Rekrutacja na stypendia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akad. 2017/2018
Wiadomość, opublikowana 31-03-2017

Przypominamy, że trwa rekrutacja na stypendia programu Erasmus+ na rok akademicki 2017/2018.

Więcej informacji na stronie: http://erasmuswns.amu.edu.pl/node/7

Więcej...
Wykłady otwarte Instytutu Kulturoznawstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 31-03-2017

W piątek 31 marca w godz. 12.00-13.35 zapraszamy kandydatów na studia kulturoznawcze na dwa wykłady otwarte – jeden będzie próbą odpowiedzi na pytanie „Po co ludziom teatr?” [dr hab. Joanna Ostrowska), a drugi badaniom nad kulturą Internetu (dr Magdalena Kamińska). Miejsce: sala I bud. AB, kampus Ogrody przy ul. Szamarzewskiego 89 w Poznaniu.

Więcej...
Wykład Profesora T. Hokenstad
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

26 maja o godz. 11:00 w sali A na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się wykład Profesora T. Hokenstad w ramach programu "Akademicki i naukowy Poznań", pt. "Active Aging in a Changing Society".

Więcej...
Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej
Wydarzenie, trwa od 03-04-2017 do 08-04-2017

W dniach 3-8 kwietnia 2017 roku odbędzie się Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej - cykl wykładów, seminariów i spotkań poświęconych promowaniu pracy socjalnej w środowisku akademickim i pozaakademicki.

Więcej...
Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju"
Wydarzenie, trwa od 24-05-2017 do 25-05-2017

24-25 maja 2017 roku Instytut Socjologii UAM i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu organizują Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju" Celem konferencji jest refleksja nad rolą socjologii w badaniu zjawiska niepełnosprawności, a także dyskusja nad stanem badań. Organizatorem konferencji jest Instytut Socjologii UAM i Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej UAM.

Więcej...
Tydzień Międzykulturowy
Wydarzenie, trwa od 03-04-2017 do 09-04-2017

Zapraszamy Was w międzykulturową podróż, w trakcie której towarzyszyć nam będą szkolenia, Targi Wyjazdów i Programów Zagranicznych oraz Międzykulturowa Kawiarenka. Wydarzenia skierowane do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Więcej...
VIII Ogólnopolska Konferencja „Religia a zło”
Wydarzenie, trwa od 07-04-2017 do 08-04-2017

Poznańskie Konwersatorium Religioznawcze, Polskie Towarzystwo Religioznawcze, Katedra Religioznawstwa i Badań Porównawczych oraz Koło Psychologii Religii zapraszają na cykliczną konferencję naukową, poświęconą zagadnieniom religioznawczym.

Więcej...
Studencka Wiosna
Wydarzenie, trwa od 27-03-2017 do 07-04-2017

Festiwal Twórczości Studenckiej – Studencka Wiosna to najważniejszy projekt organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UAM. Szczegóły na plakacie.

Więcej...
Oferta praktyk studenckich w Ośrodku Informacji ONZ w Warszawie
Wiadomość, opublikowana 24-03-2017

Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie szuka ludzi ciekawych świata, którzy nie boją się wyzwań. Jeżeli jesteś osobą
kreatywną, sumienną i komunikatywną to jesteś idealnym kandydatem do programu praktyk w Ośrodku Informacji ONZ, gdzie dostaniesz możliwość pozytywnego działania na rzecz całej ludzkości.

Więcej...
Wizyta delegacji Uniwersytetu w Dakarze na WNS i WSE
Wiadomość, opublikowana 24-03-2017

16 marca gościliśmy na Kampusie Ogrody gości z Senegalu. Prof. Pierre Sarr i Prof.Sidi Khoyo Fall z wydziału nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu w Dakarze przybyli do Poznania z misją nawiązania strategicznej współpracy z naszą uczelnią.

Więcej...
Seminarium Koła Naukowego Studentów Socjologii UAM pt. "Ciało-płeć-sport"
Wydarzenie, rozpoczyna się 31-03-2017

W piątek 31 marca br. Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM organizuje seminarium naukowe pt. "Ciało-płeć-sport".

Więcej...
Moral Competence: A brand new topic in cognitive psychology ethics and law
Wydarzenie, trwa od 29-09-2017 do 30-09-2017

Moral Competence: A brand new topic in cognitive psychology ethics and law.
International conference at Institute of Philosophy & Institute of Polish Philology AMU Poznań, Poland Co-Navigated by University Of Konstanz, Vilnius University & Jagiellonian University of Cracow.

Więcej...
Universidade da Coruña International Summer School 201
Wydarzenie, trwa od 31-07-2017 do 18-08-2017

Szkoła letnia propozycja dla studentów.

Więcej...
Wykład mgr Damiana Kałużnego „Przemoc i dekonstrukcja”
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-03-2017

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej  zapraszają na zebranie naukowe, na którym mgr Damian Kałużny wygłosi wykład pt. „Przemoc i dekonstrukcja”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 20 marca 2017 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Dziekanat WNS
Wiadomość, opublikowana 13-03-2017

Dziekanat WNS dnia 17 marca br. będzie nieczynny z powodu wyjazdu na szkolenie.

Więcej...
K jak Kobieta, K jak Kariera. Rozwiń się na wiosnę.
Wydarzenie, trwa od 22-03-2017 do 22-03-2017

Wiosna to dobry czas, żeby zadbać o to co masz najcenniejszego – o siebie. Zapraszamy na wydarzenie K jak Kobieta, K jak Kariera w trakcie którego skorzystasz z rozwojowych warsztatów i konsultacji w Biurze Karier UAM. Dla uczestniczek nagrody -  biznesowa sesja fotograficzna i profesjonalny makijaż!

Więcej...
I Ogólnopolska Konferencja STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-03-2017

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Studenckie Koło Naukowe Kreatywnego Rozwoju Aktywności Młodzieży „KRAM” oraz Studenckie Koło Naukowe „Socialis” KULTURA - JEDNOSTKA - PŁEĆ zapraszają do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 15 marca 2017 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Rekrutacja do projektu „RurAction” w ramach programu Horyzont 2020
Wydarzenie, trwa od 07-03-2017 do 10-04-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej I Gospodarki Przestrzennej oraz Instytut Socjologii) jest jednym z beneficjentów międzynarodowego projektu RurAction („Social Enterpreneurship in Structurally Weak Rural Regions: Analysing Innovative Troubleshooters in Action”). Celem projektu jest zbadanie słabo rozwiniętych strukturalnie regionów wiejskich i innowacji społecznych tam realizowanych.

Więcej...
Wykłady otwarte „Z zagadnień kultury chrześcijańskiej” seria III
Wiadomość, opublikowana 03-03-2017

Centrum Badań im. Edyty Stein UAM zaprasza  do udziału w trzeciej serii wykładów otwartych "Z zagadnień kultury chrześcijańskiej"

Więcej...
Sesja informacyjna na temat możliwości stypendialnych do USA
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-03-2017

7 marca br., w godzinach od 10.00 do 12.00, odbędzie się w Sali XVII w Collegium Minus (na ul. Wieniawskiego 1) sesja informacyjna na temat możliwości stypendialnych do USA (10.00-11.00 część dla studentów, absolwentów uczelni wyższych i słuchaczy studiów doktoranckich; 11.00-12.00 spotkanie dla pracowników naukowych).

Więcej...
Otwarte spotkanie komisji socjalno-ekonomicznej
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-03-2017

Otwarte spotkanie komisji socjalno-ekonomicznej w sprawie nowelizacji załącznika nr 1 do regulaminu stypendium rektora dla najlepszych studentów UAM.

Więcej...
Otwórz swoje drzwi do kariery w instytucjach UE!
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

Chcesz wiedzieć więcej o stażach i pracy w instytucjach UE? Chcesz zdobyć nowe doświadczenia? Chcesz nawiązać znajomość ze studentami czołowych uniwersytetów europejskich?
Sprawdź się w roli studenckiego Ambasadora Karier UE na UAM!

Więcej...
Pierwszy na UAM grant Knowledge Alliances Erasmus+ na WYDZIALE NAUK SPOŁECZNYCH
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

Regionalne Obserwatorium Kultury UAM i Wydział Nauk Społecznych UAM rozpoczynają pracę w międzynarodowym projekcie „CONNECTING AUDIENCES: European Alliances for Education and Training in Audience Development”. Jest on jednym z pierwszych grantów z udziałem uczelni wyższej z Polski w europejskim programie Knowledge Alliances Erasmus+.

Więcej...
Konferencja "Niepełnosprawność w socjologii - socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju"
Wydarzenie, trwa od 24-05-2017 do 25-05-2017

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Niepełnosprawność w socjologii – socjologia niepełnosprawności. Stan obecny i perspektywy rozwoju" w dniach 24-25 maja 2017 w DS Jowita UAM.

Więcej...
Zaproszenie na wykład mgr Michała Juji
Wydarzenie, trwa od 20-02-2017 do 20-02-2017
Zaproszenie na zebranie naukowe  Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej. Więcej...
Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Semiotyczne wymiary codzienności”
Wydarzenie, trwa od 25-05-2017 do 26-05-2017

Zakład Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa UAM serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Semiotyczne wymiary codzienności”.

Więcej...
Ogólnopolska konferencja „O egzystencji. Między filozofią a literaturą”
Wydarzenie, trwa od 09-06-2017 do 10-06-2017

Zaproszenie do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji „O egzystencji. Między filozofią a literaturą”, która odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2017 roku w Instytucie Filozofii UAM.

Więcej...
Publikacja "Badania Naukowe UAM | Research AMU"
Wiadomość, opublikowana 03-02-2017

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją dotyczącą badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (publikacja dostępna także online).

Więcej...
Rusza konkurs Fundacji UAM pn.: „FUND_AKCJA”. Zdobądź środki na realizację lub wsparcie Twojego projektu!
Wydarzenie, trwa od 03-02-2017 do 28-02-2017

Jesteś studentem, doktorantem lub pracownikiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? A może należysz do koła naukowego lub innej organizacji działającej na rzecz środowiska akademickiego UAM? Jeśli masz ciekawy pomysł i potrzebujesz środków finansowych na jego realizację, zgłoś się do konkursu FUND_AKCJA realizowanym przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
"CV, rozmowa rekrutacyjna, wizerunek w Internecie – bezpłatne szkolenia w Biurze Karier UAM"
Wydarzenie, trwa od 09-02-2017 do 23-02-2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu przygotowania do wejścia na rynek pracy "Kompendium na start".

W trakcie trzech spotkań:
- uatrakcyjnisz swoje CV,
- przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej,
- poznasz zasady budowania wizerunku w internecie.

Możesz wziąć udział w całym cyklu szkoleń lub w pojedynczym spotkaniu.

Więcej...
Uniwersyteckie wykłady na Zamku - Czy można bezbłędnie zaplanować karierę zawodową?
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-02-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na piąte wystąpienie w ramach cyklu „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku” poświęconego w tym roku problemowi błędu. Spotkanie odbędzie się 14 lutego o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Magdalena Piorunek z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, a jego tytuł brzmi:

Czy można bezbłędnie zaplanować karierę zawodową?

Więcej...
Nabór wniosków na "wiosenną" L edycję Programu Staży i Praktyk Studenckich w Urzędzie Miasta Poznania
Wiadomość, opublikowana 19-01-2017

Od 14 stycznia 2017 r. Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia studentów na wiosenną edycję Programu Staży i Praktyk Studenckich. Wnioski będą przyjmowane do 29 stycznia br. - do godz. 23:59. 
Edycja wiosenna będzie realizowana w terminie od marca do końca czerwca 2017 r.

Więcej...
Swoistość metodologiczna geologii
Wydarzenie, rozpoczyna się 30-01-2017

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza na wykład, który wygłosi dr Joanna Gęgotek (UW) Swoistość metodologiczna geologii.

Więcej...
Rekrutacja na studia i praktyki zagraniczne w roku akad. 2017/2018
Wiadomość, opublikowana 13-01-2017

Zapraszamy studentów WNS na spotkania z Koordynatorami Programu Erasmus+:

  • Instytut Psychologii – 16 stycznia, 10:30, budynek D sala kinowa
  • Instytut Filozofii – 16 stycznia, 13:00, budynek C sala 215
  • Instytut Socjologii – 23 stycznia, 11:30, budynek D sala 108
  • Instytut Kulturoznawstwa – 23 stycznia, 13:00, budynek AB sala I

Pozostałe informacje

Więcej...
Wolność a teizm i ateizm
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-01-2017

Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej i Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Piotr Gutowski (KUL) "Wolność a teizm i ateizm".

Więcej...
Dzień rektorski
Wiadomość, opublikowana 21-12-2016

Na podstawie § 6 Regulaminu studiów UAM (Obwieszczenie nr 6/2015 Senatu UAM z dnia 28 września 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Regulaminu studiów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) ustanawiam 21 grudnia 2016 roku dniem rektorskim, wolnym od zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Projekt „W stronę relacyjnych form korzystania z usług bankowych”, realizowany przez Instytut Socjologii UAM w ramach programu Santander Universidades
Wiadomość, opublikowana 21-12-2016

Zespół badawczy z Instytutu Socjologii UAM rozpoczął realizację projektu „W stronę relacyjnych form korzystania z usług bankowych”.

Więcej...
Zmiany w urzędowaniu Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 21-12-2016

Uprzejmie informujemy, że w okresie między świątecznym od 27 grudnia 2016 do 2 stycznia 2017 Dziekanat WNS czynny w godzinach 9:00 - 14:00.
Natomiast 23 (piątek), 24 (sobota) i 31 grudnia br. (sobota) Dziekanat będzie nieczynny.

Więcej...
Wizyta studyjna Koła Naukowego Studentów Socjologii UAM w Niemczech
Wiadomość, opublikowana 08-12-2016

Od 29 listopada do 2 grudnia br. Koło Naukowe Studentów Socjologii UAM przebywało wraz z opiekunami na wizycie studyjnej w Niemczech.

Więcej...
Dr Piotr Kozak (Uniwersytet Warszawski) Co i jak poznajemy poprzez obrazy? W stronę analitycznej teorii sztuki
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-12-2016

Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Oddział w Poznaniu zaprasza na wykład, który wygłosi dr Piotr Kozak (Uniwersytet Warszawski) Co i jak poznajemy poprzez obrazy?Wykład odbędzie się w poniedziałek 12 XII 2016 r. o godz. 17:00 w sali nr 215 w Instytucie Filozofii UAM przy ul. Szamarzewskiego 89 C w Poznaniu.

Więcej...
Dyskusja nad książką: Solidarność 1980-1981 w kraju i w Wielkopolsce. Szkice do portretu przygotowaną pod redakcją naukową Krzysztofa Brzechczyna
Wydarzenie, rozpoczyna się 08-12-2016

Zapraszamy na dyskusję nad książką Solidarność 1980-1981 w kraju i w Wielkopolsce. Szkice do portretu. Moderatorami dyskusji będzie redaktor naukowy książki prof. Krzysztof Brzechczyn (IF UAM/IPN), zaś jej uczestnikami: prof. Wojciech Polak (UMK) dr Grzegorz Waligóra (IPN Wrocław) oraz autorzy poszczególnych rozdziałów.

Więcej...
Rekrutacja do Programu Mentorskiego „Studencka Akademia Mentoringu”
Wydarzenie, trwa od 30-11-2016 do 31-12-2016

 SAM to projekt skierowany do studentów, doktorantów i absolwentów wszystkich kierunków UAM!
Jesteś studentem pierwszych lat? Chcesz maksymalnie wykorzystać okres studiów, ale nie wiesz jak to zrobić? Zostań mentorowanym!
Kończysz/skończyłeś studia i możesz podzielić się swoim akademickim doświadczeniem, aby pomóc komuś rozwinąć skrzydła? Zostań mentorem!

Więcej...
Zaproszenie na wykład dr Łukasza Kołoczka
Wydarzenie, rozpoczyna się 05-12-2016

Zaproszenie na zebranie naukowe Zakładu Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej.

Więcej...
Wielkopolscy muzułmanie dawniej i dziś na tle własnej religii
Wydarzenie, rozpoczyna się 28-11-2016

Serdecznie zapraszamy na wykład imama Youssefa Chadida z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu pt. Wielkopolscy muzułmanie dawniej i dziś na tle własnej religii. Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2016r., o godz. 18.00, na Wydziale Nauk Społecznych UAM, bud. E, sala D. Gość opowie o muzułmanach żyjących na terenie Wielkopolski, działalności Muzułmańskiego Centrum w Poznaniu i o cechach charakteryzujących religię islamską.

Więcej...
Dzień z Biurem Karier i firmą Wrigley na WNS
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-11-2016

Zapraszamy na otwarty „Dzień z Biurem Karier i firmą Wrigley” – znajdź nas 29 listopada na swoim wydziale!

Więcej...
SHORT TALK: miasto w czasie niepokoju
Wiadomość, opublikowana 18-11-2016

Short Talk to wydarzenie, w którym krzyżują się film i żywa dyskusja, istotne współcześnie tematy z mnogością opinii, wiedza ekspercka z indywidualnymi odczuciami. Starannie wybrany film krótkometrażowy jest pretekstem do spotkania, na które zostają zaproszeni zarówno eksperci, jak i publiczność.

Więcej...
Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Fenomen chrześcijaństwa w XXI wieku”
Wydarzenie, trwa od 01-12-2016 do 02-12-2016

Centrum Badań im. Edyty Stein UAM zaprasza na kolejną konferencję naukową z cyklu „Fenomeny”. Partnerzy: Akademia Muzyczna w Poznaniu, Uniwersytet Duisburg-Essen

Więcej...
Dyskusja nad wyborem źródeł: Solidarność Walcząca w dokumentach
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-11-2016

Zapraszamy na dyskusję nad wyborem źródeł prezentującym zapomnianą organizację Solidarność Walcząca. Moderatorami dyskusji będzie prof. Krzysztof Brzechczyn (IF UAM/IPN) i dr Przemysław Zwiernik (IPN Poznań), zaś jej uczestnikami dr Kornel Morawiecki założyciel i przywódca Solidarności Walczącej, dr Kamil Dworaczek i dr Grzegorz Waligóra (obaj IPN Wrocław)

Więcej...
Stypendia rządu francuskiego BGF Master 2
Wiadomość, opublikowana 10-11-2016

Prosimy o zapoznanie się z ofertą stypendialną skierowaną do polskich studentów, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na ostatnim roku studiów magisterskich (2-gi rok Master) na uniwersytecie, uczelni technicznej, ekonomicznej lub specjalistycznej albo kierunkach Master of Science/ of Art.

Więcej...
Zmiana w urzędowaniu Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 09-11-2016

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat WNS będzie nieczynny w sobotę 12 listopada br.

Więcej...
Wykład prof. dr hab. Krzysztofa Łastowskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-11-2016

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM, Zakład Epistemologii i Kognitywistyki Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej, Polskie Towarzystwo Filozoficzne zapraszają na zebranie naukowe, na którym prof. dr hab. Krzysztof Łastowski wygłosi wykład pt. „O naukowej wizji ewolucji natury ludzkiej”.

Więcej...
Akademickie Firmowe Ewolucje na UAM
Wiadomość, opublikowana 27-10-2016

Akademickie Firmowe Ewolucje na UAM to cykl warsztatów kierowany do studentów lub absolwentów do 30 roku życia, którzy widzą siebie w roli szefów i założycieli własnych firm. Wszystkich, którzy nie wiedzą od czego zacząć, zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w zajęciach, które odbędą się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Informacja o procedurze ubiegania się o stypendia Funduszu Rodziny Kulczyków dla studentów i doktorantów WNS w roku 2016
Wiadomość, opublikowana 27-10-2016

Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również trudna sytuacja materialna kandydatów. Dokumenty należy składać osobiście do 15 listopada 2016 r. w Dziekanacie WNS.

Więcej...
II edycja konkursu „U nas się kręci”
Wiadomość, opublikowana 26-10-2016

Kamil Biegański to właściciel agencji mome zajmującej się produkcją filmów promocyjnych oraz animacji, autor wielu obrazów viralowych oglądanych przez miliony internautów – do najpopularniejszych należą World Youth Day oraz Happy Poznań. Kiedy w 2011 roku ogłoszono konkurs na najlepszy film promocyjny UAM, spośród wielu zgłoszonych propozycji, jury najbardziej spodobał się film autorstwa Kamila, wówczas studenta Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

Więcej...
Dzień rektorski
Wiadomość, opublikowana 21-10-2016

Na podstawie § 6 Regulaminu studiów UAM (Obwieszczenie nr 6/2015 Senatu UAM z dnia 28 września 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Regulaminu studiów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Więcej...
Zmiana terminów dyżurów Prodziekana ds. studenckich (w dniach 25 - 26.10)
Wiadomość, opublikowana 20-10-2016

Z uwagi na wyjazd służbowy i spotkanie prodziekanów ds. studenckich, dr Mariusz Szynkiewicz odwołuje dyżur z dn. 25.10 (wtorek, godz. 15.00 - 16.30), a dyżur środowy (26.10) przenosi wyjątkowo na czwartek (27.10) na godz. 7.00 - 9.00. Jednocześnie informujemy, że wtorkowy dyżur z godz. 7.15-9.30 odbędzie się zgodnie z planem.

Więcej...
Biuro Karier UAM zaprasza do udziału w targach pracy „Akademii Rozwoju i Przedsiębiorczości”!
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-10-2016

Oferty pracy, praktyk i staży (w Polsce i za granicą), spotkania z pracodawcami, ciekawe warsztaty i szkolenia, konkursy, konsultacje, porady – to wszystko już 25 października na Wydziale Matematyki i Informatyki!

Więcej...
Romuald Piekarski, Doświadczenie sacrum w filozofii cywilizacji Feliksa Konecznego, Arnolda Toynbee'go i Erica Voegelina
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-10-2016

Instytut Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Oddział w Poznaniu zapraszają na wykład, który wygłosi Romuald Piekarski Doświadczenie sacrum w filozofii cywilizacji Feliksa Konecznego, Arnolda Toynbee'go i Erica Voegelina. Wykład odbędzie się w środę 26 X 2016 r. o godz. 17:00 w sali nr 108 w Instytutu Filozofii UAM przy ul. Szamarzewskiego 89 C w Poznaniu.

Więcej...
Stypendium socjalne i specjalne - zmiany
Wiadomość, opublikowana 14-10-2016

Uległ zmianie termin rejestrowania i drukowania wniosków o przyznanie stypendium socjalnego i stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych na rok akademicki 2016/2017 na 19 października (do 23:59) oraz termin dostarczenia wniosków do Dziekanatów na 20 października (w przypadku wniosków dostarczanych drogą pocztową decyduje data stempla pocztowego, co wynika z Kodeksu postępowania administracyjnego).

Więcej...
Urzędowanie Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 12-10-2016

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat WNS będzie nieczynny w sobotę 29 października br.

Więcej...
Ogólnopolska konferencja "Identyfikacje narodowe, etniczne i regionalne we współczesnej Europie. Teoria i praktyka badawcza"
Wydarzenie, trwa od 12-10-2016 do 13-10-2016

Instytut Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Fundacja Naukowa im. Floriana Znanieckiego zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt. Identyfikacje narodowe, etniczne i regionalne we współczesnej Europie. Teoria i praktyka badawcza, która odbędzie się w dniach 12-13 października 2016 r. w Poznaniu.

Więcej...
Wykład dr hab. Mariusza Morynia
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-10-2016

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym dr hab. Mariusz Moryń wygłosi wykład pt. „ O intensywności życia. Wokół projektu nowej antropologii filozoficznej”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 17 października 2016 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Wykład o Kurdystanie oraz konferencja „Procesy migracyjne a zmiany kulturowe”
Wydarzenie, trwa od 13-10-2016 do 14-10-2016

Centrum Myśli Społecznej im. Floriana Znanieckiego oraz Zakład Hermeneutyki Kultury IK UAM zapraszają na wykład Witolda Repetowicza o Kurdystanie oraz na ogólnopolską konferencję naukową „Procesy migracyjne a zmiany kulturowe”.

Więcej...
Zapraszamy na spotkania z nauką w ramach „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku”
Wiadomość, opublikowana 03-10-2016

11 października rozpocznie się piąta edycja cyklu „Uniwersyteckie Wykłady na Zamku”. Jest to wspólna inicjatywa Fundacji UAM, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Centrum Kultury Zamek. Główny cel projektu stanowi popularyzacja nauki w akademickim wydaniu podczas otwartych, bezpłatnych spotkań organizowanych w drugi wtorek każdego miesiąca roku akademickiego. Wykład inauguracyjny odbędzie się już 11 października, o godzinie 18:00 w Holu Balkonowym CK Zamek.

Więcej...
Trwa rekrutacja do Laboratorium Kompetencji Zawodowych
Wiadomość, opublikowana 29-09-2016

UWAGA STUDENCI !!! Jeszcze do 10 października br. trwa rekrutacja do Laboratorium Kompetencji Zawodowych. Serdecznie zachęcamy do składania zgłoszeń.
Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich i skierowany jest do studentów ostatnich lat, którzy chcą bezpłatnie poszerzyć swoje kompetencje zawodowe i zwiększyć szanse na rynku pracy!

Więcej...
II Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej
Wiadomość, opublikowana 27-09-2016

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych psychologią kliniczną na krajową konferencję, na której podzielimy się aktualnymi badaniami i doświadczeniami klinicznymi, a także podejmiemy dyskusję nad najbardziej interesującymi nas zagadnieniami.

Więcej...
Rejestracja w systemie USOS dla studentów I roku studiów stacjonarnych II stopnia na lektoraty z języków obcych specjalistycznych na semestr zimowy 2016/2017
Wiadomość, opublikowana 27-09-2016

Szkoła Językowa UAM informuje, że z dniem 27 września 2016 r. od godz. 9.00 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie się rejestracja żetonowa na lektoraty z języka obcego dla studentów I roku studiów stacjonarnych drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich i trwać będzie do 16 października 2016 r. do godz. 24.00.

Więcej...
Rejestracja w systemie USOS dla studentów studiów stacjonarnych na lektoraty z języków obcych na semestr zimowy 2016/2017
Wiadomość, opublikowana 19-09-2016

Szkoła Językowa UAM informuje, że z dniem 20 września 2016 r. od godz. 9.00 na stronie ul.amu.edu.pl rozpocznie się rejestracja żetonowa na lektoraty z języka obcego dla studentów II oraz III roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich i trwać będzie do 9 października 2016 r. do godz. 24.00.

Więcej...
Oferta staży studenckich
Wiadomość, opublikowana 19-09-2016
Dzień studenta I roku na Wydziale Nauk Społecznych UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 30-09-2016

Zachęcamy studentów I roku do zapoznania się z harmonogramem Dnia Studenta I roku na WNS UAM.

Więcej...
Prof. dr hab. Andrzej Przyłębski Ambasadorem RP w Republice Federalnej Niemiec
Wiadomość, opublikowana 30-08-2016

Mamy przyjemność poinformować Społeczność Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, że Pan prof. dr hab. Andrzej Przyłębski pracownik Instytutu Kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych złożył listy uwierzytelniające i objął funkcję Ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie.

Więcej...
Rekrutacja na Program Mentor
Wiadomość, opublikowana 10-08-2016

Sekcja ESN UAM Poznań informuje, że ruszyła rekrutacja na Program Mentor, jest to projekt pod hasłem STUDENTS HELPING STUDENTS - każdy student, przyjeżdżający do Poznania na UAM w ramach wymiany Erasmus+ w roku akademickim 2016/2017 będzie miał lokalnego opiekuna,który ze względu na znajomość środowiska będzie służył radą i pomocą studentowi z zagranicy.
Korzyści wynikające z uczestnictwa w tym programie są obopólne: student przyjeżdżający na wymianę będzie czuł się bardziej komfortowo w Poznaniu, a lokalni studenci będą mogli podszkolić umiejętności językowe, poznać inne kultury, tradycje. Również doświadczenie bycia Mentorem może posłużyć inspiracją by odważyć się na uczestnictwo w programie mobilności studenckiej.

Więcej...
Akademicka Szkoła Liderów
Wiadomość, opublikowana 03-08-2016

Akademicka Szkoła Liderów - to innowacyjny projekt mentorski, skierowany do nowoprzyjętych studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jeżeli jesteś osobą, która lubi aktywnie działać w środowisku lokalnym, masz otwartą głowę, jesteś pełen energii i pasji? To projekt skierowany do Ciebie!

Więcej...
Campus Studencki 2016
Wiadomość, opublikowana 03-08-2016

Drodzy Studenci! Jak co roku Parlament Samorządu Studentów zaprasza Was na oficjalny obóz adaptacyjny naszej uczelni! Campus Studencki odbywający się niezmiennie od lat w Łazach koło Mielna, zapewni wam sześć dni znakomitej zabawy, ale i wzbogaci w nową wiedzę i doświadczenie. W ofercie Campusu znajduje się wachlarz wartościowych szkoleń i warsztatów. Oprócz nich, oferuje po prostu najlepszą zabawę i integrację! Silent Disco, Piana Party i Pool Party to jedne z wielu przygotowanych przez nas atrakcji. W tym roku zagra dla Was Quebonafide! Nie czekajcie, liczba miejsc wciąż maleje!

Więcej...
STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO NA ROK AKADEMICKI 2016/2017 DLA STUDENTÓW WNS
Wiadomość, opublikowana 07-07-2016

Wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017 na WNS należy składać w dziekanacie WNS do 15 września 2016 r.

Więcej...
Praktyki Erasmus+ dla studentów WNS
Wiadomość, opublikowana 16-06-2016

Lista osób zakwalifikowanych na praktyki w ramach programu Erasmus+ na Wydziale Nauk Społecznych UAM na rok akademicki 2016/2017 dostępna >>TUTAJ<<.

Więcej...
Wykład Grzegorza Lewickiego "Cywilizacja jako dyskryminacja. Postmomodernizm i polityczna poprawność a potrzeba nowej definicji cywilizacji w świetle najnowszych badań historiozoficznych"
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-06-2016

Instytut Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Oddział w Poznaniu zapraszają na wykład, który wygłosi Grzegorz Lewicki, Cywilizacja jako dyskryminacja. Postmomodernizm i polityczna poprawność a potrzeba nowej definicji cywilizacji w świetle najnowszych badań historiozoficznych.

Więcej...
Konferencja „Nowoczesność w badaniach naukowych”
Wydarzenie, rozpoczyna się 03-06-2016

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Centrum Badań Interdyscyplinarnych zapraszają na konferencję „Nowoczesność w badaniach naukowych”, która odbędzie się 3 czerwca 2016 roku w Poznaniu.

Więcej...
Targi Wyjazdów i Programów Zagranicznych
Wydarzenie, rozpoczyna się 31-05-2016

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej organizuje Targi Wyjazdów i Programów Zagranicznych, które odbędą się 31 maja 2016 r. (wtorek) w godz. 11:00 – 15:00 w holu głównym Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, w budynku D (ul. Szamarzewskiego 89).

Więcej...
Odkryj możliwości Kolorowej Kariery w BZWBK! Przyjdź na spotkanie 31 maja na WNS
Wiadomość, opublikowana 30-05-2016

Dowiedz się jak zostać Doradcą Klienta w Contact Centre Banku Zachodniego WBK i odkryj możliwości #KolorowejKariery!

Więcej...
Godziny Dziekańskie w związku z wyborami do Rady Wydziału na WNS
Wiadomość, opublikowana 25-05-2016

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w dniu 30 maja br. (poniedziałek) godziny dziekańskie od godziny 11.30 do 13.00 w związku z wyborami przedstawicieli do Rady Wydziału Nauk Społecznych UAM spośród nauczycieli akademickich, niemających tytułu naukowego profesora lub stopnia doktora habilitowanego oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Więcej...
Godziny Dziekańskie na WNS
Wiadomość, opublikowana 18-05-2016

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w dniu 25 maja br. (środa) godziny dziekańskie od godziny 11.30 do 13.00 w związku z wyborami przedstawiciela do rady bibliotecznej i przedstawiciela do senatu nauczycieli akademickich, mających tytuł naukowy profesora lub stopień doktora habilitowanego.

Więcej...
Zaproszenie na ogólnopolską konferencję „Humanizm-Antyhumanizm”
Wydarzenie, trwa od 20-05-2016 do 21-05-2016

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM i Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową Humanizm-Antyhumanizm, która odbędzie się 20 i 21 maja 2016 roku w Instytucie Filozofii UAM.

Więcej...
Ochrona własności intelektualnej – warsztaty
Wydarzenie, trwa od 10-05-2016 do 11-05-2016

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE działający przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM zaprasza na warsztaty:
- Ochrona własności intelektualnej (nie tylko) w Horyzoncie 2020, które odbędą się 10 maja 2016 r. od 8:30 do 15:00, w Sali Senatu Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1).
- Bazy własności przemysłowej w projektach badawczych, które odbędą się 11 maja 2016 r. od 9:15 do 13:30, w Collegium Iuridicum Novum UAM, w sali 2.1 (Al. Niepodległości 53).

Więcej...
Zaproszenie na wykład pt. "Pojetyczny i krytyczny model wyobraźni – rozpoznanie wstępne"
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-05-2016

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM i Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym mgr Katarzyna Wejman (Uniwersytet Warszawski) wygłosi wykład pt. „Pojetyczny i krytyczny model wyobraźni – rozpoznanie wstępne”.

Więcej...
Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kurs na de Saussure’a”
Wydarzenie, trwa od 18-05-2016 do 19-05-2016

Zakład Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa UAM serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Kurs na de Saussure’a” zorganizowaną w setną rocznicę opublikowania „Kursu językoznawstwa ogólnego” Ferdinanda de Saussure’a. Plakat oraz program obrad w załączeniu.

Więcej...
Zmiany w urzędowaniu Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 09-05-2016

Uprzejmie informujemy, że w związku z wyjazdem szkoleniowym w czwartek 19 maja br. Dziekanat WNS będzie czynny w godzinach 9.00-15.00.

Więcej...
Laboratorium Kompetencji Zawodowych
Wiadomość, opublikowana 06-05-2016

Zapraszamy wszystkich studentów WNS do udziału w projekcie Laboratorium Kompetencji Zawodowych.
Projekt kierowany jest do wszystkich studentów, którzy w roku akad. 2016/17 i 2017/18 będą studentami ostatnich lat studiów stacjonarnych I i II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych UAM  na kierunkach: Filozofia, Kognitywistyka, Psychologia, Kulturoznawstwo, Socjologia, Praca Socjalna.

Więcej...
7 edycja Badania Jakości Kształcenia
Wiadomość, opublikowana 28-04-2016

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w 7 edycji badania jakości kształcenia, które na stałe już wpisało się w kalendarz wydarzeń na naszej uczelni i trwać będzie od 30 kwietnia do 30 czerwca 2016 r.

Więcej...
Kurs języka angielskiego w Bostonie
Wiadomość, opublikowana 28-04-2016
Zmiany w urzędowaniu Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 21-04-2016

Uprzejmie informujemy, że w dniach 30 kwietnia br. (sobota) oraz 2 maja br. (poniedziałek) Dziekanat WNS będzie nieczynny.

Więcej...
Badanie zadowolenia ze studiowania i życia studenckiego wśród studentów wydziału
Wiadomość, opublikowana 21-04-2016

Uprzejmie informujemy, że w związku z przeprowadzanym Badaniem zadowolenia ze studiowania i życia studenckiego wśród studentów wydziału sala komputerowa przy Dziekanacie WNS będzie nieczynna w dniach 25 - 29 kwietnia br.

Więcej...
III REKRUTACJA NA STYPENDIA PROGRAMU ERASMUS+ NA ROK AKADEMICKI 2016/2017
Wiadomość, opublikowana 21-04-2016

Wydział Nauk Społecznych ogłasza III rekrutację na stypendia programu Erasmus+.
Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji oraz ofercie stypendialnej dostępne >> TUTAJ <<.

Więcej...
Konferencja pt. "Religia a procesy społeczne"
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-04-2016

Poznańskie Konwersatorium Religioznawcze działające przy Katedrze Religioznawstwa i Badań Porównawczych oraz Koło Psychologii Religii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej RELIGIA A PROCESY SPOŁECZNE organizowanej w dn. 22 kwietnia 2016 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 89.

Więcej...
Tydzień Międzykulturowy
Wydarzenie, trwa od 20-04-2016 do 27-04-2016

Zapraszamy do udziału w cyklu wydarzeń skierowanych do osób zainteresowanych międzykulturowością, otwartych na nowe doświadczenia, chcących poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą. Do udziału w Tygodniu Międzykulturowym zapraszają: Pracownia Integracji Społecznej „Przystań Kultur”, Biuro Karier UAM, Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, Migrant Info Point, Dział Edukacji Ustawicznej i Międzynarodowej Politechniki Poznańskiej oraz Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty”.

Więcej...
„Śladami organiczników” – konkurs fotograficzny dla studentów
Wiadomość, opublikowana 18-04-2016

Drodzy studenci uczelni publicznych miasta Poznania – aparaty w dłoń! Kiedyś uczyliście się w szkole o idei pracy organicznej, teraz jako studenci ze stolicy Wielkopolski możecie tę historyczną wiedzę połączyć z technicznymi i artystycznymi umiejętnościami. Zachęcamy Was do wykonania zdjęć, które zobrazują współczesne oblicza działań na rzecz rozwoju gospodarczego regionu Wielkopolski, a równocześnie nawiążą do dziedzictwa pracy organicznej. Jak połączyć te tematy? Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów! Dwanaście najlepszych prac utworzy wystawę – być może to właśnie Wasze fotografie zostaną tam zaprezentowane? Znalezienie się w finałowej dwunastce to jeszcze nie wszystko. Spośród wybranych prac Komisja Konkursowa wyłoni laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Nagrodami dla nich będzie odpowiednio – 3 tys., 2 tys. i 1 tys. zł brutto!

Więcej...
OGÓLNOUNIWERSYTECKI KONKURS FOTOGRAFICZNY NA MEM PATRIOTYCZNY PT. "BIAŁO-CZERWONE"
Wiadomość, opublikowana 18-04-2016

Pracownia Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej WSE UAM zaprasza studentów/studentek do wzięcia udziału w Ogólnouniwersyteckim Konkursie Fotograficznym na mem patriotyczny pt. "Biało-Czerwone". Konkurs ten jest adresowany do studentów / studentek studiów stacjonarnych / niestacjonarnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Zaproszenie na wykład pt. „Marketing w perspektywie konstruktywizmu”
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-04-2016

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM i Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym mgr Michał Juja wygłosi wykład pt. „Marketing w perspektywie konstruktywizmu”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 18 kwietnia 2016 roku o godz. 17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Szukasz nowych możliwości? Zdobądź certyfikat od Google!
Wydarzenie, rozpoczyna się 28-04-2016

Internetowe Rewolucje Google na UAM! Przyjdź na całodzienne warsztaty z marketingu on-line, posłuchaj pracowników Google, Ekspertów Internetowych Rewolucji i specjalistów z agencji marketingu online.

Więcej...
Sport w socjologii. Socjologia o sporcie // Sport in sociology. Sociology about sport
Wydarzenie, trwa od 21-04-2016 do 22-04-2016

Instytut Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pt. Sport w socjologii. Socjologia o sporcie // Sport in sociology. Sociology about sport

Więcej...
Absolutoria
Wiadomość, opublikowana 12-04-2016

Drodzy studenci! Dla wielu z Was zbliżające się tygodnie są ostatnimi spędzanymi w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przypominamy, że trwają jeszcze zapisy na tegoroczne absolutoria, czyli tradycyjne uroczystości wieńczące studia. To jedyna okazja, by razem z najbliższymi oraz gronem rektorskim, świętować koniec edukacji. Rejestracja na uroczystości odbywa się na stronie absolutoria.poznan.pl Galeria zdjęć z poprzednich lat dostępna tutaj: http://absolutoria.poznan.pl/absolutorium-galeria/index.html
Pozdrawiamy
Zespół absolutoryjny

Więcej...
Godziny Dziekańskie w związku z wyborami na WNS
Wiadomość, opublikowana 11-04-2016

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, w związku z wyborami Dziekana i Prodziekanów, ogłasza w dniu 18 kwietnia br. (poniedziałek) godziny dziekańskie od godziny 10.00 do 13.00.

Więcej...
Godziny Dziekańskie w związku ze spotkaniem z kandydatami na Dziekana WNS
Wiadomość, opublikowana 08-04-2016

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w dniu 14 kwietnia br. (czwartek) godziny dziekańskie od godziny 11.15 do 13.00.
Dziekanat WNS w tych godzinach również będzie nieczynny.

Więcej...
Cykl wykładów otwartych „Z zagadnień kultury chrześcijańskiej”
Wydarzenie, trwa od 30-03-2016 do 18-05-2016

Centrum Badań im. Edyty Stein UAM zaprasza na cykl wykładów otwartych: „Z zagadnień kultury chrześcijańskiej”. Wykłady odbywać się będą w wybrane środy marca, kwietnia i maja 2016, o godzinie 17:00 w sali Lubrańskiego, Coll. Minus, ul. Wieniawskiego 1.

Więcej...
Godziny Dziekańskie na WNS
Wiadomość, opublikowana 22-03-2016

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w czwartek, dnia 24 marca 2016 r., godziny dziekańskie od godziny 13.00.

Więcej...
Weź pomysł na warsztat – ruszyła rekrutacja! Zwycięzca zgarnie 10000 złotych i płatny staż
Wiadomość, opublikowana 21-03-2016

Przyszłości nie można przewidzieć, ale można ją zaprojektować. Weź pomysł na warsztat to unikalna szansa na przedstawienie własnych rozwiązań dla nowoczesnej bankowości. Projekt skierowany jest do studentów i absolwentów poniżej 30 roku życia, przed którymi nowe technologie nie mają tajemnic, a kreatywność to ich drugie imię. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 marca 2016.

Więcej...
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA "IMPLANTY PAMIĘCI SPOŁECZNEJ. TEORIA I PRZYKŁADY / IMPLANTATE IM SOZIALEN GEDÄCHTNIS. THEORIE UND BEISPIELE"
Wydarzenie, trwa od 21-03-2016 do 22-03-2016

Instytut Socjologii UAM oraz Instytut Filologii Germańskiej UAM serdecznie zapraszają do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji "Implanty pamięci społecznej. Teoria i przykłady", organizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Polsko-Niemieckiej Fundacji na Rzecz Nauki. Konferencja odbędzie się w dniach 21-22.03.2016 w Collegium Novum UAM (Al. Niepodległości 4, sala C3).

Więcej...
Zmiany w urzędowaniu Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 16-03-2016

Uprzejmie informujemy, że dnia 24 marca br. (czwartek) Dziekanat WNS będzie czynny w godzinach 9:00 - 14:00.

Więcej...
II REKRUTACJA NA STYPENDIA PROGRAMU ERASMUS+ NA ROK AKADEMICKI 2016/2017
Wiadomość, opublikowana 11-03-2016

Wydział Nauk Społecznych ogłasza II rekrutację na stypendia programu Erasmus+. Rekrutacja rozpocznie się 12 marca 2016 i zakończy 4 kwietnia 2016 roku. W sumie w rekrutacji udostępniono ponad 100 wolnych miejsc do ponad 20 krajów europejskich.

Więcej...
DZIEŃ ERASMUSA NA WYDZIALE NAUK SPOŁECZNYCH
Wydarzenie, rozpoczyna się 21-03-2016

Wydział Nauk Społecznych UAM zaprasza wszystkich studentów WNS na spotkanie informacyjne programu Erasmus+, które odbędzie się 21 marca 2016 roku w holu budynku E w godz. 12.00 – 15.00.

Więcej...
Wykład prof. dr hab. Elżbiety Hałas
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-03-2016

Instytut Kulturoznawstwa oraz Centrum Myśli Społecznej im. Floriana Znanieckiego zapraszają na wykład prof. dr hab. Elżbiety Hałas (Instytut Socjologii UW). Temat wykładu: Wartości społeczne a problem etycznej neutralności socjologii.

Więcej...
Zaproszenie na wykład: „Fragmenty, resztki i przekleństwo archiwum – widma w kulturze found footage”
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-03-2016
Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM i Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym dr Andrzej Marzec wygłosi wykład pt. „Fragmenty, resztki i przekleństwo archiwum – widma w kulturze found footage”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 14 marca 2016 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM. Więcej...
K jak Kobieta, K jak Kariera
Wiadomość, opublikowana 04-03-2016

Dzień Kobiet to dobra okazja, żeby zadbać o to co masz najcenniejszego – o siebie. Zapraszamy na wydarzenie K jak Kobieta, K jak Kariera w trakcie którego skorzystasz z rozwojowych warsztatów i konsultacji w Biurze Karier UAM.

Więcej...
Dzień z Biurem Karier
Wiadomość, opublikowana 04-03-2016

Dzień z Biurem Karier już po raz drugi na Wydziale Nauk Społecznych i Wydziale Studiów Edukacyjnych! Będziemy u Was w środę 9 marca. Dowiedzcie się więcej o naszej ofercie oraz skorzystajcie z okazji i sprawdźcie swoje CV w trakcie przerwy. Można też będzie wziąć udział konkursie i wygrać przydatne gadżety:) Czekamy na Was w holu budynku w godzinach 11.30 - 14.30.

Więcej...
Spotkanie autorskie z dr Barbarą Jankowiak oraz dr Emilią Soroko
Wiadomość, opublikowana 25-02-2016
Wydawnictwo Naukowe UAM oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu zapraszają na spotkanie autorskie z dr Barbarą Jankowiak oraz dr Emilią Soroko poświęcone tematowi „Badanie naukowe w obszarze socjoterapii – luki i wyzwania”. Więcej...
Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-02-2016

Instytut Kulturoznawstwa, Centrum Badań im. Edyty Stein oraz Centrum Studiów Otwartych UAM serdecznie zapraszają na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem – autorem książek, dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia, podróżnikiem i reportażystą – Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan.

Więcej...
Nowy system antyplagiatowy na UAM – ważne
Wiadomość, opublikowana 19-02-2016

Zgodnie z zarządzeniem Nr 479/2015/2016 Rektora UAM od 15 lutego 2016 roku ustawowy obowiązek sprawdzania pisemnych prac dyplomowych przed egzaminem dyplomowym z wykorzystaniem programów antyplagiatowych jest realizowany, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przez Otwarty System Antyplagiatowy (OSA).
Prosimy o zapoznanie się z odpowiednimi instrukcjami.

Więcej...
Wykład „Levinasowski projekt etycznego transcendentalizmu”.
Wiadomość, opublikowana 29-01-2016

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM i Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym mgr Damian Kałużny wygłosi wykład pt. „Levinasowski projekt etycznego transcendentalizmu”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 8 lutego 2016 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Zmiany w urzędowaniu Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 10-02-2016

Uprzejmie informujemy, że w związku z Wyborami do Kolegium Elektorów Uniwersytetu Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych dnia 15 lutego br. (poniedziałek) będzie czynny dla studentów od godziny 12.00-15.00.

Więcej...
Rekrutacja na stypendia programu Erasmus+
Wiadomość, opublikowana 20-01-2016
Uprzejmie informujemy, że z powodu problemów technicznych rekrutacja na stypendia programu Erasmus+ została przedłużona do dnia 15 lutego br. Więcej...
Zaproszenie na konferencję „Nowoczesność w badaniach naukowych”
Wiadomość, opublikowana 11-01-2016

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Centrum Badań Interdyscyplinarnych zapraszają do uczestnictwa w konferencji „Nowoczesność w badaniach naukowych”, która odbędzie się w dniach 3 – 4 czerwca 2016 roku w Poznaniu.

Więcej...
Wykład pt. Biohumanistyczna perspektywa studiów nad martwym ciałem
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-01-2016

Grupa filozoficzna Machina Myśli serdecznie zaprasza na wykład prof. Ewy Domańskiej, który odbędzie się 18.01 (poniedziałek) o godzinie 17:30 w Collegium Maius w Poznaniu (ul. Fredry 10) w sali 327.

Więcej...
Żegnamy doktora Krzysztofa Kostyrko – założyciela IK
Wiadomość, opublikowana 04-01-2016

Z przykrością zawiadamiamy, iż w dniu 28 grudnia 2015 roku zmarł założyciel Instytutu Kulturoznawstwa UAM oraz jego pierwszy dyrektor – dr Krzysztof Kostyrko. Pogrzeb odbędzie się 7 stycznia o godz. 13.50 na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Więcej...
Konferencja Naukowa Oblicza obcości w filozofii i literaturze
Wiadomość, opublikowana 17-12-2015

Instytut Filozofii UAM oraz Zakład Literatury XX wieku, Teorii Literatury i Sztuki Przekładu Instytutu Filologii Polskiej UAM zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową Oblicza obcości w filozofii i literaturze, która odbędzie się w dniach 9-10 marca 2016 roku w Sali im. Lubrańskiego Collegium Minus UAM w Poznaniu.

Więcej...
Szlachetna Paczka
Wiadomość, opublikowana 15-12-2015

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że w ramach „Szlachetnej Paczki” realizowanej przez nasz Wydział, dzięki Państwu udało nam się zebrać 1600 złotych i wiele wartościowych rzeczy potrzebnych obdarowanej Rodzinie. Bardzo chcielibyśmy podziękować Pani mgr Aleksandrze Stelmach za inicjatywę i jej realizację, która pozwoliła pracownikom Naszego Wydziału wpisać się w ten świąteczny pomysł dzielenia się dobrem z potrzebującymi. Akcja ta stworzyła nam okazję do prawdziwie świątecznych wzruszeń i radości.
Pani Ola zaprasza wszystkich darczyńców na „coś słodkiego” w czwartek do pok. 5 w Dziekanacie.
Szczegóły i zdjęcia z wręczenia naszej Paczki wkrótce.

Więcej...
Konferencja "Pedagog, nauczyciel, doradca, terapeuta w sytuacji zróżnicowania kulturowego"
Wiadomość, opublikowana 14-12-2015

Zakład Pedeutologii oraz Zakład Poradnictwa Społecznego przy współpracy z Kołem Naukowym Edukacji Międzykulturowej oraz Studenckim Kołem Naukowym Poradnictwa Społecznego „po-Moc” zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Pedagog, nauczyciel, doradca, terapeuta w sytuacji zróżnicowania kulturowego”, która odbędzie się 7 kwietnia 2016 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
KONKURS: „POMYŚL O UAM - POMYSŁ DLA UAM”
Wiadomość, opublikowana 10-12-2015

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu tworzy akademicka społeczność składająca się z wielu grup – studentów, doktorantów, pracowników naukowo-dydaktycznych, naukowych, dydaktycznych, bibliotecznych, technicznych, administracji i obsługi. Każda z nich może mieć swoją wizję funkcjonowania Uczelni i pomysły na ciekawe inicjatywy, które można by zrealizować w murach UAM. Konkurs „Pomyśl o UAM – pomysł dla UAM” to szansa, aby te idee zrealizować.

Więcej...
Zmiany w urzędowaniu Dziekanatu WNS w okresie świąteczno - noworocznym
Wiadomość, opublikowana 07-12-2015

W okresie świątecznym Dziekanat WNS będzie czynny następująco:

18 grudnia (piątek)

900 - 1230
23 grudnia (środa) 900 - 1300
28 do 30 grudnia (poniedziałek - środa) 900 - 1400
31 grudnia (czwartek) 900 - 1300
2 stycznia (sobota) nieczynne
Więcej...
Zmiany w urzędowaniu Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 07-12-2015

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat WNS dnia 18 grudnia br. (piątek) będzie czynny do godziny 12.30 w związku z Wigilią wydziałową.

Więcej...
Spotkanie informacyjne nt. programu Erasmus+ dla studentów WNS
Wiadomość, opublikowana 07-12-2015

Studentów Wydziału Nauk Społecznych zainteresowanych wyjazdem w ramach programu Erasmus+ zapraszamy na spotkanie informacyjne dnia 14 grudnia 2015 r. (poniedziałek) od godz. 11.30 do 13.00 w sali A Collegium im. Floriana Znanieckiego (bud. E).

Więcej...
Rekrutacja na praktyki Programu Erasmus+ 2015/16 dla studentów WNS
Wiadomość, opublikowana 07-12-2015

Szczegółowe informacje dot. rekrutacji na praktyki Programu Erasmus+ w roku akademickim 2015/2016 dla studentów WNS dostępne >> TUTAJ <<.

Więcej...
Wykład „Cielesna konstytucja czasowej intuicji: estetyczno-religijny wymiar czystego doświadczenia w filozofii Henryka Bergsona”
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-12-2015

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM i Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym mgr Kajetan Ostrowski wygłosi wykład pt. „Cielesna konstytucja czasowej intuicji: estetyczno-religijny wymiar czystego doświadczenia w filozofii Henryka Bergsona”. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 14 grudnia 2015 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM.

Więcej...
Edukacyjny potencjał fotografii
Wydarzenie, trwa od 03-12-2015 do 04-12-2015

Wydział Edukacji Artystycznej UAP, Instytut Kulturoznawstwa UAM i Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu organizują ogólnopolską konferencję naukową: Edukacyjny potencjał fotografii, która odbędzie się w dniach 3 - 4 grudnia 2015 roku w Bibliotece Raczyńskich, w sali nr 1.

Więcej...
Ostatnie wyjazdy AMUL
Wiadomość, opublikowana 12-11-2015

6 listopada 2015 roku prof. Anna Brzezińska ze studentami została zaproszona do Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie na spotkanie z pracownikami placówek oświatowych.

Więcej...
Ostatnie wyjazdy AMUL
Wiadomość, opublikowana 12-11-2015

AMUL ciągle aktywny! 6 listopada studenci razem z prof. Anną Brzezińską udali się do Kamionnej by spotkać się z uczniami i nauczycielami ze szkoły podstawowej i przedszkola.

Więcej...
Laboratorium fotografii
Wiadomość, opublikowana 12-11-2015
Galeria Akademicka WNS zaprasza na wernisaż Laboratorium fotografii 16 listopada 2015, godz. 12.00.
Szczegółowe informacje >> tutaj <<. Więcej...
Uwaga pilne! Zbliżają się wybory do Rady Samorządu Studentów WNS
Wiadomość, opublikowana 12-11-2015

Kalendarium wyborcze:

1. Do 16 listopada (poniedziałek) złożenie deklaracji kandydowania wraz z listą poparcia - DS Jowita.

2. Kampania wyborcza kandydatów od 17 listopada br. do 22 listopada br.

3. Wybory przez system USOS 24-25 listopada br.

Dokumenty dla kandydatów dostępne na stronie Parlamentu Samorządu Studentów UAM.

Więcej...
Zaproszenie Zakładu Antropologii Filozoficznej i Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-11-2015

Zakład Antropologii Filozoficznej i Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej zapraszają na kolejne spotkanie, na którym dr Marek Woszczek wygłosi wykład pt. Eliasz nauk. Paracelsjański mit, poreformacyjna apokaliptyka przyrodnicza i narodziny nowoczesności. Zebranie odbędzie się w poniedziałek 16 listopada 2015 roku o godz.17.00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (sala 215) Instytutu Filozofii UAM (na Kampusie Ogrody).

Więcej...
IV Transdyscyplinarne Sympozjum Badań Jakościowych
Wydarzenie, trwa od 27-05-2015 do 30-05-2015
W dniach 27-30 maja odbędzie się w Poznaniu IV Transdyscyplinarne Sympozjum Badań Jakościowych – największe i najważniejsze w Polsce spotkanie badaczy stosujących metodologię jakościową. Więcej...
Kobiety i/a doświadczenie wojny- 1914-1945 (i później)
Wydarzenie, rozpoczyna się 10-12-2014 , godz. 9:00
Instytut Kulturoznawstwa UAM i Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu zapraszają na konferencję naukową „Kobiety i/a doświadczenie wojny (1914-1945 i później)”, która odbędzie się 10 Grudnia 2014 w Domu Studenckim „Jowita”, ul. Zwierzyniecka 7, sala A. Więcej...
AMUL odwiedza kolejne szkoły!
Wiadomość, opublikowana 15-11-2013
Aktywny Mały Uniwersytet Latający w tym tygodniu przejechał 70 km by dotrzeć do niewielkiej miejscowości położonej w powiecie wrzesińskim, do Pyzdr. Tym razem z zajęć skorzystało 528 dzieci i po raz pierwszy nauczyciele i rodzice. Więcej...
Program Edukacyjny 'Flex' w USA
Wiadomość, opublikowana 04-04-2012
Uniwersytet  Waszyngtona w Seattle w Stanach Zjednoczonych i Uniwersytet w Vancouver w Kanadzie zapraszają studentów do pobytu przez jeden, dwa lub trzy miesiące (od 1. lipca 2012 do 30.09.2012). Więcej...
Godziny rektorskie w dniu 21 marca 2012 r.
Wiadomość, opublikowana 13-03-2012
Na podstawie § 6 Regulaminu studiów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (uchwała Nr 150/2010 Senatu UAM z dnia 26 kwietnia 2010 r. w sprawie regulaminu studiów, z późn. zm.) w związku z zebraniem otwartym pracowników i studentów dotyczącym wyborów na kadencję 2012-2016 Więcej...
Wybory do Rady Instytutu Socjologii
Wiadomość, opublikowana 14-10-2010
Odpowiedzialnych i sumiennych studentów socjologii i pracy socjalnej zachęcamy do kandydowania do Rady Instytutu Socjologii, gdzie głos studentów ma realny wpływ na wiele spraw dotyczących życia Instytutu! Więcej...
Spotkanie starostów wszystkich lat z Prodziekanem dr Remigiuszem Ciesielskim
Wiadomość, opublikowana 13-10-2010
Spotkanie starostów wszystkich lat z Prodziekanem ds. studentów Remigiuszem Ciesielskim oraz przedstawicielami Samorządu Studentów WNS odbędzie się w czwartek 14.10.2010 o godz. 18:00 w sali D (budynek E).

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

Więcej...
Witold Michałowski w Poznaniu
Wydarzenie, trwa od 20-10-2010 do 20-10-2010
W środę o godzinie 16.30, na Wydziale Nauk Społecznych poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w budynku E w sali D (Collegium Znanieckiego) w ramach „Wykładów z Zyskiem” odbędzie się prelekcja Witolda Michałowskiego na temat „Geopolityka i przyszłość Syberii w książkach Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego”. Spotkanie będzie moderował dr Remigiusz Ciesielski. Więcej...
Informacja o harmonogramie sesji egzaminacyjnej na WNS
Wiadomość, opublikowana 20-10-2010
Działając na podstawie par. 19 pkt. 2 Regulaminu Studiów UAM informuję, że do dnia 15 października otrzymałem harmonogramy sesji z Instytutu Filozofii, Instytutu Kulturoznawstwa, Instytutu Psychologii i Instytutu Socjologii. Więcej...
Spotkanie starostów wszystkich lat z Prodziekanami dr Remigiuszem Ciesielskim i dr Jackiem Zydorowiczem
Wiadomość, opublikowana 08-11-2010
Spotkanie starostów wszystkich lat z Prodziekanami ds. studentów dr Remigiuszem Ciesielskim oraz dr Jackiem Zydorowiczem, a także z Radą Samorządu Studentów WNS odbędzie się we wtorek, 9.11.2010 o godz. 17:00 w sali 311 (budynek D). Więcej...
Kryteria przydziału stypendium socjalnego
Wiadomość, opublikowana 10-11-2010
  1. Wysokość świadczeń w ramach pomocy materialnej w roku akademickim 2010/2011
Więcej...
Zmiany godzin urzędowania Dziekanatu WNS
Wiadomość, opublikowana 10-11-2010

Szanowni Studenci

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością wprowadzenia stypendiów socjalnych na I semestr w dniach 16-18 listopada 2010r Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych będzie czynny następująco:

Więcej...
Ubezpieczenie dla studentów
Wiadomość, opublikowana 24-11-2010
Droga Studentko, Drogi Studencie!
Informujemy, że Samorząd Studentów UAM w Poznaniu na rok akademicki 2010/2011 wybrał w zakresie ubezpieczenia NNW ofertę PZU, jako najlepiej spełniającą oczekiwania studentów i zapewniającą najszerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej.
Kończy się okres, w którym można przystąpić do ubezpieczenia! Więcej...
Godziny otwarcia Dziekanatu w okresie przerwy świątecznej
Wiadomość, opublikowana 13-12-2010
Szanowni Studenci
Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych w okresie przerwy świątecznej będzie czynny następująco: Więcej...
Spotkanie Starostów z Dziekanami WNS
Wiadomość, opublikowana 14-12-2010
Spotkanie Starostów z Dziekanami WNS oraz Radą Samorządu Studnetów WNS obędzie się 14 grudnia o godz. 16:45 w sali nr 311 (bud. D). Więcej...
Godziny dziekańskie
Wiadomość, opublikowana 15-12-2010

Szanowni Państwo Studenci !
Działając na podstawie § 7 Regulaminu Studiów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Dziekan Wydziału Nauk Społecznych zawiesza na Wydziale Nauk Społecznych część zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych przewidzianych planem studiów, w dniu 21 grudnia 2010 roku od godziny 12.00.

Więcej...
Czasopismo filozoficzno-naukowe AVANT
Wiadomość, opublikowana 20-12-2010
avant.umk.pl  Nowe dwujęzyczne pismo awangardy filozoficzno-naukowej kwartalnik filozoficzno-naukowy w wersji on-line oraz drukowanej promujący najnowsze nurty i koncepcje zaprasza autorów i tłumaczy. 
Więcej...
Uwaga wszyscy starości ostatnich lat studiów
Wiadomość, opublikowana 20-12-2010
Wszystkich Starostów i Starościny lat ostatnich (3 rok licencjatu i 5 rok studiów jednolitych magisterskich) obowiązkowo zapraszamy na spotkanie ws. absolutoriów, które odbędzie się 10 stycznia o godz. 16:45 w sali 109 (bud. D).
Więcej...
Konkurs na najlepszą pracę magisterską o Funduszach Europejskich w Wielkopolsce
Wiadomość, opublikowana 29-12-2010
Jeśli napisałeś lub piszesz pracę magisterską o Funduszach Europejskich, zgłoś ją do konkursu! Masz szansę zdobyć atrakcyjne nagrody finansowe - 5.000 zł, 3.000 zł i 2.000 zł. Termin zgłaszania prac upływa 31 października 2011 r. II edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską o Funduszach Europejskich w Wielkopolsce ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Więcej...
Informacja o procedurze ubiegania się o stypendia Funduszu Rodziny Kulczyków w roku 2011
Wiadomość, opublikowana 25-02-2011
Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również trudna sytuacja materialna kandydatów. Więcej...
Dzień otwarty z Erasmusem
Wydarzenie, trwa od 10-03-2011 do 10-03-2011
Wydział Nauk Społecznych zaprasza w godz. od 10 do 13 w holu budynku E na dzień otwarty z Erasmusem. Więcej...
Ankieta-European Student Survey 2011 - Poland
Wiadomość, opublikowana 09-05-2011

Szanowny Studencie, Szanowna Studentko,

Prosimy Cię o wypełnienie kwestionariusza online, który jest częścią projektu badawczego (dotyczącego europejskich studentów) prowadzonego przez Christofa Van Mol, pracownika naukowego na Uniwersytecie w Antwerpii w Belgii. Studenci z całej Europy są proszeni o wypełnienie tego kwestionariusza. W celu odniesienia sukcesu w tym projekcie potrzebujemy Twojej pomocy. Wypełnienie kwestionariusza, który zawiera pytania dotyczące Twojej osoby a także twoje poglądy dotyczące Europy zajmie Tobie 10-20 minut.

 

Więcej...
SEMINARIUM: „PRAWO AUTORSKIE I PRAWO WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ W INTERNECIE”
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2011 , godz. 11:30

Serdecznie zapraszamy na wykład Piotra Waglowskiego „Prawo autorskie w Internecie i jego tajemnice” oraz Ireneusza Słomki „Wynalazki realizowane przy użyciu komputera w praktyce Urzędu Patentowego RP”.

Więcej...
Ankieta dla Absolwentów Psychologii
Wiadomość, opublikowana 23-05-2011
Zapraszamy do udziału w internetowych badaniach sondażowych nt. rozwoju ścieżki zawodowej absolwentów psychologii w Polsce. Badania są prowadzone przez Instytut Psychologii UAM w ramach uczestnictwa w projekcie Europlat.  Wypełnienie ankiety trwa ok. 15 minut.
http://www.ebadania.pl/218a51b2a70d844e
Więcej...
Stypendium ministra na rok akademicki 2011/2012
Wiadomość, opublikowana 31-08-2011
Wnioski o przyznanie stypendium ministra za osiągnięcia w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe na rok akademicki 2011/2012 należy składać w poszczególnych instytutach do 12 września 2011. Więcej...
Wielkie Otrzęsiny Wydziału Nauk Społecznych
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-10-2011
Rada Samorządu Studentów WNS wraz z Parlamentem Samorządu Studentów UAM serdecznie zaprasza wszystkich studentów pierwszych lat na Wielkie Otrzęsiny Wydziału Nauk Społecznych organizowane we współpracy z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, które odbędą się 26 października w klubie Baker Street (ul Piekary).  Więcej...
Bezpłatne szkolenia dla studentów i doktorantów
Wydarzenie, trwa od 18-10-2011 do 25-10-2011
Zapraszamy do udziału w szkoleniach dla studentów i doktorantów UAM organizowanych przez Preinkubator oraz UCITT UAM.
Więcej...
Spotkanie ze starostami!
Wiadomość, opublikowana 17-10-2011
Wszystkich starostów zapraszamy na spotkanie z Dziekanami ds. Studenckich oraz Samorządem Studentów WNS. Spotykamy się 17 października o godz. 16:45 w Hyde Parku w Collegium Znanieckiego. Więcej...
Szkolenie dla studentów WNS i WSE
Wiadomość, opublikowana 23-11-2011

23 listopada w godz. 11:30 - 13:00 w sali A odbędzie się szkolenie dla studentów WNS i WSE, na którym dowiecie się wszystkiego o nagrodach Rektora. Kto dostanie? Ile pieniędzy możecie się spodziewać? Jak wypełnić wniosek? Jak udokumentować osiągnięcia? Itp, itd. Serdecznie zapraszamy, a i wy zaproście swoich kolegów i koleżanki z roku.

Na ten czas właśnie będą wyznaczone godziny dziekańskie

Rada Samorządu Studentów WNS

Więcej...
Godziny dziekańskie
Wiadomość, opublikowana 22-11-2011
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM ogłasza dnia 23 listopada 2011 roku godziny dziekańskie od godziny 11.30 – 13.00.
W tym terminie w sali A w Collegium Floriana Znanieckiego (bud. E) odbędzie się zebranie studentów dotyczące pomocy materialnej oraz regulaminu stypendium rektora UAM. Więcej...
Nowy skład Rady Samorządu Studentów WNS
Wiadomość, opublikowana 13-12-2011
Skład Rady Samorządu Studentów WNS w roku akademickim 2011/2012...
Więcej...
InterRisk – bezpieczna studencka codzienność
Wiadomość, opublikowana 20-12-2011
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty, jaką dla swych studentów przygotował Parlament Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Propozycja wybrana spośród wielu możliwości najlepiej spełnia oczekiwania i specyficzny charakter studenckiego klienta. Kompletna usługa ubezpieczenia NNW zapewnia pewność i stabilność w pełnym przygód życiu typowego żaka, dodatkowo nie niszcząc jego kieszeni. Zachęcamy do zaufania najlepszemu z możliwych wyborów. InterRisk, to spokojny rok akademicki i bezpieczeństwo na cały rok akademicki!
Więcej...
Godziny otwarcia dziekanatu w dniach 23-30 grudnia 2011 roku
Wiadomość, opublikowana 20-12-2011
Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych w dniach 23 i 30 grudnia będzie czynny od godz. 10.00 do 12.00 a w dniach 27 do 29 grudnia będzie czynny od godz. 10.00 do 14.00. Więcej...
W poszukiwaniu kultury animacji, przyłącz się do KULMINACJI!
Wiadomość, opublikowana 03-02-2012
Chcesz wyrazić siebie, zachwycić innych swoim talentem, spotkać się z kulturą studentów twarzą w twarz? Jesteś aktorem, tancerzem, poetą, piosenkarzem, pisarzem,(foto)grafikiem, performerem, rzeźbiarzem, kuglarzem, muzykiem, naukowcem, badaczem, po prostu kultury PASJONATEM?
Więcej...
Koniec sesji
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-02-2012 , godz. 21:00
Drogie koleżanki, drodzy koledzy,
zdaliście już sesję? To świetnie. Teraz trzeba to uczcić! Zbierzcie swoją paczkę i "wbijajcie" do Baker Street (ul. Piekary) w czwartek 16 lutego.
Więcej...
Godziny Dziekańskie
Wiadomość, opublikowana 14-03-2012
W związku z wyborami do Wydziałowego Kolegium Elektorów, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza godziny dziekańskie w dniu 19 marca 2012 roku w godzinach od 13.00 do 16.00.
Więcej...
Stypendia Fulbrighta
Wiadomość, opublikowana 20-03-2012
Zapraszamy do zapoznania się z informacją dot. możliwości stypendialnych w USA. Więcej...
Studencki Nobel 2012
Wiadomość, opublikowana 26-03-2012
Studencie! Odnosisz sukcesy, którymi chcesz się pochwalić i które zasługują na uznanie? Teraz masz szansę zostać docenionym i nagrodzonym za ciężką pracę! Więcej...
Godziny dziekańskie
Wiadomość, opublikowana 05-04-2012
Ze względu na spotkanie wyborcze z kandydatem na Dziekana Wydziału Nauk Społecznych  w dniu 16 kwietnia br. (poniedziałek) ogłoszone zostają godziny dziekańskie od 10.00 do 14.45. Więcej...
Godziny Dziekańskie
Wiadomość, opublikowana 18-04-2012
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza godziny dziekańskie w dniu 23 kwietnia 2012 roku (poniedziałek) od godziny 10.45 do 14.45. Więcej...
Stypendia programu Erasmus – III etap rekrutacji-
Wiadomość, opublikowana 20-04-2012
Osoby zainteresowane wyjazdem w ramach programu Erasmus proszone są o pilny  kontakt z wydziałowym koordynatorem programu dr Sławomirem Sztajerem: sztajers@amu.edu.pl
Więcej...
Wyniki wyborów Dziekana i Prodziekanów Wydziału Nauk Społecznych UAM na kadencję 2012-2016
Wiadomość, opublikowana 24-04-2012
Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że dnia 23 kwietnia 2012 roku, podczas zebrania Wydziałowego Kolegium Elektorów, na Dziekana Wydziału Nauk Społecznych na kadencję 2012-2016 wybrany został prof. zw. dr hab. Zbigniew Drozdowicz.
Więcej...
Godziny Dziekańskie w poniedziałek 28 maja 2012 r.
Wiadomość, opublikowana 21-05-2012

W związku z wyborami do Rady Wydziału WNS Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza godziny dziekańskie w dniu 28 maja 2012 roku (poniedziałek) w godzinach od 12.00 do 13.00.

Więcej...
Zmiany godzin urzędowania Dziekanatu w okresie wakacyjnym
Wiadomość, opublikowana 12-06-2012
Uprzejmie informujemy, że w okresie od 30 czerwca do 14 września 2012 roku Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych będzie czyny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00 Pierwszy dyżur sobotni odbędzie się 15 września 2012 roku.
Więcej...
Campus Akademicki Łazy 2012 - największy w Polsce obóz adaptacyjny studentów pierwszego roku zaprasza!
Wiadomość, opublikowana 18-07-2012
Złożyłeś swoje dokumenty w biurze rekrutacyjnym i już od października będziesz mógł cieszyć się statusem studenta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? A może już od jakiegoś czasu związałeś się z naszą uczelnią? Campus Akademicki, to coś właśnie dla Ciebie!
Więcej...
Ogólnopolska konferencja naukowa: Czy wszystko już było? między repetycją a nowością w sztukach wizualnych
Wydarzenie, trwa od 15-11-2012 do 16-11-2012
Ogólnopolska konferencja naukowa: czy wszystko już było? * między repetycją a nowością w sztukach wizualnych odbędzie się w dniach 15-16.11.2012 w Auli Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Więcej...
Godziny urzędowania Dziekanatu Wydziału Nauk Społecznych
Wiadomość, opublikowana 29-08-2012
Uprzejmie informujemy, że związku ze szkoleniem pracowników Dziekanatu w dniu 6 września 2012 roku (czwartek) Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych będzie czynny w godzinach od 13.00 do 15.00.
Więcej...
Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok akademicki 2012/2013
Wiadomość, opublikowana 04-09-2012
Wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2012/2013 należy składać w poszczególnych instytutach do 14 września 2012. Wszelkie informacje o procedurze znajdziecie państwo na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej...
Informacja dot. stypendium Rektora dla najlepszych studentów
Wiadomość, opublikowana 10-09-2012
W roku akad. 2012/2013 nastąpią zmiany w sposobie składania wniosków o stypendium rektora dla najlepszych studentów, których wzór również ulegnie zmianie. Wnioskowanie o stypendium odbywać się będzie za pośrednictwem modułu stypendialnego w USOSweb. W związku z czym nie będzie możliwości składania wniosków na dotychczasowych papierowych formularzach. Więcej...
VOLONTARIO WSE UAM
Wiadomość, opublikowana 15-10-2012
"Centrum Wolontariatu  "VOLONTARIO" Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszej organizacji. Jesteśmy wolontariatem uniwersyteckim i potrzebujemy odważnych, spontanicznych, kreatywnych młodych ludzi, którzy chcą razem z nami pomagać innym.  Więcej...
IV Edycja kolekcji UAP w Galerii Akademickiej
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-10-2012 , godz. 12:00
Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Jacek Zydorowicz zaprasza na IV Edycję kolekcji UAP w Galerii Akademickiej na WNS UAM Collegium im. Floriana Znanieckiego w Poznaniu ul. Szamarzewskiego 89 Wystawa czynna od 18 października 2012 do 30 kwietnia 2013 Wernisaż: czwartek, 18-10-2012, godz. 12:00. Więcej...
"Spotkanie z Wydziałową Radą Samorządu Studentów!"
Wiadomość, opublikowana 22-10-2012
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte spotkanie z Wydziałową Radą Samorządu Studentów.Do udziału w spotkaniu zachęcamy w szczególności osoby, które chcą startować w tegorocznych wyborach do samorządu lub są zainteresowane z nami współpracą. Więcej...
Ogólnopolska Konferencja Naukowa FENOMEN MĄDROŚCI
Wydarzenie, trwa od 21-11-2012 do 22-11-2012
Z przyjemnością informujemy o kolejnej, corocznej konferencji Centrum Badań im. Edyty Stein UAM, tym razem poświęconej „Fenomenowi Mądrości”. Więcej...
Spotkanie informacyjno-organizacyjne Koła Naukowego Psychologii Religii
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-11-2012 , godz. 18:00
Koło Naukowe Psychologii Religii zaprasza na spotkanie organizacyjne 15 listopada godz. 18.00 sala 63 bud.AB. Więcej...
Zmiany w urzędowaniu Dziekanatu Wydziału Nauk Społecznych
Wiadomość, opublikowana 16-11-2012
W związku z wprowadzaniem stypendiów  socjalnych na I semestr w dniach: od 20 do 22 listopada 2012 roku (wtorek i środa) Dziekanat będzie czynny od godz. 13.00. Stypendia zostaną przelane na konta studentów jeszcze w tym miesiącu. Więcej...
WYKŁADY OTWARTE PROF. SŁAWOMIRA MAGALI
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-11-2012
Instytut Socjologii i Wydział Nauk Społecznych zapraszają w poniedziałek 26 listopada na wykłady otwarte prof. Sławomira Magali (Uniwersytet Erazma w Rotterdamie). O godz. 11.30 w auli A wykład dla Wydziału Nauk Społecznych pt. "Humanistyka wobec nierówności: etyczne aspekty tożsamości kulturowych". O godz. 14.00 w sali 112 (budynek C, 1 piętro) wykład dla Instytutu Socjologii "Koncepcje zrównoważonego Wzrostu a główne nurty współczesnej kultury". Więcej...
Godziny Dziekańskie
Wiadomość, opublikowana 14-12-2012
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ogłasza w dniu 20 grudnia 2012 r. (czwartek) godziny dziekańskie od godziny 12.00. W dniach 27, 28, 31 grudnia 2012 r. Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych będzie czynny od 10.00 do 13.00.
Więcej...
Nagroda Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych dla pracy magisterskiej z Instytutu Socjologii
Wiadomość, opublikowana 19-12-2012
Absolwentka Instytutu Socjologii UAM mgr Agnieszka Mróz otrzymała I nagrodę w kategorii prac magisterskich w XIV edycji konkursu Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie pracy i polityki społecznej. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Więcej...
Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych czynny od 12.00
Wiadomość, opublikowana 04-01-2013
Uprzejmie informujemy, że w związku z wprowadzeniem stypendiów naukowych w dniu 7 stycznia 2012r (poniedziałek) Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych będzie czynny od godziny 12.00. Więcej...
Zapraszamy na spotkanie z doktorem Kacprem Pobłockim
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-01-2013 , godz. 16:00
Hyde Park Szamarzewo WNS UAM zaprasza na spotkanie z dr Kacprem Pobłockim pt. "Nóż w wodzie: urbanizacja nierówności w powojennej Polsce", które odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia br. o godzinie 16:00 we foyer Collegium im. Floriana Znanieckiego, Wydział Nauk Społecznych UAM, ul. Szamarzewskiego 91. Więcej...
Ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa Mistyka Wschodu i Zachodu
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-03-2013
Sekcja Filozofii Religii Koła Studentów Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zaprasza serdecznie na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencje naukową MISTYKA WSCHODU I ZACHODU, która odbędzie się 15 marca 2013r. w siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Mielżyńskiego 27 w Poznaniu. Więcej...
konferencja o interdyscyplinarności w projektowaniu "Niewidzalny Dizajn"
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-01-2013
Zakład Badań Kultury Wizualnej i Materialnej w Instytucie Socjologii WNS jest współorganizatorem ze School of Form konferencji o interdyscyplinarności w projektowaniu. Więcej...
Bezpłatne szkolenie: Twoje Prawa w Pracy
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-01-2013 , godz. 17:00
Niezależne Zrzeszenie Studentów UAM zaprasza na bezpłatne szkolenie Twoje Prawa w Pracy. Warsztaty będą poruszać najważniejsze i najbardziej problematyczne kwestie, z którymi stykamy się lub będziemy stykać na rynku pracy, skierowaliśmy do młodych ludzi, którzy już pracują lub szukają pracy. Więcej...
Fundacja UAM: WIECZÓR UAM Z TEATREM WIELKIM
Wiadomość, opublikowana 17-01-2013
Fundacja UAM serdecznie zaprasza wszystkich pracowników UAM do wzięcia udziału w akcji promocyjnej WIECZÓR UAM Z TEATREM WIELKIM. Więcej...
Ankieta ewaluacyjna
Wiadomość, opublikowana 18-01-2013
Szanowni Państwo Studenci WNS UAM,
w związku z problemami technicznymi w systemie USOS, zwracam się z prośbą o sprawdzenie czy ankiety, które zostały wypełnione przez Państwa przed dniem 18 stycznia zostały zapisane w systemie USOS. Chcielibyśmy, by opinie każdego studenta były odzwierciedlone w wynikach ewaluacji. Ankiety są możliwe do wypełnienia do dnia 28 stycznia 2013 roku. Więcej...
Spotkanie informacyjne Programu Erasmus
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-01-2013 , godz. 13:00
Studentów Wydziału Nauk Społecznych zainteresowanych wyjazdem na studia i praktyki w ramach programu Erasmus zapraszamy na spotkanie informacyjne dnia 24 stycznia 2013 r. o godz. 13.00 we foyer budynku Collegium im. Floriana Znanieckiego (budynek E). Więcej...
Europejskie Stowarzyszenie Kulturoznawcze Krytyka antysystemowa. Sztuka-Filozofia-Polityka
Wiadomość, opublikowana 01-02-2013
Krytyka Antysystemowa pomyślana została jako platforma wymiany myśli dla zainteresowanych postrzeganiem kultury jako dynamicznym środowisku, o entropicznym, burzliwym i impulsywnym charakterze. Interesuje nas jak najszersze spojrzenie na kwestię kulturowych praktyk, których celem było i jest zakwestionowanie dominującego sposobu myślenia wewnątrz publicznego anturażu, jak i na jego obrzeżach. Więcej...
WIECZÓR UAM Z TEATREM WIELKIM – wieczór lutowy.
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-02-2013 , godz. 19:00
Fundacja UAM serdecznie zaprasza wszystkich pracowników UAM i pracowników Fundacji UAM do wzięcia udziału w akcji promocyjnej WIECZÓR UAM Z TEATREM WIELKIM – wieczór lutowy. Więcej...
Stypendia Funduszu Rodziny Kulczyków w roku 2013
Wiadomość, opublikowana 22-02-2013
Wzorem lat ubiegłych rozpoczęta została procedura kwalifikacyjna o stypendia Funduszu im. Rodziny Kulczyków w roku 2013. Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również trudna sytuacja materialna kandydatów. Więcej...
Event edukacyjny Agora ++ promujący nową jakość w edukacji
Wydarzenie, rozpoczyna się 01-03-2013 , godz. 11:00
Innowacja, odwaga i zaangażowanie to nowe kryteria oceny pracy studentów, które na dobre zagościły na Wydziale Nauk Społecznych UAM. Już 1 marca w piątek o godz. 11.00 przy ul. Szamarzewskiego 89 odbędzie się event edukacyjny Agora ++ promujący nową jakość w edukacji.
Autorami całego zamieszania są studenci Instytutu Filozofii UAM, którzy postanowili w oryginalny sposób zaprezentować wyniki swoich prac projektowych. Agora ++ to wydarzenie kończące kurs technik Public Relations, rozwijającego praktyczne umiejętności studentów w tym zakresie. Więcej...
II edycja konkursu fotograficznego Impresje Filmowe
Wiadomość, opublikowana 04-03-2013
Międzywydziałowe Koło Filmoznawców i Medioznawców UAM zaprasza na II edycję konkursu fotograficznego Impresje Filmowe: "Film w jednej fotografii. Fotografie opowiadają historie, ale czy jedno zdjęcie jest w stanie pokazać film?" Więcej...